Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok, hogy csak...

Támogatnátok, hogy csak listára lehessen szavazni a magyar választásokon? Visszaállítani a kétfordulót?

Figyelt kérdés
Írjátok meg azt is milyen pártállásúak vagytok, érdekel van e közös vélemény a közös pártállású emberek között vagy teljesen változó.
2019. febr. 18. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem!

Szélsőjobbos, mszp-s vagyok.

2019. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
A tisztán listás szavazás talán arányosabb parlamentet eredményezne. A kétfordulós választásnak nincs sok értelme.
2019. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Az egyéni korrektebb, hiszen a saját képviselőmre akarok szavazni, nem egy ki tudja milyen pártra.


A kétfordulós választás nem rossz, de helyette inkább eggyel továbblépve egy mellette és egy ellen szavazatot adnék az embereknek, hogy ne ilyen megosztottságlegyen, hanem kompromisszumokra törekedjenek a politikusok.

2019. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A két fordulót támogatnám, igazságosabb lenne.

A csak listás választás viszont óriási öngól, képtelenség lenne bárkinek is többséget szerezni, folyamatos kormányválságba taszítaná az országot.

2019. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyéni képviselőnél ha nem a te jelölted győz megy a szavazatod a lecsóba vagy valamilyen elb..szott kompenzációs listára. Lásd a jelenlegi rendszert.

Nem értem mi a baj a tisztán listás módszerrel. Minimális a szavazat veszteség és tökéletesen látszanak az arányok.

A kétfordulósban az nem tetszik, hogy a két forduló között megindul a mutyi a pártok között és lehet olyan elvtelen megállapodás amit ha előre tudok nem szavazok az illetőre.

2019. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A magyar vegyes választási rendszer, mert valamiképpen megpróbálja a kétféle rendszer okozta aránytalanságokat kompenzálni.

A csak egyéni jelöltes rendszerben (Britek) akinek a szavazata a vesztesekre ment, annak nem is lesz semmiféle képviselete. Azonban a képviselők mind helyileg számonkérhetőek, nem csak valahol a pártközpont dönt a személyükről, hanem helyben kell megnyernie a választókat - tehát valóban a helyiekért kell dolgoznia. Azokért is akik nem rá szavaztak.

A csak listás rendszer valóban arányos képviseletet hozna, ellenben legtöbbször lehetetlenné tenné a kormányzást. A képviselők az emberektől nagyon távol lennének, nem személy szerint számon kérhetőek, hiszen ha egy hatalmas botrányba belebukik, a pártja jelölhetne ki helyette egy másik képviselőt akkor is ha az emberek már nem bíznának meg bennük.

A mi vegyes rendszerünk - és a többi országé is, a helyi sajátosságokhoz igazodik, nem összemérhetőek. A francia rendszerben pl. a második forduló szabályai miatt előfordulhatott, hogy egy alig 30%-os támogatottságú párt Macron pártja) nyerhetett abszolút többséget, míg Marine Le Pen pártja a 14% szavazatával összesen helyet szerezhetett meg az 577-ből.

A kisebb parlamenti létszámmal nem értettem egyet, a vegyes rendszerrel mindenképpen. A két fordulós választást nem tartottam helyesnek, nagyon sokszor verték át a pártok a szavazóikat a kampányaikban azzal, hogy valamelyik másik ellenében szavazzanak inkább rájuk, majd amikor a listás szavazatokat megszerezték, a második fordulóban mégis összeálltak velük. Most mindenkinek előre meg kell mondania kivel szövetkezik vagy tényleg a rá leadott szavazatok fognak megjelenni.

2019. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
#6 vagyok, lemaradt - bár úgyis tudják - fideszes vagyok.
2019. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És megint elrontottam:

"pl. a második forduló szabályai miatt előfordulhatott, hogy egy alig 30%-os támogatottságú párt Macron pártja) nyerhetett abszolút többséget, míg Marine Le Pen pártja a 14% szavazatával összesen helyet szerezhetett meg az 577-ből." 2 helyet szerezhetett meg, ez kimaradt.

2019. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

kormányra kerülő párt nem lehetne 45% os részvétel felett a parlamentben!!!


miért? mert be kéne fejezni ezt a kutyakomédiát, kompromisszumra lennének kényszerítve és nem önkényesen rabszolga törvényeket köphetnének ki egy délután alatt


lényegtelen ki lenne a kormánypárt, nem működhetne tovább a diktatúra, valódi érvek-ellenérvek mentén kellene beszélniük nem boldogkarácsonytemútnyócévsorosmigránshátérhatalom terelések

2019. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!