Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Számol-e azzal Orbán Viktor,...

Számol-e azzal Orbán Viktor, Varga Mihály és a kormány, hogy ha nem jól sül el a járulékcsökkentés, akkor abból tényleg elpártolás lehet a kis szavazók között?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár a kis emberek nagyon várják már amióta leszavazták Gyurcsányt, hogy a bérük végre elérje azt a lélektani szintet (pl. 100 hazavitt ezer forint) ami miatt azt gondolhatnák, hogy mégiscsak érdemes bérből tisztes munkából megélni zsiványkodás helyett? Mert ugye a kormánynak nagyon jó volt a szándéka a sertéshús áfa történetével, de Varga Mihály figyelmét bizonyára elkerülte, hogy ott is nagyon ügyeltek mindenre, eleinte, aztán végül visszakúszott az ár jó magasra, sőt igazából még drágább is lett már a hús mint volt. A kereskedők lassan ismét sírni fognak, hogy jajajaj! A kisembernek meg megint nem emelték a fizetését. Tehát attól biztosan nagyobb tömegnek nyílik ki a bicska a zsebében már, ha megtömték sertéshús áfával a kereskedők zsebét, most ha balul sül el megtömik a vállalkozók zsebét járulékcsökkentéssel, a kisember meg még mindig annyit keres mint a Fidesz 8 év kezdetén. Ebből tényleg baj lehet, én magam is érzem, hogy szavaztam a Fideszre, de valahogy középkorúként nem lesz már gyermekem több, nem lesz már új házam, tehát minden amit azért hozott hogy a családok jobban éljenek egyelőre engem és a nagy többséget még mindig nem érinti. Béremelés kellene szerintem, félek, hogy ez most ismét balul sül el. De félek attól is, hogy ha nagyon balul sül el, ismét idióták ülnek a székbe végül, akkor azért ki lesz a felelős, hogy 8 év után a szavazó kisember még mindig nem tud megélni hiába kel sötétben minden nap és megy haza sötétben minden nap? Csak evickél annak a bizonyosnak a felszínén nyakig, épp hogy csak nem hullámzik bele a szánkba szinten. Vélemény?

2016. nov. 2. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

"megtömték sertéshús áfával a kereskedők zsebét"


Fun fact: Az ÁFA adó, és az államnak fizeted, nem a kereskedőnek.

2016. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne már, ha ezek a kisemberek végre felnőnének és nagyemberekké válnának, mert a világ egyre több országában adják át pszichopaták kezébe az irányítást, aminek nem lesz jó vége.
2016. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első, tisztában vagyok vele, de azzal, hogy a hús olcsóbb lett a kereskedők jártak jól, hiszen a lakosság többet vett abból ami olcsóbb volt. De ha a hús olcsóbb és az árat mégis visszaviszik oda ahol az áfa csökkentés előtt volt akkor az burkolt áremelés, nemde?
2016. nov. 2. 19:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Való igaz, én is azt gondolom. A magyarok elsőként vették észre, hogy a nyakukon egy elmebeteg ült, ennek egyenesági következménye, hogy gyakorlatilag a választók 2/3-a rövid úton azonnal eltávolította onnan. Az csak a magyar baloldali kapaszkodás sajátja, hogy most ismét azt a bohócot veszik elő és akarnak egyesek kollicionálni vele, aki miatt most a 2/3-ad van és gyakorlatilag ellenzék meg nincs.... Szóval korán felébredt a magyar kisember, de mi lesz ha ismét felkel? Én nem szeretném, hogy ismét az irányítsa az országot aki valljuk be mindenkinek a terhére volt már, a sok jobbnál jobb gondolatával és képtelen ötletével. Hiszen, a kisemberek, akkor se voltak jó sorban, sőt még orvoshoz is csak vizitdíjjal mehettek miközben vonták tőlük a járulékot is meg a borítékot is ugyanúgy kellett adni mint most is. Akkor?
2016. nov. 2. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Aggódnak az orbán nyaló f rgek. Van miért!!
2016. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BlodDrunk ***** válasza:

2018ra legjobb esetben csökken 7%ota szoc,hoz,jár.adó..

Ez most szép és jól hangzik de ez minimálbér esetén 2500Ft-ot jelent havi szinten...Ezzel igazán ki lesznek segítve az emberek..

2016. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlodDrunk ***** válasza:

Kiegészítés-

Ezzel megint az jár a legjobban aki alapból is sokat keres.

2016. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!