Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik ideológiai irányvonal...

Melyik ideológiai irányvonal a jó, vagy kevésbé rossz a társadalomnak európai vagy globális szinten?

Figyelt kérdés

A ballibsi oldal pl. "Egyesült Európája" - és ennek világméretűvé bővítése, vagy a nemzeti kormányok erőltetése?


Az érvek -ellenérvek ismertek:

A nemzeti kormányok hívei azt mondják, hogy sohasem a kis, különálló nemzetek okozták a háborúkat, hanem a birodalmi törekvések. (Ezzel szerintem lehetne vitatkozni, mert szerintem a nemzetek egymással szembeálló törekvéseik is bőven elegendőek a konfliktusokhoz - lásd magyar-román ellentét, nem kell ehhez birodalmi hatás.)


A libsi vád pedig pont ez. De ha ebben részben igazuk is van, képesek-e szerintetek arra az utópisztikus világkormányzásra, amiről beszélnek, vagy ez inkább újabb birodalmi törekvés?



2019. máj. 5. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Mért nem tényeket vizsgálod fellengzős elméletek helyet? Nézd meg a világon hol vannak nagy szövetségek/birodalmak és ott hogy élnek az emberek. Majd hasonlitsd össze azzol ahol kis nemzet államok vannak.
2019. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem senki sem akar világméretű kormányt jelenleg, de egy sokkal szorosabb európai integráció mindenképpen előnyös lenne, főleg egy olyan elmaradott országnak, mint a miénk. De nem csak az egyes országoknak, hanem magának az EU-nak is, mert szép lassan elhúzott mellettünk a világ, már a legerősebb német gazdaság se mérhető az USA-hoz vagy Kínához.
2019. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tisztelt 1-es válaszoló! De hát ez azért nem olyan egyértelmű, hiszen a nagyobb birodalmak még nem lesznek sem gazdagok, sem demokratikusak attól, hogy birodalmi struktúrájuk van lásd az oroszok vagy Kína. Még az USA is sok-sok szegény otthona.
2019. máj. 5. 16:49
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3


A fesorolt országokban még mindig sokkal szivesebben élnék mint pl Közelkeleten, Afrikában, Délamerikában. stb

2019. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt 4-es! Ha választhatnék, vagy kellene választanom, akkor inkább ezen összes felsoroltak közül sokkal inkább itthon élnék, mert ezek közül itt vannak a legjobban tiszteletben tartva az emberi jogok. Első kézből ismerem az orosz helyzetet, az azért már durva!


Az én véleményem az, hogy ennek az ep. választásnak sem a beadott mese lesz a tétje, hanem csak a régi és az új vezetés, mely között a népnek lényegi különbség nem lesz.

2019. máj. 5. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Europára ugyan ez igaz. 80 éve még világháborút játszottak.
2019. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!