Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúvallomást kell tennem az...

Tanúvallomást kell tennem az ország másik felében félreértés miatt, mi történik ha nem megyek el?

Figyelt kérdés
Győri vagyok és valami nyíregyházi verekedés ügyben kaptam idézést és telefonált egy nyomozó hogy ki kell engem hallgatni. Pedig életemben nem voltam Nyíregyházán, sőt az ország keleti felében sem voltam soha, kivéve 1999-ben voltam egyszer Gyulán. Sem rokonom, sem ismerősöm, senkim nem él arra. Ezt mind elmondtam a nyomozónak, de mondta akkor is be kell mennem hozzá tanúvallomást tenni, személyesen. A vírus sem kifogás, akkor is be kell mennem. Ehhez át kell vonatoznom az egész országot meg vissza is.
2020. ápr. 17. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérheted, hogy a saját lakóhelyeden lévő rendőrkapitányságon tegyél vallomást, amit majd továbbítanak. Ha nem jártál sose arra akkor mégis, hogy lett ügyed ott? Na ugye ugye...
2020. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bírósági eljárás esetén egészen biztos, hogy van arra lehetőség, hogy az utazási költséget igényeld, szerintem rendőrségi tanúkihallgatás esetén is (és akkor ez a nyomozati költséghez csapódik). Kérdezd meg ezt is a rendőrtől, ill. hogy ha igen, akkor hogyan kérj róla számlát, stb.

Nem tudom, hogy arra van-e lehetőség, hogy a helyi rendőrségen hallgassanak ki, hiszen nem ők nyomoznak az ügyben, nem biztos, hogy képben vannak, de persze rá lehet kérdezni. A vallomást pl. alá kell írni, stb. nem elég csak azt mondani, hogy ott se voltál, lehet, hogy nem is az a lényeg.


Ha nem jelensz meg az idézésen, akkor nyomozást akadályozol, ill. becipelnek téged, de nem teszed zsebre, amit kapsz érte, ill. nem kevés pénzedbe kerül. Ez nem olyan, hogy ha van kedvem, akkor elmegyek, ha nincs, akkor nem megyek, ez kötelező.

2020. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bizonyára megvan az oka hogy a vizsgálótiszt miért akar személyesen meghallgatni, de nem tippelgetnék (Ő sem fogja telefonon megmondani).


Írhatsz kérelmet amiben kéred, hogy a lakóhelyedhez legközelebbi kapitányságon tegyél tanúvallomást pl. a távolság, vagy a járványhelyzet miatt (de ezt nem kötelesek engedélyezni), kérheted az utazási költségeid megtérítését, illetve - alapos indokkal - más időpontot kérhetsz.

Előtte viszont hívd fel telefonon és egyeztess vele erről (ne azt mond, hogy nem láttál semmit - mert nem telefonon kíváncsiak a tanúvallomásodra), ha szóban azt mondja oké akkor írj. Különben csak felesleges papírmunkát csinálsz neki amíg elutasítja a kérelmedet.

2020. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy gyanúsan érzed magad, köhögsz és lázad van. ;) Tesztelni úgyse jönnek ki, de azonnal lefújja a nyomozó, hogy oda utazz. Egyszerű.
2020. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Bizonyára megvan az oka hogy a vizsgálótiszt miért akar személyesen meghallgatni, de nem tippelgetnék "


Pedig jöhetne pár tipp mert egyenlőre elképzelni sem tudom. Azt mondta hogy az utazást megtérítik, engem az idő zavar hogy a semmiért elvesztem egy napom, egyéni vállalkozó vagyok, sok munkám van, ügyfeleket is elveszthetek.

2020. ápr. 17. 14:44
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Hívd fel a rendőrség figyelmét arra, hogy jogszabályellenes az eljárásuk, ugyanis a kijárási korlátozás alól nem kivétel a rendőrségen tanúvallomás tétel, mert a rendelet szerint a kijárási korlátozás alól hatósággal való ügyben kivétel idézve “a legszükségesebb esetben a személyes megjelenést igénylő ügyintézés, így hatósági, banki, pénzügyi, biztosítási és postai szolgáltatások igénybevétele”.

Egyértelmű, hogy a tanúvallomás nem “ügyintézés“ és nem “hatósági szolgáltatás igénybevétele”, mert ezen eljárásban nem ügyfél vagy, hanem tanú.


Ezért szünetelnek most a bírósági eljárások is.


A legelegánsabb az - ha van ügyfélkapud - hogy, epapir.gov.hu-n írod meg ezt a nyíregyházi rendőrkapitányságnak.


Lásd itt:

[link]


71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet

a kijárási korlátozásról *


A Kormány

az Alaptörvény 53. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében,

az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § (1) Mindenki köteles más emberekkel a szociális érintkezést - a közös háztartásban élők kivételével - a lehető legkisebb mértékűre korlátozni, és a másik embertől lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot tartani.

