Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek hogyan fér meg...

Szerintetek hogyan fér meg egy zászlón "a nép nevében" jelmondat és a royalizmus?

Figyelt kérdés

Ugyanazon párt, amely kampányában a fenti verscímet idézte, úgymond az "apostoli királyság" visszaállítását is szeretné. Legalábbis ezt nyilatkozta a minap a frakció egyik tagja...


Petőfi Sándor: A nép nevében


[link]


Petőfi Sándor: Akasszátok föl a királyokat!


[link]


2010. máj. 27. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
mégis mit vársz tőlük? :D
2010. máj. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
a jobbik egy bohócpárt
2010. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

"Mindent a népért, de semmit a nép által"

Ez II. József felvilágosult abszolutizmusának jelmondata.

Tökéletesen lefedi azt, amiről beszélsz.

2010. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy valami a nép nevében történik, nem jelenti azt, hogy a népnek van is beleszólása.

(Előző voltam)

2010. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

A felvilágosult abszolutizmus egészen addig móka, ameddig te vagy a "felvilágosult abszolút"

Most kérdező, ilyeneket tucatszámra találsz, személyes kedvencem a turulromantika melletti mélykereszténykedés.

2010. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

"Az, hogy valami a nép nevében történik, nem jelenti azt, hogy a népnek van is beleszólása"


Na, az ilyen rendszerektől óvjon meg minket a vakszerencse.

2010. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem mondtam, hogy ez jó is.

(17:33-as voltam)

2010. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

"turulromantika melletti mélykereszténykedés."

igen, ez 10 pontból 15-ös...

2010. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

73

Semmi bajom a turulhívőkkel, vagy sámánistákkal, vagy hogy hívják magukat, és bármilyen hihetetlen, semmi bajom a keresztényekkel, csak attól tudok idegbajt kapni, amikor valaki ötvözi a kettőt. Betiltani ugye nem tiltanám be értelemszerűen, meg semmiféle módon nem ártanék annak, aki így gondolkodik, csak szerintem az ilyen ember rohadtmód következetlen.

2010. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy.Ez a legnagyobb általánosítás,miszerint "a nép nevében".És még jobbikosok mondják,hogy ne általánositsunk,mikor a pártjuk 17%-ra vetíti le a magyarság nézeteit.
2010. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!