Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavaznátok olyan pártra, ami...

Szavaznátok olyan pártra, ami a "másik oldalon van" hozzátok képest, ha az meg tudná oldani a problémákat?

Figyelt kérdés

Másik oldalon: tehát pl. baloldali gondolkodású ember jobb oldali pártra szavaz és fordítva.


Meg tudná oldani a problemákat: vagyis olyan programmal áll elő, amiről úgy gondolod, hogy működhet a gyakorlatban és nem csak egy reklám fogás.


Nem mondok példát, szerintem ilyen most az egyik oldalon sincs, de ha lenne, ti szavaznátok a hozzátok képest "másik oldalra"? Indokot is kérnék szépen a válaszhoz.


2019. márc. 27. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Mégpedig azért mert egy párt sem fog soha megoldani valós problémákat. Nem érdekük.
2019. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz, de most tételezzük fel, csak a kérdés kedvéért, hogy létrejönne egy kivétel. Arra volnék kíváncsi, hogy mi az előrébb való az embereknek: az életszínvonal vagy az ideológia.
2019. márc. 27. 12:04
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Először is:

Olyan párt nem létezik, amelyik minden ember minden problémáját közmegelégedésre meg tudná oldani.

Egyébként a kérdés megválaszolásra került már tavaly áprilisban! Magas részvételi létszám mellett a jelen kormány kétharmadott szerzett! A Jobbik is 20% körül teljesített, amely párt magát akkor jobboldalinak tartotta. Tehát 94-98-2002-2004-2006-hoz képest sok baloldali pártolt át 2010-ben is és azóta is kitart.

2019. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már az is elég lenne ha jó gazda gondosságával kezelnék az állami vagyont. Aztán felőlem lehet bármilyen oldal.
2019. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha azokat tartaná megoldandó problémáknak, amiket én, akkor nem lennénk a másik oldalon.
2019. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg amit #5 írt!

Nem azért szavazok egy pártra mert az jobb vagy baloldalinak mondja magát és én is olyannak vallom magamat. Azért rájuk szavazok, mert őket gondolom olyannak, akik a lehető legjobban képviselik az érdekeimet és azokat a célokat, elveket amiket fontosnak tartok.

Pontosan emiatt veszítette el a jobbik annyi szavazóját pár hónap alatt. Hiába mondják magukat most is ugyanannak, mint 2 éve vagy 5 éve, a szavazóik előtt világos lett, hogy már nem azokat az értékeket, elveket képviselik amik nekik fontosak és már nem fogják "megoldani a problémáikat", hanem inkább okozzák, hiszen pont azokkal állnak össze akik ellenében valaha a jobbik létrejött.

2019. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez is jó gondolat és igaz. Megis tovább vinném meg a kérdést. Sok olyan erték van, ami mindenkinek fontos, legyen az bármelyik oldalon. Egy példának legy itt ez: adott egy (kitalált) sok gyerekes, vallásos család. Tegyük fel, hogy a politikaban a jobb oldalt preferálják, mert az több esetben tartja szemelőtt a keresztény értékeket, mint a másik oldal. De nagyon fontos nekik az oktatás, egészségügy helyzete is, hiszen gyerekeik vannak. A munkaerőpiac/ munkáltatók viszonya is nagyon fontos nekik, mert a gyerekeket fel kell nevelni valamiből. Mivel őket jobboldalinak találtam ki, ebből akkor lesz példa a kérdésemre, ha az idealizált párt a baloldalon bukkan fel. (kérlek, ne röhögjetek ki! Tudom, milyen a baloldal napjainkban.) Nem tudom, ők mit választanának ebben az esetben, ők nem léteznek, de így talán átláthatóbb a kérdésem.
2019. márc. 27. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Látod, te is tisztában vagy vele, hogy a baloldaltól hiába várnád az egészségügy, az oktatás, a munkaadók, a munkavállalók, és úgy nagyjából bármi jobbítását, ami normális ember számára lényeges lehet.
2019. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet. Nem elvtelenségből, mert nem tartozok egyik oldalhoz sem. Nem csak a saját problémáimat nézem, hanem az országét, másokét is.
2019. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A saját meglátásomtól el kellett volna vonatkoztassak. Elnézést.
2019. márc. 27. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!