Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mondanátok olyan gazdasági...

Mondanátok olyan gazdasági jeleket, alaptörvény részeket, amik arra utalnak, hogy nem lesz nyugdíja a most huszonéves korosztálynak?

Figyelt kérdés
Vagyis merre tart a gazdaság? Vannak kimutatások, becslések ebben a témában? Van az alaptörvénynek olyan része, ami erre a helyzetre készül fel?

2016. okt. 25. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Alaptörvény nem tartalmazza a nyugdíjhoz való jogot.

Gazdasági jelek pedig azok, hogy a munkaképes korosztály csökken, a nyugdíjaskorúaké nől. Nálunk ez most fog megugrani, mert a Ratkó-gyerekek mostanában érik el a nyugdíjas kort.

2016. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
50%
Azt sem lehet ma tudni, mi lesz 4 év mulva nem hogy 40!! Ha én 47 évvel ezelőtt tudtam volna ,hogy a kereskedelemből 57.000. ft nyugdijjal megyek el akkor más pályát választok!! Igy jártunk és nem kell a Ratkos gyerekeket irigyelni,talán mi munka mellett még a gyerekeink jövőjét is biztositottuk a kicsi fizetésből is.
2016. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nyugdíjhoz való jog benne volt a 2010 előttibe?
2016. okt. 31. 08:47
 5/5 anonim ***** válasza:

igen eddig benne volt de a fidesz kiszavazta belőle hogy tovább növelhesse a létbizonytalanságot


viszont kiegészítette, a nyugdíjhoz való jogot elvette de köteles vagy nyugdíj járulékot fizetni (ez csak nekem büdös?)


hogy idős korára senki ne kössön ki az utcán (hisz a fidesz senkit nem hagy az utca szélén) csak azért mert az állam nem hajlandó neki nyugdíjat fizetni a gyermelkeit KÖTELEZHETI a szülő eltartására akkor is ha a gyermek saját megélhetését veszélyezteti


szavazzatok jó sokan a fideszre láthatóan megéri

2016. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!