Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek miért van ez?

Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
Visszanéztem 2000-es évek eleji híradó adásokat és elgondolkodtam. Azt vettem észre, hogy akkoriban elsősorban a gazdasági élet mutatóiról vitatkoztak. Mostanában viszont az ellenzék inkább konkrétan a kormány intézkedéseit bírálja, és nem képes arra, hogy nyíltan kielemezze a gazdaságpolitikát és erre reagáljon.

2017. ápr. 27. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A valtozas valoban szembetuno, de alapvetoen szerintem mindket oldal saros. Akkoriban a kormanyoldal kampanya sem kizarolag demagog kijelentesekbol allt.
2017. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

A gazdasági életet elemezni csak akkor lehet, ha rendelkezésre állnak a VALÓDI adatok, és nem csak a manipuláltak.

Pl. nem lehet tudni semmit a Paks II.-vel kapcsolatban. Mennyibe került a letelepedési kötvény? Mennyi pénz megy el a stadionokra? Mennyi pénzzel támogatja a kormány a CÖF-öt?

Milyen mértékű a valóságban as munkanélküliség? Lehetne még sorolni, hogy miről nem ad a Kormány valós információt. Ezért nem lehet nyíltan elemezni, csak kritizálni.

2017. ápr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb az emberek érzelmeire hatni mint a józan eszükre, az már csak külön bónusz, hogy érzelmei mindenkinek vannak ellentétben a józan ésszel.
2017. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Több körülmény változott alapvetően, tehát a módszernek is változnia kell.


Akkoriban reális volt, hogy aki jobb gazdasági feltételeket teremt (és ezt persze képes előtte elmagyarázni), haz valóban hatalomra kerül és megvalósítja. Az is reális volt, hogy ha az ellenzék valóban jól kritizált valamit, annak volt foganatja. Tehát ezt tették.


Ma a gyűlölködés reális, mert ezt tette a kormány közszemléletté. Sok évig tartott, nem volt könnyű, de mára elmondhatjuk, sikerült. Ma a központosítás olyan mértékű, hogy minden el tud dőlni kormányszinten, minek onnan magyarázni. Semmi sem megvalósítható ellenzékből, minek tehát onnan erre hivatkozni. Ezen túlmenően, ha egy ellenzék megosztott (mert erre kiválóan alkalmas, és azzá tették), továbbá alkalmatlan a politizálásra, akkor ugyanúgy felszínes jelenségeket szapul, mint a közvélemény. Mondhatni, beállt a sorba csekély kivételt leszámítva.


Egy ország tevékenysége, működése bonyolult. Ez azt jelenti, hogy egyes dolgokat csak más dolgok teljesülése esetén lehet megvalósítani. Egy gazdaság szerkezete, működése mindig a rendszertől, a hatalom szemléletétől függ, hiszen az határozza meg. A mai hatalom erősen központosít, hogy mindent ellenőrizhessen, különben vége az önkényuralomnak. Gazdaságról beszélni ilyen helyzetben akkor lehet, ha előbb megváltoztattuk a rendszert, eltakarítottuk az önkényt és az általa létrehozott intézményrendszert. Ez a feltétele a gazdaság új irányának. És ez nem attól függ, hányan hiszik el. Maga a változás létrejötte függ attól, hányan hiszik el.

2017. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!


Talán a múltban élek, de én a kemény vitákat hiányolom. Nincsen már miniszerelnök-jelölti vita, ahol a két legerősebb párt szemtől-szemben kiáll egymás ellen a FONTOS kérdésekben. Szerintem a migránsozás, a mutyizások állandó hangoztatása vagy tagadása, és a Soros György mellet és ellen való érvelés nem a FONTOS kérdések között szerepel. Egyedül talán a korrupció az amivel érdemben foglalkoznak a parlamenti pártok. De hol marad gazdasági növekedés feltételeinek a megteremtése; a gáz, villany és víz árának meghatározása; az üzemanyag árak; a munkanélküliség kérdése; az egészségügy helyzete; a közbiztonság helyzete; az infláció; a hitelek kérdése; a nyugdíjak; a vállalkozások helyzete; illetve az adórendszer stb?. Értem, a válaszaitok alapján, hogy miért nem lehet ezekre lehetőség, de hogy lehet ezen változtatni? Szerintem ha a fent említett kérdésekre keresnék a válaszokat csökkenne a Nyugattól való lemaradásunk, és stabilizálódhatna a magyar gazdaság...

2017. ápr. 27. 12:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!