Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért ígérnek a pártok ingyen...

Miért ígérnek a pártok ingyen diplomát, amikor így is dunát lehet rekeszteni a diplomásokból, akik nem tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Óriási probléma, amit a saját bőrömön is tapasztalok, hogy végtelen mennyiségű diplomást termelünk ki, így a diploma értéke nagyjából =0 -val.

Sok ellenzéki párt rinyál, hogy nem költünk eleget oktatásra, miközben az állam azért fizet tetemes pénzeket az egyetemeknek, hogy minél több diákot vegyenek fel államilag támogatott képzésre.

Én is lediplomáztam és az évfolyamtásaim 90% nem tudott elhelyezkedni ezzel, de ha körbenézek más ismerőseim között, akik más szakon végeztek, ugyanilyen siralmas a helyzet. Van egy Hr-es ismerősöm, ő közgazdászokat szokott interjúztatni és azt mondja katasztrófa a helyzet, mert egy állásra van hogy 500-an vagy akár több 1000-en jelentkeznek.


A munkanélküliségben ez azért nem látszik meg, mert az egyetemet végzett diákok nagyrésze kénytelen teljesen más munkában elhelyezkedni vagy elmenekül külfölre.

Nem is a bérekkel van a probléma, hanem hogy egyszerűen képtelenség állást találni a diplomákkal.

És akkor ezek után mi erre a válasza az ellenzéknek. Még több ingyen diploma, még több értelmetlen diploma, még több fiatal aki nem tud elhelyezkedni.



2018. márc. 25. 18:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

A diplomások körében jóval alcsonyabb a munkanélküliség, mint az alacsonyabb végzettségűek esetében.


Következő szokásos tévhit...?


[link]

2018. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

"A diplomások körében jóval alcsonyabb a munkanélküliség, mint az alacsonyabb végzettségűek esetében. "


Ez igaz, de 90%-ban NEM A SZAKMÁJUKBAN HELYEZKEDNEK EL!!!

2018. márc. 25. 19:00
 3/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"Miért ígérnek a pártok ingyen diplomát, amikor így is dunát lehet rekeszteni a diplomásokból"


Mert ha Magyarország összeszerelő üzem marad, akkor annak megfelelő is marad az életszínvonal.


"Van egy Hr-es ismerősöm, ő közgazdászokat szokott interjúztatni és azt mondja katasztrófa a helyzet, mert egy állásra van hogy 500-an vagy akár több 1000-en jelentkeznek. "


A HR-es ismerősödet valószinűleg nem azért alkalmazzák, mert tud számolni.


"Nem is a bérekkel van a probléma, hanem hogy egyszerűen képtelenség állást találni a diplomákkal. "


Ez egész pontosan úgy hangzik: hogy van olyan diploma, amivel esélytelen elhelyezkedni. Viszont sok olyan is, amivel meg simán lehetne. Igaz: azokhoz ész is kell.


"Én is lediplomáztam és az évfolyamtásaim 90% nem tudott elhelyezkedni ezzel, de ha körbenézek más ismerőseim között, akik más szakon végeztek, ugyanilyen siralmas a helyzet"


Vagy a szak ennyire siralmas, vagy az évfolyam, vagy "csak" a képző intézmény színvonala. Legalább az egyik, és nem feltétlen az összes.

2018. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nekem is van munkám, kb. az összrs diplomás ismerősömnek van munkája, van köztük recepciós, autószerelő, idegenvezető, teremőr, vagyonőr, szakács, starbucksban dolgozó....Csupa olyan melót végeznek, amit a diploma nélkül is el lehetne végezni.
2018. márc. 25. 19:02
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Milyen "közgazdász" állás? Mi hónapok óta nem találunk embert. Budapesten.
2018. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

De az összes ismerősöm hülye lenne?


Azért álljon már meg a menet.

Egész egyszerűen túlképzés van. Én a saját bőrömön tapasztalom. Már 1 éve keresek állást a szakmámban, közben dolgozom mellette.

Gyakorlatilg a helyek 90%-a ahova beadom a jelentkezést nem is reagálnak, még egy emailt sem küldenek. Ahova meg nagy nehezen behívnak, ott akkor jön a második forduló, amire újabb hónapokat kell várni, aztán jó esetben 4 hónap múlva értesítenek, hogy nem engem választottak.

A néhány olyan ismerősöm, aki szakmában dolgozik, azok azért dolgoznak ott mert egy családtag,rokon benyomta őket valahova.

2018. márc. 25. 19:06
 7/27 anonim ***** válasza:
8%

Azért, mert anno a diplomás sznob réteg olyannyira kitartóan lenézte a szakmunkást, alacsonyabb végzettségűt, annyira nem fizették meg, hogy már a fene sem akar szakmát tanulni, mert ha nincs diplomád, senki vagy.Persze diplomával is az vagy, csak így van wc papírod...

Én is ismerek diplomásokat, jobbnál jobb irodákban terpesztik a seggüket, egész jó fizetésért, szóval nekem csak ne sírjanak a diplomások!

2018. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Alapvetően a legtöbb cég kifejezetten elutasító a pályakezdőkkel. Főleg ha látják hogy már lassan egy éve nem találnak állást.

Egy csomó helyen eleve elvárás a 3-5 év szakmai tapasztalat, de közben azért legyél fiatal, megnyerő személyiség és beszéljél 3 nyelven.

2018. márc. 25. 19:09
 9/27 A kérdező kommentje:

Én is egy irodában terpesztem a seggem és valóban jól keresek ,de engem ez az irodai munka hidegen hagy, semmi köze a szakmámhoz, hivatalosan ehhez nem is kellett diploma, ennyi előnyöm volt, hogy előnyt jelentett.

Gyakorlatilag ott tartunk, hogy a diplomának annyi értelme van, hogy be tudod tölteni a nem diplomás álláshelyeket.

2018. márc. 25. 19:11
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

# 8:


Szakmai tapasztalatot lehet szerezni a tanulmányok ideje alatt is, ha az ember a szakmai gyakorlatokat gyakornokként nyomja végig, illetve év közben keres a suli mellett is végezhető munkát az adott területen., Így mire diplomázik simán lehet 1-2 év szakmai tapasztalata. A nyelvtudás pedig mára alapelvárás a legtöbb helyen egy diplomástól, ha multicéghez megy dolgozni.

2018. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!