Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok? Szerintetek? Ez...

Mit szóltok? Szerintetek? Ez a rendőrség, így védik a jogainkat?

Figyelt kérdés

előzmény akit csaj a mostani eset érdekel, az görgessen lefele:

Kb fél éve volt összetűzésünk egy idősebb emberkével a házban. Nagyon rég írtam is ki erre kérdést, az volt a baja, hogy fúrtunk hétvégén. (nem volt bejárati ajtónk, egy bizt. ajtót szereltünk be kb 3 napon keresztül.)


kiverte a balhét ordibált, hogy mit képzelünk, hogy a 2 unokája alszik(10 órakor reggel).

apám próbált vele egyességre jutni, hogy mondja meg, hogy mikor kelnek fel és akkor addig várunk, de nem érdekelte. nem érdekelte, hogy nincs ajtónk felszerelve.


Fenyegetőzött, gúnyolódott, kijött egy szomszéd csaj aki csitítgatta, hogy ezt nem bírja, hogy ordibál, stb.. végül fenyegetőzve ment el, hogy "tudja melyik a mi ajtónk", stb..


1x apám találkozott még vele, akkor is fenyegetőzött.


rá pár hónapra kaptunk levelet gépelve, hogy szépen kérnek minket arra, hogy ne hangoskodjunk ne fúrjunk a házirenden kívül, stb, hogy a lakóközösség ezt nem tolerálja, stb-stb. a vicc, hogy az incidens óta semmit nem fúrtunk, vagy hangoskodtunk. láthatóan csak mi kaptunk ilyen levelet.



rá pár hétre a postaládánkat pakolta tele szórólapokkal minden nap, illetve legutoljára szét is verte a zárat.


akkor pattant el bennünk is az ideg. Apám legszívesebben ment volna szarrá verni, ami jó lett volna, de nem éri meg, mert minket visz el a rendőrség.


Végül írtam egy körlevelet amiben felhívom a lakók figyelmét arra, hogy elszaporodtak a rongálások a házban, postaládákat rongálnak széttörnek, leveleket tudnak így eltulajdonítani, kárt okoznak, ami szabálysértés de rosszabb esetben bűncselekmény is lehet , stb és figyeljenek oda mindannyian jobban. ez volt a legjobb megoldás szerintem, a leghumánusabb.


egy jó időre elhallgatott. amikor apám találkozott vele, akkor már messziről integetett neki mosolyogva meg köszönt, stb. Azt hittük vége.


Pár napja viszont kaptunk egy elég trágár hangvételű levelet amiben megfenyegettek,idézem: "mivel az előző normális hangvételű levelünk nem hatott... idefigyelj te f.sszopó g.ci.." egyértelműen ő írta, hogy ha nem fejezzük be a zajongást, a reggel 6kori motoszkálásokat, hangoskodást, stb, akkor ránk zárja az ajtót (nem tudom hogy mire gondol, hülye kicsit), de ha mégis kiszabadulunk, akkor megvár és viperával b.ssza szét a fejünket, illetve nem többes számban írta, apámnak címezte. Beleírta, hogy a copfos fejét verné szét. Ami egyértelművé teszi, hogy látásból ismeri.

viszont aki tudja is, hogy hol lakunk és nem a folyosónkont van a lakásunk, abból kevés van és egyik se lenne ilyen, csak ő.



A szomszédok is ismerik és mind elmebeteg agresszív állatnak tartja. taxis volt. és egy érdekesség. kiderült, hogy nincs gyereke. tehát az unokás sztori kamu volt.


----előzmény vége-------------------



eljutottunk odáig sokak tanácsára, hogy fel kellene jelenteni. a gondnokkal beszélt apám aki elmesélte, hogy ez az ember elmebeteg, tutira ő volt az. Korábban a UPC fúrt délután 3 órakor, és mivel ő aludni akart, kiment és kirántotta a falból a fúrógép zsinórját amivel az egész kapcsolószekrényt szétcseszte, mert leszakadt minden, zárlat keletkezett stb. fogta magát és elment aludni.


A feljelentéshez ott a levél, igaz géppel nyomtatott sajnos és nincs aláírva (tehát fosik felvállalni, hogy ő az). Vannak tanút a legelső esetre.


apám elment rendőr ismerőshöz, hogy tanácsot kérjen. Kiakadtam, hogy mit reagált.

Elolvasta a levelet és mondta, hogy ez hülyeség. nincs értelme, mert nem fognak mozdulni semmit.

Tudjátok mit tanácsolt?

Azt, hogy dobjunk be hozzá egy levelet azzal a szövegel pl, hogy "Anyád!". És ha erre válaszol, akkor tudni fogjuk, hogy tényleg ő az.


akkor feljelenthetjük, igaz akkor se mozdulnak semmit, de marad nyoma.


még az megoldás szerinte, hogy ha valami kért okoz ezzel után, akkor van értelme feljelenteni. pl a postaládát szétveri (megint). de mint tudjuk 20.000 Ft alatt amúgy csak szabálysértés, tehát a rendőrség akkor se mozdulna.


gondolom meg kell várni míg valóban viperával támad ránk és vér folyik, hogy érdekeljen bárkit is.


