Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen szakra jelentkezzek,...

Milyen szakra jelentkezzek, amivel lehet olyan munkám, ami mellett lehet lakásom ebben a Fidesz által kormányzott országban?

Figyelt kérdés

Gondolom a Fidesz szavazóknak nincs ilyen problémájuk, így mindenféle kötekedés nélkül, de hozzájuk szól ez a kérdés...


Légyszi vezessétek le, hogy 18 évesen, szó szerint a 0ról milyen utat kell bejárnom, hogy egyszer vehessek lakást.

Mikor mennyit kell félre tennem, stb...

Mert nekem matematika képtelenségnek tűnik.



2018. ápr. 9. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
jól kell házasodni
2018. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Ne az egyetemre rohanj, hanem legyél vállalkozó vagy kereskedő.
2018. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem is olyan régen lettem 23. 3 éve dolgozom egy multinacionális cégnél, mint árufeltöltő. Ez idő alatt a fizetésem átlagosan 120.000Ft volt. Ebből havi 60.000Ft-ot leadtam itthon a rezsire, 40.000 Ft-ot félretettem takarékszámlára, és 20.000Ft-om maradt minden másra. 10 évre kötöttem a takarékot, várhatóan 13 millió forintot használhatok majd fel 7 év múlva, lakásvásárlásra.
2018. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ez idő alatt a fizetésem átlagosan 120.000Ft volt. Ebből havi 60.000Ft-ot leadtam itthon a rezsire, 40.000 Ft-ot félretettem takarékszámlára, és 20.000Ft-om maradt minden másra."


Vagyis neked van szülői támogatásod, rohadtul nem nulláról indulsz, s nem kell albérletre költened kollégium után (vagy akár alatt), ami a rezsin túl nagyon alsó hangon 100 000 Ft.


Szóval ha a diploma utáninkezdő fizum nem lesz minimum 160 000 Ft. Akkor abból nem, hogy nem tudok félre tenni, de még csak megélni sem. Nem jövök ki egy hónapban annyiból albi mellett.


Illetve Te ne nevezzük már a jövőbeli lakásodat sajátnak, az a banké a leírtak alapján.

2018. ápr. 9. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 as


te nagyon nem vagy képben az élettel kapcsolatban:-D


Mit csínálnál a kiemelkedő fizetéseddel ha a saját lábadra állva kéne élned?


Tudod mennyi a bérlakás vagy a lakás hitel törlesztés?

kb 100 ezer egy pici bérlakás, és ebbena rezsi nincs is benne.

Ugyhogy ne legyél annyira optimista, hacsak nem akarsz életed végéig a szüleidnél lakni...:)

2018. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elmész egy olyan iskolába ahol kitanulsz két három szakmát is estleg egyszerre. Mai világban megszethetnéd magad rendesen. Igaz nem gép mögött kell ülni. Pl villanyszerelő, víz gáz közponi szerelő ilyesmi. 39 évesen azon agyalok elvégzek valami okj- gépszerelőit vagy villanyszerelői képzést. Azonnal kaphatnék jobban fizető állást. Csak nehéz rávennem magam már vén fejjel az iskolára
2018. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
Várd meg míg meghal egy rokonod az örökségből pedig vegyél lakást. Miért kell ilyen sötétnek lenni?
2018. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"kitanulsz két három szakmát is estleg egyszerre."


Azt nem tudom, hogy ez kivitelezhető e egyáltalán, hogy a szó szoros értelmében egyszerre végezzem Őket, de az biztos hogy erre is ki kell adni.

És szvsz, manapság ezekben a szakmákban csak vállalkozóként lehet használható összegeket keresni, de ahhoz vagy családi vállalkozást kell örökölni, vagy kapcsolat kell.


Persze minimális esély mindig van, bármire...

2018. ápr. 9. 19:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, hát én nem nagyon öröklök semmit...
2018. ápr. 9. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg semmilyen támogatásod nincs, akkor vagy keresel munkát rögtön középiskola után, dolgozol egy évet, majd azzal az alaptőkével nekivágsz az egyetemnek, ahol szociális és tanulmányi ösztöndíjakat igénybe véve, természetesen kollégiumban lakva, összehúzva a nadrágszíjat, esetleg lazább félévekben az egyetem mellett dolgozva elvégzed a szakot. Ha megfelelően csinálod, akkor egyetem végére már több százezres kezdőfizetésre számíthatsz. (Diákként még könnyebb arányaiban jó fizetést elérni (ahhoz képest, hogy nincs diplomád), hiszen kevesebb adót vonnak le, illetve a feketézés lehetősége is "elfogadhatóbb".) Így esetleg már egyetem mellett is tudsz félretenni. Amikor már van egy viszonylag stabil munkahelyed, és egy kis tartalékod is, lakástakarékot nyitsz, és ott (is) gyűjtöd tovább a pénzedet. Amikor már a mesterképzéssel is végzel, minimum három éves munkatapasztalattal kezdheted el a való életet, és először lakótársakkal együtt albérletbe mész, amikor a kollégium már nem elérhető. Nem fizetsz százezret egy albérletért, mert minimum ketten veszitek ki akkor azt a lakást, így több pénzed jut félretenni is. Remélhetőleg közben feljebb jutsz a ranglétrán is, és így előbb-utóbb eljutsz oda, hogy egy kis otthonos lakásod lesz. Ha pedig ez megvan, akkor már az albérlet sem szívja el a pénzedet, és tudsz továbbhaladni nagyobb és nagyobb célok felé.

És az eredeti kérdésre válaszolva ezt például egy gépészmérnöki végzettséggel el lehet érni. Én ezt a kört látom közvetlenül, de egyébként szerintem a legtöbb mérnöki szakra ez igaz, különös tekintettel még a villamosmérnökre, informatikusra például.


Mellesleg ha mindeközben megismerkedsz egy kedves lánnyal, akivel aztán összeszeretnétek kötni az életeteket, máris két ember van egy ennél csak egy picit nagyobb feladatra. (Hiszen egy két főnek megfelelő lakás nem sokban tér el egy egy főnek megfelelő lakástól.)


Az élet beindításához bizony dolgozni kell. Sokat, kitartóan, és alázatosan. Nyilvánvalóan rengetegszer sokkal többet, mint amennyit eddig valaha dolgoztál. Ez viszont szerintem nem egy új keletű dolog, hanem mindig is így volt, és talán mindig is így lesz.

Azt, hogy ha valakinek könnyebben megy, vagy jobb helyzetből jön, nem alap dolognak kell venni, ami "jár". Az az ő dolguk, hogy megfelelően hálásak legyenek, nem a te dolgod, hogy elirigyeld tőlük.

2018. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!