Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinálhatok azzal a...

Mit csinálhatok azzal a betörővel, aki már bent van a kertben vagy a házban?

Figyelt kérdés

Pár napja épp sertepertéltem a felső emeleten (egyébként kb 1000nm telek abból 110nm a ház, két emelet) és azt a hangot hallottam, mint amikor a feleségem, vagy valamelyik lányom megérkezik, elfordítja a kulcsot és lenyomja a kilincset (a bezáráshoz fel kell emelni 45 fokban a kilincset, ami után a lenyomásakor van egy jellegzetes hang) Mivel még bőven iskola idő volt, feleségem meg dolgozott, lementem és az ablak mellett sétált el éppen egy c-kat. állampolgár.


Azonnal kirohantam utánakiáltottam, de addigra huss, már túl a kerítésen.


Azt nézte, hogy nyitva van-e az ajtó!!!!



Én 42 éves vagyok, feleségem 40. Nagyobbik lányom 15, ksebbik 10 éves. Ez így a család, akik ebben a házban élnek.


Vadászom is, kizárólag élelemszerzés céljából a helyi vadásztásaságnál. Lenne mivel megvédeni magunkat.


Az a kérdésem, hogy mit tehetek azzal a betörővel aki már bent van a magánterületen?


A saját és főleg a családom védelme érdekében BÁRMIT megtennék!


Ha bejön valaki a házba, és útjába kerül akár a nagyobbik akár a kisebbik lányom, simán agyonveri vagy leüti valamivel egy elég angy eséllyel felfegyverzett betörő (kés, bicska stb..)


Hallotam olyat, hogy megölhetem, ha megtámad, de akkor rettentő nehéz bebizonyítani, hogy önvédelem volt... Bár.. bármelyik gyermekemre kezet emel bármilyen támadó, ott helyben kivégzem és várok a többi testvérére is!!



13 évig tanultam harcművészetet, lányaim karatéznak, első osztály óta. Tehát esetleg ha elkapnánk, akkor megszabad-e kötözni, míg a rendőrség a helyszínre érkezik, vagy nem?


Esetleg megverni? Jöhet felé bicskával, elég tudásom van ahhoz, hogy egy piti kis képzetlen betörőt lefegyverezzek, de akkor ott csont is fog törni..


Mik az ezzel kapcsolatok jogszabályok? Mit tehetek és mit nem?



Nagyon hosszúra sikerült, de már fáradt vagyok, nem tudom máshogy megfogalmazni!


2020. febr. 17. 19:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha az életed veszélyben van, bármivel védekezhetsz nem kell bizonyitani semmit nem leszel bűnös ha a házadba bejön és megtámadnak és pl "sokk" hatására védted magad és az meg megmurdált. Viszont ha a kertedben van nem mehetsz ki és lőheted agyon.
2020. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Az jó ha van jó nagy kert, mert akkor bármit megtehetsz vele ;)
2020. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Agyonvered és elásod a szomszéd kertjében. Vagy becsavarod egy szőnyegbe és kameramentes úton elviszed az erdőbe megetetni a rókákkal.
2020. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1-es. Tehát akkor ha "olyan" a helyzet, hogy pl nagyon aggresszív, támadni készül, mert rákapcsoltuk a lámpát, beszorítottuk egy szobába, esetleg nekünk dobott egy tárgyat, hogy mentse a menthetőt, nyugodtan elintézhetem?


Ezt nagyon szeretném elkerülni, még állatot is nagyon nehéz lelőni, hiába az ételünk lesz belőle! Félek ,hogy nagyon rosszat tenne nekem (mentálisan) és a gyerekeimnek (hogy hullát látnak) az ügy...



Ezért akarnám inkább megkötözni, vagy bármi egyéb...

2020. febr. 17. 19:40
 5/26 A kérdező kommentje:
2-3mas. Légyszíves ne viccelődjetek ezen! Ez komoly dolog!
2020. febr. 17. 19:40
 6/26 A kérdező kommentje:
És az a baj, hogy gumilövedékes, vagy traumatic gázpisztoly se nagyon hatásos, akin van egy vastagabb pulcsi, vagy kabát (tél van) az simán tovább megy. Lőhetem arcon, de akkor meg engem csuknak le súlyos testi sértésért!
2020. febr. 17. 19:45
 7/26 anonim ***** válasza:
Fordított helyzetben egyik trógert vadabb tagot sem érdekelné a jog a ferség ha ti bemennétek hozzájuk . Annyiban térne el a történet hogy azok ott elintéznek és ha lebuknak akkor közösen hazudoznák mi miatt ástak el jogosan .
2020. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Paprikaspray , gázpisztoly PV CS vegyesre töltve ezek hatnak .
2020. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
igyvan ha megtámad a házadban és te önvédelemből megölöd, hogy megvédd magad vagy családod ,hogy ő ölje meg őket akkor ha meghal, meghal. Nyilván ez akkor ha ő/ők támad(nak) rátok. Igen megkötheted, amig a rendőrség kiér.Viszont olyankor 1-2 pofánrugáson többet nem szabad és azt is le kell tagadni.
2020. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

De én sosem vetemednék arra, hogy betörjek valakihez!


Lábon is lőhetem, de az is milyen már. Súlyos testi sértés. Visznek engem... Amúgy meg lehetne dumálni a családdal, hgy a gyerek mondja ,hogy a "bácsi meg akart ütni, ott volt a kezében a könyv" ilyenek...


De az hihetetlen nagy port kavarna a környéken. Éjjel vagy nappal, tök mindegy. lövés dördül? Hát összedől ilyenkor a világ.. Annyi plyetyka fog terjengeni..

2020. febr. 17. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!