Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi értelme annak, hogyha pl 5...

Mi értelme annak, hogyha pl 5 db-bal több szavazólap van az urnában, akkor mindenkiéből lehúznak 5 db-ot?

Figyelt kérdés

Ennek többszörösen irtózatos hülyeség és igazságtalan:

1. Legfőképpen azért, mert ha valaki betett extra 5 db-ot az XY pártra, akkor ez az 5 db többletszavazat a levonások után ugyanúgy megmarad!

2. Ha valakinek 5-nél kevesebb szavazata volt, abból nem lehet levonni teljesen az 5-öt.

3. Egy 12:6-os szavazatarányból (márpedig itt mindent százalékokban mérnek, nem darabban) csinál 5:1-et. +50%-ból 5x lesz.


Az egyetlen jó megoldás az, hogy ilyenkor érvénytelen az egész, új nekifutás, a bizottság 0 fizetést kap (sőt büntetést), mivel ők tehetnek róla, hogy ez történt. Vagy azért, mert nagyon nagyot hibáztak, vagy azért mert csaltak. Csalni - ily módon - ezek után biztos nem érné meg.


2018. ápr. 11. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%

A szavazólapokra nincsen ráírva, hogy "ezt utólag dobta be valaki, hogy csaljon" vagy, hogy "ez az igazi szavazlap és nem az amit plusszban beledobtak".


Teát nem lehet tudni melyik szavazat volt az, amelyik a hamis szavazólapon szerepelt.

Nem lehet csak úgy akármelyik szavazólapot kivenni és kidobni, rfogva, hogy ezek a feleslegesek - aztán véletenszerűen egyik vagy másik pártnak szavazatvesztést okozva ezzel.


Azért kell mindegyik párttól levonni, mert muszáj 5 papírt legalább kivenni, de nem tudják kiét - hát mindegyiktől egyformán elveszik.

Nincs jobb megoldás rá sajnos.

Igen, ezzel azok is veszítenek szavazatot, akik nem csaltak.

Viszont pontosan emiatt a levonásos szabály miatt nem találnak az urnákban 100-szor annyi szavazólapot, mint amennyit kiadtak - holott ma már egy fényképezőgéppel és egy fénymásolóval olyan sokszorosítást lehetne csinálni pár perc alatt, hogy a szavazóbizottság sem látná a különbséget a pecsétes és nyomtatott pecsétes laok között.

2018. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

"Legfőképpen azért, mert ha valaki betett extra 5 db-ot az XY pártra, akkor ez az 5 db többletszavazat a levonások után ugyanúgy megmarad! "


Nem tudsz betenni. Csak a lepecsételt szavazólap érvényes. Pecsételtet pedig nem lehet ugyanolyan minőségben másolni

2018. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
2# De mégis bekerültek.
2018. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hol írtam én olyat, hogy tudni lehet, hogy melyik a hamis, vagy azt, hogy kiktől kéne csak lehúzni?

Azt írtam, hogy azért van nulla értelme a szavazatokból egységesen mindenkitől ugyanannyit lehúzni, mert ezután is pontosan ugyanaz a helyzet marad meg, mintha 0-t vonnának le! Ha mindenkitől egyformán nullát vonunk, vagy mindenkitől egyformán 5-öt az egymáshoz mért különbségek nem változnak, matematika 2.osztály. Ergo, ha valaki bejuttatott +5 szavazatot egy pártra, ez a +5-ös többlet meg fog maradni! Ezért tehát ez az álintézkedés teljesen felesleges. Milyen célt érünk el vele ezek után?

2018. ápr. 11. 22:06
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

"2# De mégis bekerültek."


1ikük dobta be

2018. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem miért nem lehet egy tableten szavazni...minden egyszerűbb és tisztább lenne...


Amúgy ha valaki bedob tegyük fel van 4 párt, mindnek van 50 szavazata, valaki bedob az egyikre 5 illegálisat, így lesz 55-50-50-50, most mindenkitől levonnak ezért 5-öt, az eredmény: 50-45-45-45, ergo az akinek az érdekében csalnak ugyanúgy vezet 5-el, na ennek mi értelme van?

2018. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak annak kedvez, aki épp a legtöbb szavazatot kapja. Egyes helyeken lehet szándékosan dobnak bele ilyen lapokat, hogy az ott imádott párt kapja a legtöbb szavazatot. Egységesen kéne levonni, tehát nem mindenkitől, hanem átlagoltan/arányosan, és ha nem sikerül pontosan levonni, a maradékot a legesélyesebbtől.
2018. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6-os

Ezt kérdeztem én is...

Ez a levonósdi csak egy hamis biztonságérzetet ad, legalizálja a csalást. Ilyen alapon van mondjuk 1200 szavazó, meg bekerül pl 500 db plusz szavazat, akkor simán mindenkitől lehúznak 500-500-at (!), majd a legnagyobb lelki nyugalommal kijelentik, hogy nincs itt semmi látnivaló, szabályos minden. 500 plusz szavazat mellett is.

2018. ápr. 11. 22:45
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

"Én azt nem értem miért nem lehet egy tableten szavazni...minden egyszerűbb és tisztább lenne..."


Mert elcsalnák...

2018. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van kérdező!


Én nem akarok vádaskodni, de én meg azt NEM ÉRTEM (!), hogy ez a dolog hogy nem számít csalásnak? Mármint, hogy több szavazat van az úrnában mint amennyi nevet felírtak? Ráadásul pecséttel... Hogy lehetne ez hiba?

2018. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!