Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan épül fel egy párt?

Hogyan épül fel egy párt?

Figyelt kérdés
Mi a feladatuk a tagoknak, illetve milyen feladatbeli különbség van a magasabb funkciójú egyének és a kevesebb befolyással rendelkezők között? Van valami rang féleség is? pl. elnök, frakció vezető.

2017. jún. 24. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogyan felépítik. Nincs alapminta, hogy így kell kinéznie.
2017. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De valami funkció szerinti eloszlásuk csak van. Akkor vegyük konkrét példának a Fideszt.
2017. jún. 24. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyük, nem tipikus.

Egy pártot 10 ember meghatározott céllal alapít. Kezdetben tehát nem sok funkció van. A pártokra vonatkozik a társasági törvény, van tehát felelős vezetője (többnyire elnök), van elnöksége (diktatórikus pártokat irányítja egy személy), van pénztáros, aki a pénzügyekkel elszámol az állam (NAV) felé, és attól függ, milyen célokat határoztak meg. Ha keveset, akkor kevés ennek kidolgozását irányító vezető van, ha sok, akkor több. A párt terület szerint alapszervezetekre oszlik (ahogy egy nagy vállalat igazgatóságokra, részlegekre, osztályokra, csoportokra, stb.). Minden alapszervezetnek van vezetője, a kijelölt célok megvalósítását irányító szakértő. Ha a párt parlamentbe kerül, a bekerült emberek frakciót alakítanak, amelynek van vezetője, helyettese. És minden olyan témában van bizottság é annak vezetője, amelyet az országgyűlés (és a törvény) fontosnak tart.

2017. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta, van területi felosztás: alapszervezetek minden nagyobb településen, vidéken több kisebbet összevonva esetleg, Budapesten kerületenként.

Van külön kommunikációért felelős csapat, külön a párt belső pénzügyeivel foglalkozó emberek. Kellenek a pártnak saját jog szakértők. Politikai véleményt megfogalmazó csapat, jellemzően témakörökre oszlanak, pl. külön külpolitikával, gazdasággal, oktatással foglalkozó csapatok. Őket összefogja egy szakpolitikai vezetőség, az egész pártot pedig egy elnökség akiket úgy választanak. Sima tagnak nincs sok feladata, az adott párton belüli tisztség jár felelősséggel. Értelemszerűen egész más kaliber egy alapszervezet rendezvényeit szervezni, mint az egész párt pénzügyeit felügyelni, vagy elnökségi tagnak lenni.

2017. jún. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én csak egy párt felépítését ismerem


tehát kell egy lázongó fiatal aki komcsigyűlöletet hirdet miközben kisztag, ha ez megvan akkor kér pénzt soros gyuribácsitól, mindenféle félbűnözővel körbeveszi magát pl gázszerelőkkel, meg resziharcosokkal majd talál egy dolgot ami megfélemlítheti a butábbik felét az országnak pl migráció és megszavaz egy törvényt aminek ellenére letelepedést árul voálá 1,2,3 kész is a fidesz

2017. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!