Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha az ellenzék véletlenül...

Ha az ellenzék véletlenül nyerne a jelenlegi nem demokratikus választási rendszerben, mit tenne?

Figyelt kérdés

Legitimnek éreznék a győzelmet és kormányoznának egy olyan győzelem után ami szerintük nem demokratikus választáson született.

Vagy alkotnának egy demokratikus választási törvényt és a parlament feloszlatná magát.

De mi van ha utána megint a fidesz nyerne a demokratikus választáson?


2018. okt. 29. 12:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy szerintük nem demokratikus.
2018. okt. 29. 12:34
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Kérdésed nem értelmezhető. A jelenlegi rendszerben nem nyerhet az ellenzék. Egy demokratikus rendszerben pedig a Fidesz lenne teljesen esélytelen.
2018. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

#2

Már miért ne nyerhetne?

Csak megfelelő számú szavazat kellene hozzá és az az Istennek nem sikerül.

Vagy van 3 millió szavazója a Fideszen kívül bármelyik pártnak?

Még a marakodós koalícióban sem lenne a fele sem, ha az összejött volna nektek.

Vagy szeretnéd, ha úgy lenne módosítva a szavazás, hogy ezentúl az kormányoz, aki a legkevesebb szavazatot kapja?


... és ahogy elnézem az ellenzéki felhozatalt, még egy darabig nem is fog sikerülni, akármilyen ideológiába akarjátok bugyolálni a sorozatos szopást.

2018. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kérdés nem az hogy nyer vagy nem, hanem hogyan kezelné a győzelem legitimitását a demokrácia szempontjából.

Ha megtartaná a hatalmat akkor nem különbözne semmiben a fidesztől, ha átirná a választási rendszert akkor pedig a hatalmát kockáztatná.

2018. okt. 29. 13:54
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

#4

Akkor eleve tedd tisztába a kérdésed, mert így nem lehet rá válaszolni! Legalábbis komolyan nem, mert ameddig "jelenlegi nem demokratikus választási rendszernek" nevezed, addig alapban egy valótlan marhaság, már megbocsáss!

2018. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

5vagyok

Értem én Kérdező, hogy az ellenzék véleményét tolmácsolod, de azért már minden abszurd marhaságot nem kellene meghallani a részükről.

Az ország jelenlegi választási rendszerével Angliában 4/5-e lenne a Fidesznek.

2018. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az ellenzék nyerne, az cáfolná, hogy az ellenzék nem nyerhet a jelenlegi rendszerben, vagyis legitimálná a rendszert, és ezzel az ellenzéki győzelmet. Logika.
2018. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Bocs' ezt pont fordítva írtam:

"Az ország jelenlegi választási rendszerével Angliában 4/5-e lenne a Fidesznek."


Helyesen:

Az angliai választási rendszerrel itthon 4/5-e lenne a Fidesznek.

2018. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

@Másik 70%-os:

A UK választási rendszere fos, mivel 1708 óta alig változott. Nagyon rossz, elavult a rendszerük, de hagyománytiszteletből nem lehet megváltoztatni. Ez nem indok arra, hogy a miénk is fos legyen. A terület alapú rendszer a globalizáció korában teljesen logikátlan. El kéne törölnünk nekünk is, az amcsiknak is, angoloknak is meg mindenki másnak is.

Persze, hogy ROSSZ-e egy választási rendszer és hogy ILLEGITIM-e, az két külön kérdés. Szerintem a választási rendszerünk nem illegitim. De rossznak rossz.

2018. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Nézd, én nem vagyok annak a tudora, hogy melyik lenne az a választási rendszer, ami mindenkinek megfelelne.

Szerintem olyan nincs, mert a vesztes mindig kritizálná az éppen aktuálist.

Egy biztos - ahogy fentebb írtam is - a Fideszre egységesen szavazott 3millió ember, az összes többi 20-ra összesen 3millió, de ezek más-más ideológiájú pártok, más-más ideológiájú szavazókkal és még egymással sem tudtak megegyezni, azonkívül, a pártokon belül is zajlottak a belharcok, amit az azóta eltelt idő is igazolt.

Akkor szerinted ezeket egy milyenre kreált választási rendszer segítené hatalomra?

2018. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!