Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek a Momentumról?

Clorox kérdése:

Mi a véleményetek a Momentumról?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Írd be a keresőbe hogy Momentum. Rengetegen tették már fel ezt a kérdést vagy ehhez hasonlót.
2017. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

1,Választást fognak nyerni 15 éven belül

2,Az a kérdés,hogy olyanná válnak-e mint Orbán és a Fidesz,mert kezdeni úgy kezdtek...

2017. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Semennyiben se különebbek senkinél, csak most éppen nekik áll a zászló... Végül is, semmit nem tudunk róluk, programjuk igazából nem nagyon van, csak egyet hagy ragadjak már ki, elszámoltatni a politikusokat...nnahagyjukmár ezt a mesét... Most őszintén, ha hatalomra kerülnének-azt sem tudják hogy kell egy országot kormányozni. (nem azert mintha mostanaban a hasonszoru tarsaiknak ez annyira menne.)


Igen, van tamogatottságotok, de vajon miért? Ráutaztatok egy hullámra, bejött, de tudod mit gondolok? Ti vagytok a népnek azok 2017ben, ami 2006ban a Jobbik volt..(csakhogy ti főleg az értelmesebb (sokszor azonban naiv) es budapesti réteget fogjátok- ám ez még igencsak kevés, hiszen az ország nagyrésze vidéken él-ahol már csak a közszolgálati televízió megy-ugyhogy a közmédia felé vagy engedtek, vagy a facebookon akartok csak híveket szerezni?


Az alapvető érdekeitek nem különböznek a nagyobb pártoktól, valljuk be. Jól megosztjátok ti is a nagyközönséget..


Azt meg külön nem értem hogy miért szervezkedtek egyetemistáknak(szeged pl). Nagyrészük azt se tudja mi lesz holnap, a politika a gondolataik a 10%-át nem teszi ki, nem látják át úgy a dolgokat ahogy kellene, de már nem 2 és nem 3 egyetemista ismerősömtől hallok rólatok..és nem örülök neki, mert egyáltalán semmi rálátásuk nincs a dolgokra, mennek a fejük meg a manipuláció után.


Én abszolut nem értek a politika témakörhöz, de ami itt megy az országban a választások előtt ez komolyan nevetséges. Hátba szúrás, leégetés kiforgatás torzítás hazudozás na ez az amiből már mindenkinek elege van srácok...


Nem vagyok fanatikus es foleg nem orban viktor fan, lehet hogy az emberei nagyon gázak (habony meszaros es tsai), es a stadion kisvasut plakat kerdoiv temak nem jott be a nepnek, de mutassatok már még egy olyan embert aki ennyire határozott, szembemegy, es megmondja??? tudja h a fel europa gyuloli, tudja h hazudnak a nyugati mediaban ossze vissza mindent rola, megprobaljak lerantani most ezzel a ceu-soros dologgal - ti nagy felvonulo tuntetok tudjátok egyáltalán h miert is van a ceu korul mindez? vagy csak be lettetek hergelve aztan menni az utcara? Na de ne feljetek az euból azert nem fognak kirakni minket.


Ez lett volna egy osszevissza gondolatom alvás előtt, a poltika rovatban (amihez semmi kozom.

2017. máj. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

# 3

"Végül is, semmit nem tudunk róluk, programjuk igazából nem nagyon van.."

Októberre ígérték a programjukat közzé tenni.


"elszámoltatni a politikusokat...nnahagyjukmár ezt a mesét" Vona is erről mesél egész nap, többek közt. Nem is bánná, ha ez a mese éppen valóra válna.


Kiket kellene megszólítani potenciális szimpatizánsnak, vagy akár csak tagnak, ha nem az egyetemistákat? Főleg egy olyan pártnak, aki zászlójára tűzi a tudás fontosságát, a fidesszel szemben, aki szerint a tudás már néha bűn, hiszen az kritikát szül.


Igen, tudom miért van a CEU körül mindez. Azért mert Orbán így uralja a közbeszéde. Direkt nekimegy a Soros által pénzelt egyetemnek, hogy minden ellenzéki és egyetem védő mocskos sorosbérenc hazaárulónak tűnjön. A valóság az, hogy Orbán az igazi hazaáruló, amikor pitiáner népszerűségszerzésért cserébe be akar záratni egy egyetemet, nem tisztelve semmilyen értéket. Gyűlöletet szítt minden szomszédos ország ellen, akikkel pedig együttműködni 100% magyar érdek!!


Igenis van közöd a politikához, mindenkinek van.


A Momentumról az a véleményem, hogy egy ígéretes kezdeményezés. Messze nem tökéletes, és személy szerint a pártelnök se mindig szimpatikus nekem. De nem messiást kell várni! Hanem mellé kell állni minden értelmes kezdeményezésnek. Ezért segíteni fogom őket, ha kell akár tagként is.

2017. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Clorox nevü felhasználónak üzenem hogy talan sok mindenben igazad van de ha belegondolsz visszatérve a "Hátba szúrás, leégetés kiforgatás torzítás hazudozás na ez az amiből már mindenkinek elege van srácok... " szinte minden orszagban sajnos ez megy a valasztasok elott es bar ez nagyon szomoru de sajnos ezt valtja ki az emberből hogy ha van valamemnyi hatalma
2017. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

11.23.


