Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakinek lehallgatják,...

Ha valakinek lehallgatják, figyelik a telefonját, ez hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Nyilván a pozíciót, hiváslistát tudják...
2020. febr. 22. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon egyszerűen. Feltelepíted a facebook-ot és onnantól megy. de vannak legális kémprogramok is - elnevezték gyerek vagy családkövető programoknak, azokat felteszi az ember önmaga, mert tényleg milyen jó ha látom merre jár a gyerekem éppen, majd ha akarom bekapcsolom a saját készülékemen keresztül az övét, hallom amit beszélnek a telefon környezetében. És ezek a legális verziók. Ez azt jelenti hogy kémprogramból már annyi van hogy nem konkurencia számukra a megfigyelésben ha legálisan is lehet kapni. Letöltesz egy app-ot ami viszi magával vagy ráküldenek egy kémprogramot ők maguk, aztán csak figyelik amit csinálsz.

Vége a régi James Bondos időknek, amikor külön kellett lehallgató készüléket elrejteni a telefonban. Ma már nem az a kérdés mivel és hogyan - hanem hogy éppen akarnak-e megfigyelni valakit vagy sem.

Igen, mint a gps, ismerni tudják a telefon helyét, programtól és felhasználójától függően tudnak a készülékedbe belemászni, akár megnézni a híváslistádat is, lehallgatni a folyó beszélgetésedet vagy bekapcsolják amikor te kikapcsoltad és hallják amit a telefon közelében beszélnek.

2020. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem nem ilyen programok érdekelnek, hanem amikor a rendőrség végzi ezt.
2020. febr. 22. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Bírói engedély kell hozzá.
2020. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok, van nekik. Maga a folyamat érdekel. Hogyan zajlik.
2020. febr. 22. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Mint hozzáértő válaszolok neked, hogy ezzel a városi kapitányságokon a bűnügyi osztályon foglalkoznak.


A Magyar Telekomtól vagy más szolgáltatótól lekérik a cellainformációt.


Nekem Békéscsabán már volt ügyem mint gyanusitott amit megszüntettek, mert ártatlan vagyok be is bizonyult, de a nyomozás végén az összes nyomozati anyagot egy 10 cm vastag mappát adtak nekem, mert akkor is megilletett egy példány az egyém és benne van az, hogy Debrecen és Békéscsaba között aznap milyen városokon utaztam, milyen tornyokra csatlakozott a telefonom. Ez 4 oldalon van.


Egy ilyen nyomozati mappa elég sok dolgot ismertet. Kiderűl belőle, hogy a rendőrség milyen nyomozati dolgokat csinált. Feljegyzések, jelentések, kamerafelvételek, képek, tanúvallomások benne vannak és a cellainformáció is.

2020. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor számítsak én os egy hasonlóra?? Az thtira biztos, hiogy megfigyelnek és lehalggatnak. Ezért nem igen viszem magammal a telefonomat sehova.
2020. febr. 22. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne vidd.


Illetve cseréld le a telefonszámod. Veszel egy másik sim kártyát.

2020. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szeretem amikor hülyék adnak tanácsot egymásnak :D
2020. febr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, érdekelne a véleményed, szerinted hogy zajlik ez?
2020. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ügyészasszonynak a véleménye érdekel vagy az enyém?


Én az 57 % - os vagyok.

Ha nekem szól a kérdésed, irj prrivátot,ott elmondom.


Mellesleg most tanulok ügyvédnek is, most kezdtem februárba úgyhogy szívesen elmondom.

2020. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!