Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség miért csinált...

A rendőrség miért csinált ilyet, hogy kicsusszantott egy tolvajt a kezei közzűl?

Figyelt kérdés

Egy rendezvényen vagyunk, mivel nem idevalósiak vagyunk itt sátrazunk, de bárki bejöhet a rendezvényre aki vesz napijegyet vagy ötnapit. Este mentem a sátramhoz, azt tapasztaltam, hogy felvágták és ellopták a pénztárcám, mindenféle iratokkal, 40 ezer forintommal együtt. Azonnal szóltam a terepen szolgálatot teljesítő security-s ruhás őröknek akik nagyon segítőkészek voltak. Késő este 10 óra volt, sötét és feljárták az egész sort. További hat sátor volt felvágva, de onnan nem tűnt el semmi, mert mondták, hogy értéket nem hagytak csak ruhát, matracot, tehát egyedűl én voltam ilyen bolond. Az egyik őr figyelmes lett egy gyanús férfire akit megállított és kérdőrevont a sátrak környékén és valaki meg még egy lány is látta, hogy a férfi egy kést dobott el. Modták, hogy az előbb még nem volt ott kés. A férfit bekísérte az őr a szolgálati helyükre és kérdezgették, aki tagadta, hogy ő dobta el. Közben ahol számonkérték a férfit, pár méterrel arrébb megtalálták az őrök az összes iratomat, de a tárca és pénz nem lett meg. Közben a férfinek nézték a cuccait de csak az ő pénztárcája volt nála de abban egy köteg pénz volt, 20 ezresek, 10 ezresek, volt kb 400 ezer nála, közben kb 60 ezret szedett a farzsebéből ki gyűrve és tette a pénztárcájába, faggatták, hogy honnan van olyan sok pénze, az mondta az övé de nem tartja otthon inkább hordja, a zsebében pedig külön a költő pénze volt. Kihívták az őrök a rendőrséget. Kijött két fiatal járőr kb 30 - 35 évesek.

Mindent elmondtunk, hogy mi tűnt el. Sőt amikor az irataim meglátta az őr, mondta, hogy ne nyuljak hozzá míg a rendőrök kijönnek, a kést is óvatosan egy nylon zacskóval vették fel, hogy ne menjen le az ujjlenyomat. Szóvalna rendőröknek elmondtuk, hogy mi történt, de kevésnek találták azt, hogy látta az őr , hogy eldobta a kést a férfi, pedig egy lány is mondta, hogy ő is látta, tehát ketten látták. Az igazolványokat is a környéken találták meg méterekkel arrébb. A férfi tagad, hogy nem dodott el semmi kést, meg, hogy nem érti miről is van szó, de csak értette mert elmondtuk neki. Mindegy a rendőrök nem csináltak semmit a férfivel, hiába volt nála egy rahedli pénz, az sem érdekelte őket, hogy az honnan van neki. Annyit mondtak, hogy megvárjuk a helyszínelőket és ők leveszik a késről iratokról az ujjlenyomatokat, de nem biztos, hogy jönnek. A sráccal semmit nem csináltak csak beszéltek vele egy pár szót a táskáját ,ruháját sem nézték át csak annyi, hogy belekukkantottak a táskájába, még igazolványt sem kértek tőle. Egyszer csak telefonon beszél a rendőr valakivel és mondta, hogy nem jönnek a helyszinelők. Ekkor az őröknek elkérték a személyiüket, az adatot felírták és ekkor kérték el a férfinak is az igazolványát, hogy az adatokat felírják, ezt követően azt mondták a férfinek, hogy viszont látásra, elmehet, nekünk pedig, hogy "hát nincs más, menjünk be majd másnap a rendőrségre feljelentést tenni". Azt is mondták, hogy össze lehet az iratokat szedni és eltenni. Aztán elmentek. Ilyenkor jött belém és a biztonságiakba is a méreg, hogy minden azon múlott, hogy ha a helyszínelők kijöttek volna, lenneének ujjlenyomatok tehát bizonyíték, így pedig nincs semmi, mert a legfontosabb intézkedést ami a lényeg, nem csinálták meg, nem voltak hajlandók megmozdítani magukat a helyszínelők. Az egyik biztonsági őr mondta is, hogy ez dolog elleni lopás, mert sátort kivágták, ráadásul hiába nem tűnt el a többieknek semmi, akkor is rongálás. Mondta az őr, hogy ő is rendőr volt és tudja. Ezek mind nem érdekeltékna járőröket. Azt is mondta, hogy volt olyan eset, hogy csak simán egy pénztárcából lopták ki a pénzt, elkapták a gyereket és kijöttek nyomokat venni a helyszínelők sőt az üres tárcát egy papírzacskóban elvitték, az elkövetőt pedig bilincsben vitték el. Ez kicsit súlyosabb ami vrlem történt, itt nem voltak hajlandóak kijönni a helyszínelők. Még ma nem mentem el feljelentést tenni, gondolkodom, lehet holnap. Az is eszembejutott, hogy el kéne a kést és az iratokat vinnem és megmonfom, hogy vegyenek róla ujjlenyomatott, de biztos nem fognak.

Nem tettek a rendőrök semmit. Miért nem jöttek ki a helyszínelők, miért engedtek el egy tolvajt a kezeik közzűl?


Rendőrök válaszát is várom. Köszönóm.



2019. júl. 24. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rendőr, nem tudom így kell-e csinálni, azt írom le amit szerintem tehetsz.

1. Ha még nem fogdostad túlságosan össze akkor tartsd is meg így az igazolványaidat, sátradat, próbáld meg megszerezni a kést zacskóstul ha még az őröknél van.

2. mindenképpen menj be a rendőrségre és tegyél feljelentést.

3. kérdezd meg, hogy mi lesz a továbbiakban, hogy elfogadják-e bizonyítéknak ami nálad van és hogyan kell ezeket bizonyítékként felhasználni. Hogy ki volt az az illető. A kérdéseidre adott válaszból tudni fogod hogy komolyan veszik-e az ügyet vagy ők is csak el akarnak hajtani. Ha komolyan veszik, akkor mond el hogyan jártak el a rendőrök éjjel és hogy szerinted ezzel éppen a bizonyítást nehezítették, hogy nem érted mit és miért csináltak. lehet hogy tudnak neked elfogadható magyarázattal szolgálni.

Ha viszont nem, ha szerinted ott is az történik, mint az este, akkor a korábbi (esti) rendőri eljárás ellen tegyél panaszt a feljelentés után. Ezt is írásban tedd meg, mindenképpen legyen nyoma annak ami történt, hogy egyrészt felelősségre lehessen vonni azokat akik el kellett volna hogy járjanak az ügyeben, meg hogy lehessen is csinálni annak valamit aki komolyan veszi.

Volt biztosításod? ha igen, akkor jelentsd a lopást a biztosítónak és tedd mellé a feljelentést is. Ha nem, akkor sajnos a pénzedet nem fogod viszont látni, a sátrad is bánta. nem gondolná az ember, hogy ilyenkor is érdemes utazási biztosítást kötni pár száz forintért naponta. sajnálom hogy így jártál.

2019. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!