Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A tegnapi kvótareferendum...

A tegnapi kvótareferendum bukása után is biztosnak látjátok a Fidesz 2018-as győzelmét?

Figyelt kérdés

Én nem. De kíváncsi vagyok, ki mit gondol.

A Fidesz helyett ki jöhet szóba, mint esetleges győztes?



2016. okt. 3. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2016. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Addig még sok víz lefolyik a Dunán. Lehet még egy esélyes párt. De ha veszélyben érzi a Fidesz a győzelmet, majd változtat a választási törvényen.
2016. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyhavi fizetésemet fel merem tenni arra, hogy a fidesz fog győzni. Akki állja a fogadást írjon rám privátban!

Jobbikos szavazó vagyok. Nagyon el vagyok szomorodva. Az emberek nem mentek el szavazni. Ezzel mindenki veszített. Az ország veszített.

Brüsszelben Orbán orra alá fogják dörgölni, hogy nem volt érvényes a referendum.

A baloldal sem nyert mert a nem szavazatok aránya annyira elsöprő, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni.

A jobbik is bukott, mert addig szajkózta ezt az 50%- os témát, hogy sokan ez miatt maradtak otthon. Arról nem is beszélve, hogy jobban örül a fideszes buktának mint pl. Gyurcsány. Vona az egyéni érdekét most előrébb helyezte az ország érdekénél. Ez nekem mint potenciális szavazójuknak, nag,on nem tetszik.

Vesztett az ország is, mert megint kiderült, hogy a benne lakó polgárok képtelenek felül emelkedni az önnös érdekeiken, és a kicsinyes sérelmeiken...

2016. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is exjobbikos vagyok! Én Vona ámokfutása miatt nem fogok már rájuk voksolni 2018-ban! Tévút a simicska és atv vonal!
2016. okt. 3. 08:55
 5/15 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem a Jobbikkal össze fog fogni, 2018-ban, másképp nem lesz...

Viszont ez jól vetíti előre, hogy csak a jobboldalt tudja megszólítani. Az emberek többi részét, már nem tudja.

2016. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az MSZP-vel fog összefogni. Habár ideológiailag a Jobbik áll hozzá közelebb, a korrupció és az elszámolástól való félelem az MSZP felé fogja hajtani!
2016. okt. 3. 09:01
 7/15 T-34/85 ***** válasza:
7%

"Én Vona ámokfutása miatt nem fogok már rájuk voksolni 2018-ban!"


Én ugyanígy, inkább a fideszre fogok ezentúl. Szerintem a fidesz fog győzni 2018-ban is. A tegnapi népszavazás pedig csak az 50%-os határ miatt "bukott meg". Itt meg lehet nézni az eddigi népszavazások részvételi arányait:

[link]

Látható, hogy a részvétel az eddigi népszavazások közül 1 kivételével semelyiknél nem éri el az 50%-ot.

2016. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos továbbra is biztosnak tartom. A választási rendszerünk a 2014-es választás óta olyan, hogy egy erős, egységes ellenzéki erőnek lenne esélye kormányváltásra, de elaprózódott ellenzék van. A mostani ellenzéki erőviszonyok mellett kevesebb, mint az érvényes szavazatok harmada elég a Fidesznek a győzelemhez.
2016. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7:

Több okból is butaság, amit írsz. Egyrészt a Fidesz elvileg a lehetséges ellenzéki népszavazások miatt emelte az érvényesség feltételét. Azaz magát szúrta tökön. Ez önmagában bukta.


Másrészt utólag kamu ez a magyarázat, mivel előre lehetett tudni, hogy 50% kell. Ha a régi szabály van, az nyilván más stratégiát jelent az ellenzéki pártok részéről. Pl. úgy megérte volna igenre kampányolni, így meg nem.

2016. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
+ Gondolj bele, ha az ellenzék csinál valamiről népszavazást, amire elmegy 40%, és annak a 90%-a arra szavaz, akkor vajon a kormány ugyanúgy meghajol a választók akarata előtt, és a kormanypárt megszavazza azt a parlamentben?
2016. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!