Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mivel foglalkozott egy KISZ-es...

Mivel foglalkozott egy KISZ-es? Mivel foglalkozott a KISZ?

Figyelt kérdés
Hogy lehetett a tagja valaki a kommunista ifjúsági szövetségnek? Mit csináltak a KISZ-esek? Hány éves kórtól lehetett valaki a tagja? Miben volt más az az ember aki azt mondta, hogy "KISZ-es vagyok" mint egy másik hétköznapi ember?

2017. jan. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan volt mint a Komszomol.
2017. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben? Tudom, hogy a komszomol az orosz kommunista ifjúsági szövetség neve, de akkor de tudom mit csináltak.
2017. jan. 20. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:
KISZ gyüléseket tartottunk ahol megbeszéltük az alapszervezet gondjait bajait mit hogyan lehetne jobban csinálni, aztán jártunk más alapszervezeteknek segíteni a kiszklubjuk építésében, mikor elkészült nagy bulit rendeztek volt kaja pia zene tánc stb:) Vagy például mentünk kommunista szombaton az újonnan épült lakótelepekre fát ültetni parkosítani, ém még a mai napig is megtudom mutatni hogy melyik fát ültettem annakidején,jóérzás látni hogy milyen hatalmas fa lett belőle. Hát kb ilyenek voltunk.
2017. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos, a KISZ gyakorlatilag a népköztársaság ifjúsági szervezete volt. Részben úgy viszonyult az akkori állampárthoz, mint a mai állampárthoz a Fidelitas (azonban annál jóval nagyobb jelentőséggel bírt a mindennapi életben), azaz itt nevelték ki az állam ideológiáját valló új nemzedéket, itt kaptak ideológiai nevelést a jövő párttagjai (akiket gyakran a KISZ ajánlott be - emellett a KISZ-eseknek az élet egyéb területein is könnyebb dolguk volt, karrier meg ilyesmi szempontjából). Emellett viszont mindenféle ifjúsági táborokat, szabadidei programokat is szerveztek-terveztek. Középiskolások lehettek már KISZ-tagok (a fiatalabbak kisdobosok meg úttörők voltak, akiknél inkább még a szórakozáson volt a hangsúly).
2017. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Orbán Viktort, ő volt KISZ titkár.
2017. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15.58.


Nem emlékszem ideológiai nevelésre. De a tagdíjfizetésre igen. Bár nem emlékszem, mennyi volt, biztos kevés.


És a párttagsághoz másik 2 párttag ajánlása kellett, nem kisz akármi.


És a kisz titkárok egyszerű mezei kisz alapszervezetekben semmi különös emberek voltak, csak adminisztratív dolguk, volt, hogy milyen programok lesznek, ki nem fizette még be a tagdíjat, ilyesmi.


A több, sok alapszervezet fölötti KISZ titkárok már más tészta, mint pl. az iskolai-egyetemi KISZ titkárok. Mint amilyen a Gyurcsány volt, azt hiszem. Mert nekik voltak kedvezményeik, egyenesen vezetett az út a függetlenített párt állásokba, jó fizetéssel. Amiből persze levonódott a párt tagdíj, ami progresszíven emelkedett.


Hogy hogy lehetett valaki tag? Inkább azt nem tudom, hogy hogyan NEM lehetett tag. Mindenki az lett, kérni nem kellett. Ha valaki nem fizette a tagdíjat, befizették közösen, nem problémáztak.

Talán az egyházi iskolákba járóknak más volt.


Gimnázium elsőben kezdődött, év végére szerintem mindenki az volt. Olyasmit nem mondott senki, hogy kiszes vagyok, mert mindenki az volt.

2017. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!