Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A magyar miniszterelnöknek...

A magyar miniszterelnöknek van olyan gépe amit politikai utazásokra használhat, pl elmenni vele hogy tárgyaljon vagy ilyenek?

Figyelt kérdés
Első sorban hagyjuk most a FideSS-t, az O1G-t meg mindent ami ide tartozik, én úgy általánosságban kérdezem, hogy a magyar miniszterelnöknek van-e ilyen gépe? Mert láttam hogy egy ilyen nagyobb gépre rá volt írva hogy "Hungarian [...]" a többit nem láttam a videón, és nem tudom hogy Magyarországnak van-e Airforce One-ja :D Jó annyira biztos nem védett, de tényleg nem tudom. Előre is köszi a segítséget!

2019. febr. 26. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg nincs, hogy ne legyen a nevén, de gyakorlatilag meg van, mivel a Honvédséggel vetett egyet magának.
2019. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen.

A magyar miniszterelnök HASZNÁL olyan repülőgépet politikai utazásokra amivel pl.: elmegy vele hogy tárgyaljon vagy ilyenek...

[link]

2019. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
A Magyar Honvédségnek, a magyar légierőnek van olyan csapatszállító gépe, amely alkalmas arra is, hogy a miniszterelnököt vigye el ha szükséges. De ez nem a miniszterelnök gépe, csak ő IS utazhat rajta, őt IS szállítja. Mivel a honvédségnek szüksége volt csapatszállítóra és a miniszterelnök, köztársasági elnök stb. rengeteget kell utazzanak a világban ami repülővel történik és nem olcsó, összekötötték a kettőt és olyan gépet vettek ami mindkét célra alkalmas. Nincs Magyarországnak Airforce One-ja, mert ahhoz kellene még egy csomó hasonló repülőgép is, ami nekünk nincsen.
2019. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Öööö...volt "IDŐ" amikor nem is igaaazzz volt a válasz...ugyi.

"Simicskó István az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison tartott sajtótájékoztatón elmondta: a légi szállítási képesség megújítása, a két szállítógép megérkezése a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program egyik kiemelt eleme. A tárcavezető leszögezte: a most beszerzett Airbus A319-esek NEM KORMÁNYGÉPEK, feladatuk a csapatszállítás, polgári személyek evakuálása és sebesültszállítás."

(forrás: [link] )

Ennyit a kormányzati "kommunikáció"-ról... :)

2019. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal azt a katonai gépet, amit Orbán használ a NATO nem is engedte katonai kiadásként elszámolni.


Egyébként meg 2000 környékén egyáltalán nem voltak kormánygépek, mindenki ment a MALÉV-vel. Ha pedig azt lekéste a miniszterelnök, akkor véget is ért a történet. Volt rá példa.

2019. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szóval a Légierő gépe, de a tárgyalásra elhasznált üzemanyagot meg ilyenek a kormány fizeti?


"A NATO nem engedi hogy katonai pénzből legyen"


Vagy a kormány vette meg a kormányé csak a légierő nevén?

2019. febr. 26. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:

"Vagy a kormány vette meg a kormányé csak a légierő nevén?"


Nem leszek rosszindulatú, szóval azt mondom, hogy lehetséges, de ez egyúttal nagyon nagy szakmaiatlanságot is jelentene.

2019. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!