Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szólsz ehhez az alkotmánym...

Mit szólsz ehhez az alkotmánymódosító javaslathoz?

Figyelt kérdés

Itt olvasható:


[link]


Bemásolom az Alkotmányból azokat a részeket is, amiket módosítani, hatályon kívül helyezni akar.


34. § (4) Az Alkotmánybíróság tizenegy tagját az Országgyűlés választja. Az Alkotmánybíróság tagjaira az Országgyűlésben képviselettel rendelkező pártok képviselő csoportjainak egy-egy tagjából álló jelölő bizottság tesz javaslatot. Az Alkotmánybíróság tagjainak megválasztásához az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges.


24. § (5) Az új alkotmány előkészítésének részletes szabályairól szóló országgyűlési határozat elfogadásához az országgyűlési képviselők négyötödének szavazata szükséges.


Nekem a következő problémáim vannak:

a) Eddig minden párt jelölhetett tagot az alkotmánybírót jelölő bizottságba, ezen túl a többség dönt, azaz a FIDESZ még a jelölési folyamatban formálisan se enged beleszólást senkinek.

b) Eddig a Horn-kormány által hozott szabály szerint az új alkotmányt előkészítő határozathoz négyötödös többség kellett. Ez után nem kell, a FIDESZ egyedül csinálhat alkotmányt önmagának.

c) Bár kötelező lenne az indoklás, az utóbbi javaslatot egy szóval sem indokolta a beterjesztő.

d) Bár két beterjesztő van (Lázár J., Mátrai M.), az egyikük alá sem írta.


2010. jún. 12. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
15%
Teljes mértékben támogatom. Én amikor a Fideszre szavaztam, azért is szavaztam, hogy legyen meg a 2/3. Én bízom bennük és nem fognak visszaélni az emberek bizalmával sem, így visszaéléseket sem fogunk tapasztalni még ilyen téren sem. Ez az én meglátásom.
2010. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
73%
az előző válaszoló bizony súlyosan fog csalódni.
2010. jún. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
37%

én lesz@rom mit csinálnak


csak tegyék hidegre az mszp seket :)

2010. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
80%
Az alkotmánybíróság függetlensége a legfontosabb egy államban, oda nem pártkatonákat kell ültetni, hanem szakembereket. Ez nem egy európai javaslat.
2010. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
Majd meglátjuk ki csalódik. Remélem, hogy te, kellemesen :)
2010. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
73%

81

Azt, hogy a mindenkori kormánytöbbség jelölje az alkotmánybírákat, annyira sokféleképpen nem lehet értelmezni. Itt most nem is az a baj, hogy a FIDESZ ez a párt, ( bár mondjuk nekem herótom van a vallásos vonulatuktól ) hanem most képzeld el, ha 4 év múlva nyer mondjuk a Jobbik. Vagy az MSZP. Szeretnéd, ha totális hatalmuk lenne? Mert én baromira nem. Tulajdonképpen ez a törvény lehetővé teszi, hogy a mindenkori kormány a legvéresebb szájú pártkatonákat tegye meg alkotmánybírának, és ők nem sokat fognak akadékoskodni. Azt is nagyon nehezen veszi be a gyomrom, hogy Schmitt Pált akarják köztársasági elnöknek, mert ő aztán baromira nem alkalmas erre a posztra, de ez még ennél is durvább. A jegybank függetlenségének kikezdését meg már meg se emíltem.

2010. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:

Ahhoz ők jobban értenek :)

A Jobbikkal semmi baj sincs az ég világon! Nem bíztam bennük, de nekem mostmár nincs kétségem felőlük. Afelől pedig nem kell aggódni, hogy az MSZP a közeljövőben bármilyen eredményt is elér Magyarországon. Egy jó időre kiírta magát a politikából, ezt saját magának köszönheti.


Egyébként szerintem bár korai ezt mondani ilyen kevés idő elteltével, de a Fidesz jól végzi a munkáját, én úgy látom nincs ok rá, hogy másra szavazzanak az emberek 4 év múlva.

2010. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
73%

81


Tehát szerinted rendben van, hogy egy párt kilövi az alkotmányos fékeket, és totális hatalmat akar? Hogy minden független szervezetet fel akarnak számolni? Mondjuk, azok után, hogy dícséred a Jobbikot, kb erre a mentalitásra lehet számítani.

2010. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
34%

39%


igen

39 meneküljél míg teheted :)

2010. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
21%

"Mondjuk, azok után, hogy dícséred a Jobbikot, kb erre a mentalitásra lehet számítani."



jaj megszólalt az önérzet?:)))

2010. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!