Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem fordítanak nagyobb...

Miért nem fordítanak nagyobb figyelmet a kornak megfelelő innovatív városvezetésre? Az emberek miért tartják az ilyeneket hatalmon?

Figyelt kérdés

És ezt most nem csak hazánkra értem.

Például a közvilágítás miért nem napelemes? Vagy miért nem használják a levegő tisztítós lámpatestek tervét? Hazai egyetemistának is van ilyen koncepciója... Apropó, hallottam egy startupról ami arról szól, hogy kiadjuk a kapubejárót, ha mi nem használjuk. Gondoljatok bele, mennyi terhet venne le a parkolóhely problémáról ez. És az emberek folyamatosan újra és újra a tétlen vezetőket választják. A technológia minket szolgálna, de mindekinek fontosabb lopni, mint élhetőbb környezetet varázsolni. A többség pedig asszisztál ehhez. Számomra ez dühítő, így a negyedik ipari forradalom hajnalán..



2016. dec. 7. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

"Például a közvilágítás miért nem napelemes?"


Mert világítani éjszaka kell amikor nem süt a nap. Nem, nem tudunk ekkora mennyiségben áramot gazdaságosan eltárolni.


"Vagy miért nem használják a levegő tisztítós lámpatestek tervét?"


Ki fizetné ki ezeket? És legfőképp minek?


" Hazai egyetemistának is van ilyen koncepciója..."


Nagyszerű. Működő és gazdaságos, kész tervei is vannak? Bárgyú koncepcióval tele van a padlás.


"Apropó, hallottam egy startupról ami arról szól, hogy kiadjuk a kapubejárót, ha mi nem használjuk. Gondoljatok bele, mennyi terhet venne le a parkolóhely problémáról ez."


Parkolóhelyre a belvárosban van igazán szükség, ahol az ott lakók járműveinek is parkolniuk kell, ergo nem igazán van szabad, kiadható hely.


Jól sejtem hogy igencsak hadilábon állsz a valósággal, a gazdasággal meg hasonlókkal?

2016. dec. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Te pedig az élettel állsz hadilábon, ha visszakérdezel hogy egy városban mi szükség a levegő tisztásának bármilyen módjára:)


Esetleg a kinetikus energiával is problémád van?

2016. dec. 8. 03:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Tekintve, hogy szinten jó módszer lenne pl sétálóutcák esetében, parkokban, tereken. Szórakozóhelyen már alkalmazzák..
2016. dec. 8. 03:44
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Az autók elektromosra cserélésének picit kézzelfoghatóbb hatása lenne, mint hogy ilyen vackokkal szenvedjünk. Kinetikus energia muhahaha, miért erőlteted a sötétzöld ostobaságokat?
2016. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
75%

Sajnos hazánkban a vezetés vagy nem hajlik az ilyesmikre vagy nincsen rá pénz.

Az olyan baromságokkal meg, hogy "éjjel kell világítani,amikor nem süt a nap" meg "akkor is kell áram amikor borongós idő van" vagy " áramot akkor is elő kell állítani mikor nem fúj a szél" nyugodtan lehet fordulni orvoshoz. A tehetősebb országok, vagy akár vállalatok nem véletlenül építik a nap és szélerőműveket. Ezekre a politikai vezetésnek nincs hajlandósága, hogy fejlesszék és építsék. Azt nem tudom miért, lehet valaki fizet nekik, lehet, hogy hülyék, vagy szimplán csak nem menne belőle elég zsebbe szóval nem érdekli őket.

2017. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


A cikkben szereplő smart city dolgok is biztos hülyeség...

2017. febr. 12. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!