Persze ha mi felmegyünk hozzá és jól bemosunk neki 1-2-t, akkor már mozdulna a rendőrség és minket meszelne el. főleg, hogy ez a f.sz nyugdíjas, ki tudja milyen időskori szarai vannak amik előjönnek, hogy pofán verjük.


így védi a magyar rendőrség a tisztességes ember jogait. ez normális? ez korrekt?


2010. ápr. 28. 11:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
fenébe, rendőrséghez akartam írni.
2010. ápr. 28. 11:32
 2/18 anonim ***** válasza:
Verjétek meg, a kézből majd ért.
2010. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

azt kellene, de mint mondom akkor minket meszelne el a rendőrség, mert akkor kapásból mozdulna.


plusz nyugdíjas vén f.sz. lehet ,hogy egy ütéstől kifeküdne és megpusztulna.

2010. ápr. 28. 11:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az egy sztorival az egész rendvédelmi rendszert és morált szépen leírtad, nem is nagyon lehet hozzá tenni vagy épp meglepődni rajta. Sajnos ez van, legyetek okosak, és kitartás!
2010. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A rendőrség szemszögéből nézve a dolgot: ha minden ilyenre kimenne két rendőr, akkor lehetnének akár hatszorennyien is...
2010. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekünk volt az alsó nyugdíjas szomszédunk ilyen.Karácsonykor amikor rántott húst mertem csinálni,ránk verte az ajtót(szó szoros értelmében kiszakította a bejárati ajtót) hogy ne kalapáljak.Utána rendszeresen ordított,piszkált minket ha találkoztunk.Voltunk már ÁVÓSAK,gyilkosok,sőt én szerény személyem Mengele doktor asszisztense is voltam.Mi csak mosolyogtunk,és elengedtük a fülünk mellett,egészen a legutolsó esetig.

Nálunk a tüdőszűrő rendelő az emeleten van az épületben ,és oda is csak egy keskeny lépcső vezet fel.(két ember éppen hogy elfér egymás mellett)Mi éppen mentünk lefelé amikor ő jött,és ment felfelé.Amikor meglátott minket egy szót sem szólt,de a hátam mögé érve egyszerűen megfordult és lelökött.(Többen látták,volt szemtanú) Én legurultam a lépcsőn.A kezem és a kislábujjnál a lábam eltört.Persze rögtön rendőrségi jegyzőkönyv,és utána intézkedés.nekem hivatalosan fel kellett jelentenem,és a vártuk a bírósági pert. A rendőrégen azt mondták nekünk,hogy jogom van mindent elindítani hiszen 8 napon túli sérülést okozott,de legyek már megértő hiszen nyugdíjas,és ráadásul 56-os emberke. Hiába mondtuk,hogy mi soha nem bántottuk,de mivel nem reagáltunk a hülye viselkedésére ez lett belőle..Szóval hónapokig vártuk,hogy legyen valami per.Végül is nem lett per,mert az öreg igaz minket békén hagyott ,de másokkal is kötekedett,és egy pasas egy vitájuk során nekiment,és elverte.Eltelt 1 hónap.és az öreg nem bírta tovább,meghalt.nem a veréstől hanem attól,hogy annyira idegelte magát,hogy szívinfarktust kapott.

Szóval nem akarlak elkeseríteni,de a szomszédod nem fog leállni addig amíg tényleg nem csinál valami nagy bajt..Az ilyen idegbeteg emberek már nem fogják fel tettük súlyát.nem fogja semmi sem megállítani őket csak az ha valami bajt csinál és következménye van..Addig amíg csak az ember szája jár,ő továbbra is sebezhetetlennek tartja magát.A verés néha beválik,de avval meg az a baj,hogy akkor ő megy a rendőrökhöz.(erre mondják,hogy a 22-es csapdája)

2010. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

igenám, de akkor szerinted mit tehetünk? Ha kapunk fenyegetést egy embertől. Húzzuk meg magunkat? Menjünk mi bocsánatot kérni a semmiért? Tehát a mi jogainkat tiporhatják nyugodtan?


Menjünk és verjük meg? Egy pofán verésért is feljelenthet utána amiért már mozdul a rendőrség. szerinted ez így normális?

2010. ápr. 28. 12:18
 8/18 anonim ***** válasza:
A rendőrség itt nem tehet semmit a törvények megkötik a kezét.
2010. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

75% -os "ma 11:58":


köszi, meglátjuk mi lesz... valamit tenni kell, mert ez nem okés.

2010. ápr. 28. 12:20
 10/18 A kérdező kommentje:

"ma 12:18"


igen erről beszélek én is, hogy a törvény őt védi szinte. ez az ember nem annyira öreg, idős, nyugdíjas, de nem az az alig tud járni féle. alkoholista ha minden igaz ráadásul. állítólag lent ül mindig a kocsmában az ivócimboráival.


Amúgy azt mesélik a lakók, hogy azóta ilyen idióta amióta meghalt a felesége. Én sajnálom, de akkor sem korrekt, hogy ezért másokat kel szekálnia, fenyegetnie ilyen stílusban.

2010. ápr. 28. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!