Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted nem elavult ez a...

Szerinted nem elavult ez a szavazási technika amit Magyarországon használnak?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fura hogy az ilyen dolgokat manapság nem lehet interneten elintézni, csak megadnánk a személyes adatainkat a központi adatbázis alapján leellenőrzik hogy szavaztam-e már. Szerintem sokkal biztonságosabb lenne az interneten szavazni, mert a papíron való szavazatot sokkal könnyebb manipulálni. Ráadásul az interneten sokkal többen is szavaznának, ha csak pár kattintás lenne az egész, habár mondjuk az igaz hogy ennek a kormánynak nem érdeke hogy sokan szavazzanak, nekik tökéletesen elég ha a nyugdíjasok szavaznak, hiszen a fiatalok többségét vagy nem érdekli a politika vagy pedig a kormány ellen vannak. Na mindegy ebből csak azt akarom levonni hogy tisztában vagyok vele hogy a kormánynak nem érdeke az internetes szavazás bevezetése. Csak nagyon fura hogy 2018-ban pont ezt nem lehet elintézni. Mert tény hogy a papíron való szavazást sokkal könnyebb manipulálni és kevesebben is szánják rá magukat így lesznek az idősek többségben nem pedig a fiatalok sajnos. Nektek, mi a véleményetek erről?

2018. ápr. 2. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer úgyis be lesz vezetve az elektronikus szavazás. Pár évtized múlva biztosan.
2018. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

De mi van akkor, ha valakinek hozzáférése van az adatbázisokhoz és a nem szavazók helyett önmagára szavaz. 2010-ben 39% nem szavazott és 24%-kal cisnált a Fidesz 2/3-ot.

Ha valaki a nem szavazók helyett magára szavazott volna, akkor 4/3-os többséggel kormányozhatott volna :D :D

2018. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az kéne még, és akkor nálunk is az volna, hogy ki avatkozott be a választásba kívülről.

Ez egy olyan dolog, aminek örökre ilyen "analógnak" kell maradnia, igen sokba kerül, igen időigényes, de egy szavazólapot, nem lehet pár parancssorral megsokszorozni vagy éppen eltűntetni mint egy gépi szavazatot.

2018. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2-es, 4/3-ad mennyi lesz százalékban? Hány képviselőt tesz ki ez a parlamentben?
2018. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
# 2 Szerintem bőven tart ott a technika hogy ezt teljes biztonsággal lehessen használni. Nyilvánvalóan 100%-os rendszer nem létezik és nem is fog létezni, de az biztos hogy sokkal biztosságosabb mint egy papírfecni, amivel azt kezdenek amit akarnak miután bedobtuk a dobozba. Ennyi erővel azoknak a szavazatát is fel tudnák használni papíron akik nem mentek el szavazni, sőt valószínűleg fel is használják persze biztos nem lehetek benne. Nyilván nem hiszek abba hogy a teljes választást megjátszanák mert abba rengeteg embert be kellene vonni és soha nem tudnák biztosra hogy ezek az emberek egyszer nem fognak elkezdeni beszélni. De abban hiszek hogy olyan szabályokat be tudnak vezetni a választásba ami csak egy adott pártnak kedvezz, habár ez nem hit kérdése hanem tény és való.
2018. ápr. 2. 12:59
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
De. Viszont ha megnézed az állam által üzemeltett rendszereket, azok is kb 90es évek szinten mozognak, szóval annyira nem kell meglepődni. Kedvencem a NAV ÁNYK progija, ami kb window 95 szintű gui-val büszkélkedik, és legalább olyan sz..rul is működik.
2018. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Javaslat volt rá de az orbánkormány leszavazta.


Az a jópofa hogy a határontúli Magyarok szavazhatnak külföldről, a határon emigrálók viszont NEM.


Kb egész Európában és a keresztény világ legnagyobb részén működő és jól működő rendszer az elektronikus szavazás.


A jelenlegi kormánynak viszont nem érdeke hogy a külföldre menekült Magyarok is szavazzanak hisz tudja a jelenlegi kormány hogy ELLENÜK szavaznának hisz pont a fidesz felelőtlen országvezetése miatt kényszerültek külföldre menekülni.


van még kérdésed?

2018. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan rendszer amit nem lehet feltörni, max nem éri meg azt a néhánymillió dollárt....
2018. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
# 8 Én is épp ezt mondtam...
2018. ápr. 2. 14:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nyílt forráskúdúnak kell lennie az átláthatóság miatt és a titkosítás is jobb lenne már SHA512. Ne legyen központosított a rendszer. Az adatbázis meglegyen pl minimum minden pártnak azaz nyilvános. Úgy kialakítani a rendszert hogy még a központok többsége felett megszerzett uralom esetén se lehessen meghamisítani az adatokat. Tudom hogy ez hasonlít valamire de ez az egyetlen lehetőség egy ilyen szavazó rendszerre. Ezt egyszer annyira lehetne általánostani hogy az emberek már mindenféléről szavazhatnának.

Csak néhány példa:

Legyen űrkikötő Bivalybaznádon?

A következő hónapban milyen márkájú legyen az ingyen sör?

2018. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!