Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek van hátránya,...

Szerintetek van hátránya, hogy majdnem az összes politikusunk jogi diplomával rendelkezik?

Figyelt kérdés

2016. dec. 16. 20:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kijelentés így nagyon nem igaz.
2016. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ismersz valami gyüjtő oldalt, ami vezetné politikusaink képzettségét?
2016. dec. 16. 20:41
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor ha jól tudom közgazdász szakon végzett, és nem a jogi diploma a legelőnyösebb politikai pályán.
2016. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
Az ő számukra nincs, mert minden disznóságot kimagyaráznak (egymásnak). Az országnak van, mert ezek semmihez sem értenek, de ezt már G.B.Shaw brit drámaíró is megírta: "...akinek nem fűlik a foga a tisztességes munkához, az elmegy jogásznak"...
2016. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Dr. Pintér Sándor - belügyminiszter - jogász, rend?rtiszt

Balog Zoltán - EMMI- miniszter - református lelkész, politikus (komolyan egy teológus az ország egyik legfontosabb minisztériuma élén?)

Dr. Fazekas Sándor - földm?velésügyi minisztérium - 1987-ben a szegedi József Attila Tudományegyetem jogi karát cum laude eredménnyel végezte el.

Dr. Simicskó István - honvédelmi miniszter - 1999-ben felvételt nyert az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karára, ahol 2002-ben jogi doktorátust szerzett

Trócsányi László - igazságügyi miniszter - 1975-ben kezdte meg egyetemi tanulmányait a József Attila Tudományegyetem (2000-t?l Szegedi Tudományegyetem) Jogtudományi Karán, majd 1977-ben átkerült az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karára. Itt szerzett jogi diplomát 1980-ban.

Szijjártó Péter - külgazdasági és külügyminiszter - 1996 ekkor felvették a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem nemzetközi kapcsolatok és sportmenedzsment szakára, ahol 2002-ben diplomázott.

Rogán Antal - a miniszterelnök kabinetf?nöke - Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy szakán diplomázott

Lázár János - Miniszterelnökséget vezet? miniszter - 1993–1999 között elvégezte a szegedi József Attila Tudományegyetem jogi karát.

Varga Mihály - nemzetgazdasági miniszter - 1989-ben végzett az Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Belkereskedelmi Karának áruforgalmi szakán

Dr. Seszták Miklós - nemzeti fejlesztési miniszter - 1994-ben az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán diplomázott, és ezután ügyvédjelöltként, majd 1996-tól ügyvédként dolgozott.


Ezek alapján 6/11 csak a miniszteri posztokon (+ Orbán Viktor +1/+1)


Orbán Viktor - Miniszterelnök - 1992, majd jogot tanult az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán, ahol 1987-ben diplomázott

2016. dec. 16. 20:59
 6/26 A kérdező kommentje:
*1982 :)
2016. dec. 16. 21:00
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

hm... nem is tudtam... érdekes

*

nem tartozik ide,csak eszembe jutott:

- Miről lehet tudni, hogy egy ügyvéd hazudik?

- Hogy mozog a szája.

2016. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
'azze még jó, hogy jogállamban élünk!
2016. dec. 16. 21:02
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Van, mert egy csöpp logika sem szorult beléjük.
2016. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. Annak van hátránya, hogy az összes egy kleptomániás g"ci.
2016. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!