Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért áll jobban Szlovákia...

Miért áll jobban Szlovákia mint Magyarország, amikor ugyanakkor volt rendszerváltás és egyszerre léptünk be az EU-ba?

2018. ápr. 2. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az elmúlt 28 év eredménytelen, populista politikájának az eredménye. Fidesz-MSZP-SZDSZ karöltve lopták szét az országot.
2018. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Hamarabb bevezették az egykulcsos adót. 2002 és 2010 között húztak el, amikor Gyurcsányék saját bevallásuk szerint "nem csináltak semmit".
2018. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Az ő kormányuk nem lopta el, meg tömte a családja zsebébe az EU-s forrásokat.
2018. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Szlovákiában 2007 óta van euró, Orbán meg lemondott róla, hogy valaha is lesz (persze az igazi ok, hogy nem tudja teljesíteni a feltételeket az ország, mert Orbán inkább lop).
2018. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Hát az euró az nagyon hiányzik , a szlovákok is odavannak érte.
2018. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az nem biztos, hogy annyival "jobban állnak", ha rendes összehasonlítás lenne.
2018. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem éppen friss kérdés, de válaszolok.

Az ilyen statisztika csalóka, de nagyon. Igen, vannak olyan régiók, amik elhúztak tőlünk, pl.: Pozsony. Viszont ezek a régiók azért, mert közel vannak az osztrákokhoz, ugyanaz van ott is, mint nálunk Sopronnál: átjárnak az emberek dolgozni Ausztriába.

Itt élek a gömöri régió mellett, a Bánrévei határátkelőtől 5 percre, munkám miatt meg elég sokat voltam már kint. Az a régió speciel egyáltalán nem húzott el, vannak baromi szegény részei amire a putri jelző is enyhe. Az utak állapotáról meg ott nem is beszélve.

Fülekre ment a foltvarró csoportunk kiállításra, útközben olyan utakon mentünk, hogy nem tudtuk mi legyen: összecsukjuk a fogainkat megkísérelve azt, hogy kitörnek a sok kátyuktól vagy ne csukjuk össze, de akkor meg a nyelvünket harapjuk el. Konkrétan volt egy olyan kátyú, ahol én szálltam ki és navigáltam, hogy centinként hogy irányítsák az autót. Volt maga az óriási kátyú, abban megint egy kátyú és abban a kátyúban is volt már egy kátyú.

Szóval vannak olyan részek amik lehet fejletebbek Magyarországtól, de bőven vannak olyan régiók, amik még Borsod szintjét se érik el.

2018. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 7

Az a gond, hogy te Szlovákiában élsz és nem tudod összehasonlítani Magyarországgal. Joggal mondod, hogy Szlovákia sz@r, de nem a kérdésre válaszolsz.


Én szlovákiai vagyok, de Pesten tanulok már 3 éve, dolgoztam mindkét országban. Szóval tapasztalatból mondom, hogy igenis jobbak a viszonyok Szlovákiában Magyarországhoz képest.

2018. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kb. ugyan ugyanúgy áll.
2018. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8: Ki mondta, hogy Szlovákiában élek?


,,Igen, vannak olyan régiók, amik elhúztak tőlünk, pl.: Pozsony"


Ebből azért lehet következtetni, hogy nem Szlovákiában élek.

Meg ahogy írtam, igen vannak olyan régiók, amik jobban teljesítenek Magyarországtól, de vannak olyan régiók is, mint a gömöri. Annak kell még legalább 20 év, mire egyes részei felzárkóznak hozzánk.

2018. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!