Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valóban csinálhat új alkotmány...

Valóban csinálhat új alkotmányt a Fidesz?

Figyelt kérdés
Valamelyik internetes újságban azt olvastam, hogy ehhez nem elég a kétharmad.
2010. máj. 26. 01:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem elég
2010. máj. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi alkotmányban van olyan rész, amit csak négyötödös többséggel lehet módosítani.

Viszont kétharmaddal akár új alkotmányt is el lehet fogadni, akkor meg tökmindegy, hogy mi van a régiben.

2010. máj. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
A Fidesz a 2/3.-dal MINDENT megcsinálhat,amit akar! Az ellenzék csak asszisztálhat hozá,de a döntésekbe beleszólni nem tud!
2010. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

"A Fidesz a 2/3.-dal MINDENT megcsinálhat,amit akar!"

Persze a köztársasági elnök és az Alkotmánybíróság beleegyezésével... A "MINDENT" egy demagóg duma.

2010. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Már miért? A köztársasági elnöknek nincs tényleges hatalma, csak bizonyos helyzetekhez kötött jogosítványai vannak, mint pl. az alakuló országgyűlés összehívása. Az Alkotmánybíróság meg a mindenkori alkotmány alapján jár el, ha valamit visszadobnak, mert alkotmányellenes, a Fidesz azt is csinálhatja ha akarja, hogy a törvény helyett az alkotmányt módosítja, aztán kapják be.. :P
2010. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BlackSword ***** válasza:
81%

ma 07:59!

Nem demagóg doma... amit te mondasz, az önámítás... abban igazad van, hogy a köztársasági elnök, és az alkotmánybíróság elnöke megvétózhatja, DE 2/3-dal ők egy-egy bábot is beültethetnek oda, ergo teljes befolyásuk lenne, hiszen a saját embereit is odaültetheti, hiszen egyetlen Fidesz képviselő sem fog a pártérdek (O.V. érdekei) ellen szavazni...

2010. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Persze a köztársasági elnök és az Alkotmánybíróság beleegyezésével... A "MINDENT" egy demagóg duma.



Aha. Arról a köztársasági elnökről beszélünk, akit a parlamenti többség választ, ugye? Meg nem tudom jól rémlik e, de mintha az alkotmánybírákat is a parlament nevezné ki.

2010. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nem.


a 2/3 arra elég, hogy tetszőlegesen MÓDOSÍTSA az alkotmányt. ahoz, hogy ÚJ alkotmányt hozzon létre 4/5-kell

2010. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, arra a köztársasági elnökre. És igen, azokra az alkotmánybírákra gondoltam, akiket szintén az OGY választ meg. Persze az alkotmánybírai jelöltséghez a parlamenti pártok egyetértése szükséges. Vajon melyik másik párt szavazna meg egy nyilvánvalóan pártpolitikust alkotmánybírának? A Jobbik vagy az MSZP? Esetleg a kispo:cs szerepét betöltő LMP? Jó, értem én, hogy az elvtársak magukból indulnak ki, ezzel nincs is probléma. Csak nem mindenki olyan. Még.
2010. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

82

Kétharmad birtokában kivel kellene egyeztetniük?

2010. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!