Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez elég bizonyíték-e és az...

Ez elég bizonyíték-e és az ember ezzel elárulná magát?

Figyelt kérdés

Ha van egy bűncselekmény és az elkövetőt aki ellen nincs konkrét bizonyíték a rendőrség tanúként idézi. Amikor megérkezik az ember, nem tudnak egyebet csinálni csak bizalmasan, segítőkészen mondják a tanúnak, hogy mondja el őszintén, hogy ő követte el. Ekkor a tanú mondja, hogy ez amit a nyomozó mond, ígér neki, mind csak baráti viszony kialakítása, az ember bizalmába férkőzése, nyomozási technika, taktikai blöff amit mond és így akarja rávenni, hogy terhelő vallomást tegyen magára. Ezt követően mondja, hogy a cselekményt nem ő követte el.


Amit leírtam, ha ezt így elmondja a tanú, ez elegendő bizonyíték lesz és magaellen beszél? Vagy ez nem bizonyíték és nincs abban semmi pláne, hogy ismeri a rendőség által használt blöfföket. Mert szerintem ez természetes dology hogy egyes emberek tudják, hogy milyen technika és blöffökkel dolgozik a rendőrség.


Csak normális válaszokat szeretnék.

Kötekedők ne irjanak kérem.



2020. jan. 6. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, ez mire lenne bizonyíték szerinted?
2020. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heti egyszer ugyan ezt kicsit más körítéssel megkérdezed.

Miért?

2020. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sem bizonyíték. Első válaszolónál ott a pont. Köszönöm szépen.
2020. jan. 6. 19:07
 4/5 A kérdező kommentje:

Negyedik.


Nem kérdezem meg, nem is kérdezhetem meg ugyanazt mégegyszer amit már egyszer megkérdeztem, mert szabályszegő és törölnék. Csak kérdés kiemeléseként lehet kiemelni, ha úgy gondolom, hogy nem kapok érdemleges választ.

2020. jan. 6. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobb butaság, ha így beszélgetni kezd rendőrökkel olyan tanúnak beidézett személy, aki érzi hogy gyanúsított is lehet.


A legegyszerűbb, ha megtagadja a tanúvallomást "A tanúvallomást megtagadom mert az rám vagy hozzátartozómra terhelő lehetne." formulával, és feleslegesen egy szót sem szól, magatartása pedig végig rendezett marad.

2020. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!