Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért beszélnek sokan az MSZP...

Miért beszélnek sokan az MSZP végéről és alkalmatlanságáról? Még mindig az MSZP a legerősebb ellenzéki párt.

Figyelt kérdés

2018. dec. 20. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nincs jelentős ellenzék.
2018. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tényleg ezek a balfékek a legerősebbek? Ez nagyon szomorú.
2018. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legerősebb ellenzéki párt ma Magyarországon a Jobbik, nézz közvéleménykutatásokat, vagy az áprilisi választások végeredményét.

Egyébként van pár szimpatikus politikus az MSZP-ben (pl. Újhelyi István), de ez édeskevés, leginkább a nevükből élnek már. Semmi mondanivalójuk nincs az emberek számára azonkívül, hogy "orbántakaroggy", ez pedig kevés lesz, mondom ezt ellenzékiként.

2018. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, az mszp miért nem szüntette még meg magát.

Valószínűleg pont az ismertsége miatt van még ennyi szavazója, és az is valószínű, pont az ismertsége és a múltja miatt nem lesz soha jelentős mennyiségű szavazója.


Egyszerűen egy lejáratott márkanév, írom ezt ellenzékiként, rossz emlékeket és rossz időket idéz.


A fidesz amúgy is jó eséllyel jelen van a párton belül, ráadásul minden bizonnyal túl sok oda nem illő maradék ember van benne.


Van pár értelmes politikus is benne, nekik is át kéne menni máshová.


Amúgy pedig nem, nem az mszp a legerősebb ellenzéki párt, ezt nem is tudom honnan veszed.

2018. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Plusz:


Az mszp tökéletesen példája annak mikor az emberek önhitté válnak és a valósággal nem törődnek.

Azzal, hogy nem szűnnek meg, ugyanazt az önbecsapást végzik, mint az ellenzéki pártok akik az utolsó utáni pillanatig nem voltak hajlandóak összeállni választás idején, aztán bumm ment a meglepődés, hogy ez semmire nem is volt elég.

Elhiszem, hogy az mszp baromi sok mindent gondol magáról, de az átlag ember talán 1-2 nevet tudna mondani belőle, a fiatalok meg már nem fognak rá szavazni, vége van.

2018. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legerősebb ellenzéki pártok megrekednek 10% körül és figyelnek egymásra hogy senki se tudjon növekedni bebetonozzák a jelenlegi rendszert hosszú évtizedekre. Az áprilisi választás is ettől lett 2/3.
2018. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A Jobbik kezd leereszteni,mióta Vona kilépett.Meg ki is vált belőle a Mi Hazánk Mozgalom
2018. dec. 20. 15:53
 8/15 A kérdező kommentje:
Én 20 vagyok,de csak az MSZP-re szavaznék.
2018. dec. 20. 15:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyugodt lehetsz, a jobbikot se szeretjük túl sokan, egyedül annyi, hogy a a számok szerint nagyobb a támogatottsága.


De igazából a jobbiknak meg a “mi hazánknak” éppúgy nem lesz jövője.

A jobbik hiteltelen a folytonos helyezkedéssel, a mi hazánk meg túl radikális az átlag szavazónak, réteg párt semmi több.

Megélhetés azoknak a politikusoknak, akik nem vitték többre.


Tulajdonképp a jobbik, legalábbis számok szintjén, az a párt aminek ezek szerint te az mszp-t gondolod.

Még van egy kis mozgástere, nem fogyott el körülötte teljesen a levegő, de igazából leszállóágban van.

Szemben az mszp-vel aminek tényleg vége, csak még nem látták be.

2018. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

“Én 20 vagyok,de csak az MSZP-re szavaznék.”


A kivétel nem erősíti a szabályt.


Miért, mert most meggyőző volt az mtv-s akció?

Nekem is tetszett, Kunhalmi jófej, meg aranyos, de ettől a pártja nem lesz hitelesebb.


Az mszp a komcsik utódpártja, az a párt amitől a 90-es évek rendszerváltásakor mindd szabadulni akartunk.


Lényegében a mai fidesz, ugyanolyan hatalmaskodó és elnyomó.

Aztán persze 2006-ban megroggyant, és orbán végleg kicsinálta.


De akármennyire is utálom a fideszt, annak idején az mszp a tüntetések alatt sokkal brutálisabban lépett fel.

És most ez csak egy érv.


2.- Vajon miért nem tudtak megegyezni az összefogásról most a választásokkor?

Mert a fidesz beépült a pártba és belülről bomlasztja.


Az, hogy van benne most 2-3 érdemesnek látszó politikus, az nem egyenlő azzal, hogy maga a párt rendben van.

2018. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!