Szerintem nem néztél utána a "CEU" ügynek. Nem arról van szó, amit írsz. CEU mint olyan nem is létezik, az csak egy tükörfordítás, aminek a használatára a KEE-nek joga van. A kiadott oklevelükkel van a probléma, mert gyakorlatilag nem érvényes.


Eleve zavarosnak építették fel a működést, hogy jól lehessen a zavarosban halászni. Nézz utána, gondolkodj, nem könnyű kiigazodni a keveréseken.


Aszerint, hogy jogszerűen egy oklevélnek mit kell tartalmaznia, a CEU NY -ami egy New York éllamban egyetemként és nonprofit oktatási társaságként bejegyzett szervezet- nem tud jogszerűen Mo-on kiadni amerikai diplomát, mert Amerikában nem folytat képzést, és a "CEU" meg azért nem tud amerikai diplomát kiadni, mert csak egy tükörfordítás.


Igazából, úgy néz ki, hogy a KEE által kiadott emerikai diploma érvénytelen, azaz semmis. Aki ilyen oklevéllel kezd dolgozni, annak a munka-jogviszonya is semmis, mert érvénytelen az oklevele. És persze az érvénytelen oklevéllel dolgozók munkája mögött nincs jogi háttér.


A KEE és a CEU NY ezt pontosan tudja, tudta is. Lehetne is perelni őket a nekik fizetett tandíj visszafizetéséért meg egyéb más kártérítésekert, ahogy értem. Szóval súlyos pénzekről van szó, semmi másról. Mint mindig.

2017. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6


"nem tud jogszerűen Mo-on kiadni amerikai diplomát, mert Amerikában nem folytat képzést"

Ilyen szabály mióta van? Attól még, hogy kint nem folytat képzést, itt miért ne adhatna diplomát? Ha jól tudom ez pont az, amit direkt ellenük szabva találtak ki.


Valóban nem töltöttem azzal túl sok időt, hogy most akkor pontosan hányféle CEU van, és melyik hogyan ad diplomát. De amit látok:


1, A Fideszes politikusok totál össze vissza beszéltek a témában. Felváltva volt szó 2-3-4 féle CEU-ról, meg folyamatosan keverték, hogy miért is jogszerűtlen.


2, Maguk is bevallották, hogy ez inkább politikai játszma, Soros "nézeteivel" van bajuk, nem azzal hogy ki hogyan ad papírt.


3, Volt hogy maga az oktatási államtitkár javasolt kiskaput a szabályozás ellen.


4, Miért csak most érdekel bárkit, ha eddig is teljesen szabálytalanul adtak diplomát?


5, A Fidesszel pont az az egyik legnagyobb baj, hogy nem tartja magát semmilyen jogszabályhoz, hanem ha kedvet tartja átírja, hogy nekik kedvezzen. Ez a "semmi sem szent" jogbizonytalanság rendszere. Innentől tőlük óriási képmutatás ilyeneken szőrözni. De mondom, nem néztem utána, még az is lehet, hogy tényleg úgymond hamis az összes CEU-s diploma... Ez semmit sem változtat a Fidesz politikai motivációján, amit fentebb írtam. Őket kicsit sem érdekli a jogállam, az oktatás, vagy bármi ilyen homokosoknak való dolog. Őket csak az érdekli, hogy a közbeszéd arról szóljon, hogy fúj Soros György.

2017. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
soros bérencek. Minden józan gondolkodású tudja !
2017. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

16.32.


Pontosan arról van szó, amit írtál is. Eleve zavarosnak, rendetlennek tervezték, hogy nehéz legyen kibogozni. Az okleveknek mindig is megfelelő követelményei voltak, hogy minek, hogyan kell rajta szerepelni. Konkrét nevek-számok-besorolások. Érdekes lenne látni egy kiadott oklevelet, de nem találtam mintát.


A kormányban ugyan vannak jogi végzettségű emberek, de nem biztos, hogy ez a szakirányuk. És amit mondanak, az már reagálás, azokra a megnyilvánulásokra, amiket mások tesznek.


Inkább azt mondanám, hogy az utolsó pillanatig vártak a helyzet tisztábatételével, volt fontosabb dolguk. Még egy adósság, ami rájuk maradt előbbről.


Nem tudom, hogy számítana-e, hogy régebbi vagy újabbi szabályozásról van szó, ha hiánypótló szerepe van, azért, hogy egy joghézagot betömjön. Inkább azt kéne megnézni , hogy kinek volt érdeke hézagot hagyni. Pénz, és pénz.


Csak nehogy ezért is a jelen kormányt pereljék, hogy nem biztosították a világos, egyértelmű hátteret, és ezért is fizetni kelljen.

2017. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most ők a legfiatalabbak -- és a legmohóbbak.


A 89-eseknek a szüleit vakarta ki a ganéjból az a rendszer, amit lediktatúráztak. Ezeknek meg már a nagyszüleit.

2017. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!