Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik mai mo. -i párt hasonlí...

Melyik mai mo. -i párt hasonlít leginkább a dualizmus korabeli szabadelvű pártra?

Figyelt kérdés
Talán az LMP, vagy a PM? Én rájuk gondoltam, de ti mit gondoltok?

2017. nov. 19. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy a Schiffer-féle LMP vagy a Jobbik. Momentum egy eléggé új párt szóval őket nem tudom besorolni...
2017. nov. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közel 150 év távlatából nehéz megmondani, főleg hogy teljesen mások voltak a viszonyok. Akkoriban baloldalnak számított már az, hogy engedélyezték a zsidók és keresztények közti házasságot. Most konkrétan meghatározhatatlan a bal- és jobboldal fogalma.

Valamiért én is az LMP-t érzem közel, bár a Momentum elképzeléseit olvasva az se áll nagyon messze. A kérdés hogy hogyan valósítanák meg, radikálisan vagy kevésbé. Ez persze csak akkor derülne ki ha bármelyik kormányra kerülne, így azt mondani hogy "a 21. századi pártok közül ez áll a legközelebb egy 19. századi párthoz", nem lehet.

2017. nov. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Vannak "morzsák", pl. az LMP-ben és a Jobbikban, de elhanyagolható.
2017. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az LMP egy vicc párt. Nem is értem mi keresni valójuk van a parlamentben ennyi ideje. Tettek bármi említésre méltót egyáltalán? Azt leszámítva, hogy szánalmas bohóc módjára viselkednek a parlamentben?
2017. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4# meglehetősen sok törvényjavaslattal éltek, többször építő kritikát fogalmaztak meg, sokszor megkritizálták a rossz döntéseket ugyanakkor elismerték a jó ötleteket. Viszont mivel ez a legkisebb parlamenti párt ( mindössze 5 képviselőjük van a parlamentben ), a kormánynak pedig kis híján 2/3-a van, ezek rendszerint semmit nem érnek. Nem reagálnak a kritikára, nem foglalkoznak az építő jellegű ötletekkel, leszavazzák a javaslatokat.

Persze mindenezekről az átlagember nem tud. Ha valaki utána néz, minden ötletük fent van facebookot vagy a párt honlapján, mikor mit csinálnak. Csakhogy nem áll mögöttük sajtó, nincs mögöttük milliárdos támogatás, így az átlagember aki nem nézegeti a pártok honlapjait nem is értesül ezekről. És azt gondolja mint te, kedves utolsó: feleslegesek, semmit nem csinálnak.

2017. nov. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!