Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért kell törvényt hozni az...

Jakob kérdése:

Miért kell törvényt hozni az illegális bevándorlás ellen ha az már eleve törvénytelen?

Figyelt kérdés

Előfordulhat, hogy ez a kérdés így már volt itt, de így nem találtam.

Én azt nem értem, hogy jön ez a Stop Soros, ami elvileg az illegális bevándorlás megakadályozására születik. De ha már egyszer illegális - tehát törvénytelen - akkor minek egy új törvény ami ezt bünteti? Amúgy azt sem értem, hogy hogy lehet betelepíteni illegális migránsokat. Ha már egyszer telepítik akkor az nem legális?



2018. máj. 29. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Mert ez sokkal részletesebb lesz, és nem csupán az illeágális migrációt, de annak elősegítésát is meg akarja akadályozni. Olvasd végig:


" a Büntető Törvénykönyvben rögzített önálló tényállás, bűncselekmény lehet a törvénytelen bevándorlás szervezése."


[link]

2018. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
stop soros hülye libsi migránssimogató németh szilárd
2018. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Hogy addig se az Orbán disznóságaira figyelj.
2018. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
ezt inkább merkeléktől kérdezd meg
2018. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert nem elég szigorú, tele van kiskapukkal. Pl.: nem szerepel a büntetőtörvénykönyvben az hogy az illegális határátlépésben való segédkezés is büntetendő legyen. Más büncselekmények segédkezése (bűnsegéd) szerepel de ennél nem volt benne
2018. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na, megnéztem a cikket, de ez most sem világos. :-/

"Az érdemi változás a korábbi javaslathoz képest, hogy a Büntető Törvénykönyvben rögzített önálló tényállás, bűncselekmény lehet a törvénytelen bevándorlás szervezése."

Nekem ez azt mondja, hogy az embercsempészet illegális, de hát ez eddig is ez volt.

Amúgy ez nem politikai vita akart lenni, csak a szavak jelentésén gondolkoztam.

2018. máj. 29. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Az embercsempészet az, amikor konkrétan tettenérnek azon, hogy valakit át akarsz vinni illegálisan a határon. Mondjuk leállítanak a rendőrök és találnak 17 "szir menekültet" a műzlis dobozok között a teherautóban.

Az illegális migráció segítése és szervezése pedig az, amikor itthon elkészítenek egy szórólapot arab nyelven arról, hogy mi van a magyar törvényben, hogyan lehet kijátszani, ha elkap a rendőr akkor mit kell mondani vagy merre van olyan szakasza a határnak, ahol kevésbé valószínű, hogy elkapják azt, aki ott megy át illegálisan, majd ezt a szórólapot átviszik a határ túloldalára és szétosztják az ott tébláboló migránsok között.

Ez utóbbit eddig nem lehetett megakadályozni, pedig ezen tevékenység nélkül az embercsempészeknek nem éri meg fizetniük a migránsoknak, hogy a határig eljussanak, mert úgy sem tudnak tovább jutni.

Ezzel a törvénycsomaggal már ez is törvénytelenné, tehát megakadályozhatóvá válik.

A betelepítés tilalma az nem törvénybe kerül bele, hanem az Alaptörvénybe, vagyis az alkotmányba.

Ha pedig az alkotmányban benne van ez a tilalom, akkor azt a brüsszeli szervezetnek sincsen joga előírni semmilyen módon. Ezt éppen a német "alkotmánybírák" mondták ki egy német alkotmányba ütköző előírás kapcsán, hogy ha az az eu-s direktíva üti az alkotmányukat, akkor a németeknek azt a direktívát nem kell elfogadniuk, mert az ország alkotmánya magasabb rendű a németek számára, mint az eu jogszabálya vagy előírása.

2018. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%
Kettős mércével mérve nem törvénytelen az illegális migráció, és mint tudjuk, a "liberális" demokrácia kettős mércével mér. Ezek a nyugati ficsúrok azt hiszik, hogy itt is ugyanez a szemlélet, ezért kell konkrétumokkal prezentálni nekik, hogy nem.
2018. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=X3M-IbUPF34


Le is pontozzák a fideszzombik de hát igen szelektív a hallásuk, ha a fűrer élteti őket akkor az biza igaz, ha meg saját magát kritizálja akkor "aznemisúgyvóót"

2018. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 oka van:

- egyrészt Józsi bácsi látja Sajóbábodon, hogy OV mi mindent meg nem tesz érte (=propaganda)

- szándékosan túl folyékonyan van megfogalmazva, hogy ez alapján szinte bármelyik, nem tetsző civil szervezetet lehessen szívatni (=megfélemlítés)

2018. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!