Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fel fogja majd mérni az új...

Fel fogja majd mérni az új kormány, hogy mennyi diplomásra van szükség?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert a napokban hallottam Pokorny Zoltántól, hogy a diploma milyen kevés tudást takar.Miért engednek diplomát szerezni olyan fiataloknak, akik csak bukdácsolnak a vizsgákon? Lehetnek tanárok, tanítók, orvosok, építészek,mérnökök...sorolhatnám. Nem lehetne megállapítani egy bizonyos szintet, ami alatt nem kapható diploma? Nem mérte fel az eddigi kormányokból senki sem, hogy el tud-e helyezni, tud-e foglalkoztatni ennyi diplomást?
2010. jún. 13. 10:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

ma 21:47


Az adatok 2010-esek, ugyanis a vizsgált diplomásokat 2007-től 2010-ig követte a vizsgálat.


Hiába, te sem az eszeddel fogsz hódítani. Hegesztő talán még lehetsz.

2010. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
ááá nem is akarok.Nem szeretnék olyan felfuvalkodott hólyag lenni mint ti.Mellesleg mi bajod hegesztőkkel ? Szerencséd hogy nem éltél Hitler alatt, ilyet mondtál volna...
2010. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

Megválogathatnád a szavaidat, ha már egy olyannal beszélsz, aki kimagaslóan ért a politikához.

Nem sok emberről ismerem ezt el, de az 59-es valóban ilyen ember.

Szóval attól, hogy te irigy vagy a diplomásokra, még nem lesz igazad, azzal pedig hogy náladnál jóval okosabb embereket sértegetsz magadat járatod le. Mire jó ez?

2010. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
Nameg mi az, hogy véresszájú Fideszes?????
2010. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Ja a másik dolog, hogy én nem vagyok felfuvalkodott hólyag :( Sok mindent lehet rám mondani, de ilyet nem. Soha nem néztem le senkit, egyszer sem, mindenki munkájára szükség van, a diplomásokéra is és a szakmunkásokéra is. Primitív, aki ilyen miatt lenézi a másikat, ezért is esnek rosszul ezek a jelzők, amelyeket a diplomásokra használnak itt, ebben a hónapban ez már a második alkalom, hogy ilyennel sértegettek.
2010. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A tegnapi 23:39nek teljesen igaza van! Én egyetemre járok (bölcsész), és nem bírom megérteni, hogy miért kell állandóan minket, diplomásokat szidni! Pedig én pontosan tudom, hogy például egy közértben a pénztáros miért annyira álmos a műszak végén, mert nagyon erős koncentrációt igényel az a meló. De akkor azt miért nem tudják egyesek megérteni, hogy én miért fáradok el annyira az egyetemen?
2010. jún. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

tegnap 23:05


Abszolúte semmi bajom a hegesztőkkel. Csak utaltam arra, hogy ha nem tudsz egy népszabi-cikket értelmezni, akkor téged nem érint a diplomás munkanélküliség problematikája.

2010. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja és azért nem sok emberről ismerem el, mert itt ha 4 van kb. már sokat mondtam nagyon, másrészről, pedig azért, mert sokak előrukkolnak itt, hogy ők közgazdászok meg egyebek, tehát ténylegesen "szakmabeliek", érteniük kellene az alapokat, közben meg na...tehát csak hiszik, hogy értenek hozzá.
2010. jún. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
a politikát mindenki máshogy látja és ez benne a jó;-)
2010. jún. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
95%

Főiskolán a tantárgyak 95%-nál a 2es szinthez 60%-ot kell elérni , ami annyit jelent,hogy több mint a felét kell tudni a tananyagnak, az meg már megfelelő tudást takar, legalábbis egy hétköznapi munkához, ha már vezető akar lenni, akkor már jobban kell tudnia.

Egy cégnél is lehet úgy simán könyvelni évekig, ha valaki csak 2es volt számvitelből, ha mondjuk csak a béreket könyveli, vagy készletcsökkenéseket, akkor nem kell különösebben magas tudás hozzá. A nagyobb vállalatoknál nem is könyvelhet egy könyvelő teljes körűen mindent, csak kis részeket, hogy nehogy belelásson a vállalat helyzetébe, ezeket majd összehangolja főkönyvelő, akinek már magasabb szintű tudás kell.

2010. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!