Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Állítólag meg lehet nézni,...

Állítólag meg lehet nézni, hogy hol, kinek, melyik képviselőjelöltnek (pártnak? ) írtam alá? Kaphatok egy linket, ez hol lehetséges?

Figyelt kérdés
Tegnap mondták a Tv-ben, hogy valaki csak egy helyen írt alá a jelölt állításnál, mégis 4 különböző helyen szerepelt a neve. Tényleg le lehet ellenőrizni?

2018. márc. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

„A jelöltállítási időszak alatt a választópolgárok érdeklődhetnek a lakcímük szerint illetékes országgyűlési egyéni választókerületi választási irodánál (jegyzőnél), hogy a leellenőrzött ajánlások között szerepelt-e olyan, amely az ő adataikat tartalmazza.”


Az illetékes választási iroda itt kereshető ki: [link]


A jelöltajánlási időszak tegnap 16 órakor lejárt: [link] Nem tudom, hogy ez a jelöltállítási időszak lejártát jelenti-e, vagy az más határidejű.

Mindenesetre, próbálkozhatsz, legfeljebb, elkéstél.

2018. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"„A jelöltállítási időszak alatt a választópolgárok érdeklődhetnek a lakcímük szerint illetékes országgyűlési egyéni választókerületi választási irodánál (jegyzőnél), hogy a leellenőrzött ajánlások között szerepelt-e olyan, amely az ő adataikat tartalmazza.” "


Igen, köszönöm, erre voltam kíváncsi, hogy hol lehet érdeklődni, utána nézni?

Ment a zöld.

2018. márc. 6. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne lepődj meg, ha azt a választ kapod, hogy egyetlen íven sem szerepelsz, akkor is, ha netán többen is; akár azért mert éltél a törvény adta lehetőséggel, és több ajánlóívet is aláírtál, akár azért, mert adták-vették.


Ugyanis,

A választási iroda az ajánlóíveken szereplő személyes adatok közül az érintett kérelmére csak azokról köteles tájékoztatást adni, amelyek ellenőrzését elvégezte.


Az ajánlások tételes ellenőrzését nem kell tovább folytatni, ha bizonyossá válik, hogy az érvényes ajánlások száma eléri a jelöltséghez szükséges számot.


Lásd: 2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról

[link]


Mivel az országgyűlési képviselő jelöltséghez 500 érvényes ajánlás szükséges, ha például te 615. vagy a listán, és előtted csak 82 érvénytelen ajánlás van, akkor a te adataid már nem ellenőrzik, nem kerülnek nyilvántartásba, nem tudnak róla tájékoztatást adni.

2018. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, ezt olvastam, de én a fordítottjára vagyok kíváncsi: ugyanis sehol nem írtam alá, mert nem is találkoztam ilyen ívvel.

Illetve egyszer láttam kb. 20 méter távolságból egy pultot :D

2018. márc. 8. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!