(2) Az (1) bekezdést a tömegközlekedés során is alkalmazni kell.

2. § Vendéglátó üzletben - az ott foglalkoztatottak kivételével - tartózkodni tilos. Kivételt képez az elvitelre alkalmas ételek kiadása és szállítása.

3. § A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben meghatározott alapos indokkal kerülhet sor.

4. § (1) A 3. § szerinti alapos indok:

a) a munkavégzés, a hivatásbeli kötelezettség, a gazdasági, mezőgazdasági és erdészeti tevékenység, valamint az ezek elvégzéséhez nélkülözhetetlen anyagokat, valamint eszközöket árusító üzletben (különösen a műszaki cikket, az építőanyagot és eszközöket árusító üzletben) történő vásárlás,

b) napközbeni kiscsoportos felügyelet okán a kiskorú gyermek kísérése,

c) az egészségügyi ellátás és szolgáltatás igénybevétele, beleértve a gyógyító tevékenységen túl a testi és a lelki egészség megőrzése céljából nyújtott egészségügyi szolgáltatásokat (különösen pszichoterápiás ellátás, fizioterápiás kezelés, gyógytorna),

d) az egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés az 5. § szerint,

e) a házasságkötés és a temetés szűk családi körben,

f) a napi fogyasztási cikket értékesítő élelmiszerüzletben (a továbbiakban: élelmiszerüzlet) történő vásárlás,

g) a napi fogyasztási cikket értékesítő egyéb (illatszert, a drogériai terméket, a háztartási tisztítószert, a vegyi árut és a higiéniai papírterméket árusító) üzletben (a továbbiakban együtt: drogéria) történő vásárlás,

h) az állateledelt, takarmányt forgalmazó üzletben történő vásárlás,

i) a mezőgazdasági üzletben történő vásárlás, ideértve műtrágyát értékesítő üzletet és vágóhidat,

j) a piacon, a helyi termelői piacon (a továbbiakban együtt: piac) történő vásárlás,

k) a gyógyszert, a gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletben (a továbbiakban együtt: gyógyszertár) történő vásárlás,

l) az üzemanyag-töltőállomás felkeresése,

m) a dohányboltban történő vásárlás,

n) a fodrász, a manikűrös szolgáltatások igénybevétele,

o) a szállítási, tisztítási és higiéniás szolgáltatások igénybevétele,

p) a gépjármű- és kerékpárszerviz, a mezőgazdasági és erdészeti gépek és berendezések javításával kapcsolatos szolgáltatások igénybevétele,

q) a hulladékgazdálkodással összefüggő szolgáltatások igénybevétele,

r) a legszükségesebb esetben a személyes megjelenést igénylő ügyintézés, így hatósági, banki, pénzügyi, biztosítási és postai szolgáltatások igénybevétele,

s) az állatok ellátása, háziállat közterületi sétáltatása, az állatorvosi rendelő és az állatkórház látogatása,

t) a szülői jogok és kötelezettségek,

u) a hitéleti tevékenység.

(2) Alapos indok továbbá - az 1. §-ban meghatározottak betartásával - a magáról gondoskodni nem tudó, vagy segítéségre szoruló személy (például kiskorú személy, idős személy és beteg személy) részére történő segítségnyújtás.

5. § Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén - lehetőség szerint a zöldterületeken - egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

6. § (1) Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát, piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.

(2) Az élelmiszerüzletben, drogériában, piacon vagy gyógyszertárban 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben az ott foglalkoztatottak kivételével kizárólag az (1) bekezdés szerinti személy tartózkodhat.

7. § Az 1. § (1) bekezdésében meghatározott korlátozás, valamint a 2. §-ban és a 6. § (2) bekezdésében meghatározott előírás érvényesítése a helyiség üzemeltetőjének a felelőssége.

8. § (1) E rendelet szerinti korlátozó intézkedések betartását a rendőrség ellenőrzi, a katonai rendészet és a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló törvény szerinti bármely szerv bevonásával.

(2) E rendelet szerinti korlátózó intézkedések be nem tartása esetén a rendőr a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: Rtv.) szerinti intézkedéseket és kényszerítő eszközöket a szükségesség és arányosság követelménye betartásával az Rtv.-ben meghatározott módon alkalmazhatja.

9. § (1) A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény (a továbbiakban: Szabstv.) 1. § (1) bekezdésétől eltérően szabálysértést követ el, aki az e rendeletben meghatározott korlátozó intézkedést megszegi.

(2) A Szabstv. 11. § (1) bekezdésétől eltérően az (1) bekezdés szerinti szabálysértés esetén a pénzbírság legalacsonyabb összege ötezer forint, legmagasabb összege ötszázezer forint.

10. § (1) Ez a rendelet 2020. március 28. napján lép hatályba.

(2) * A Kormány e rendelet hatályát visszavonásig, de legfeljebb a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet megszűnéséig meghosszabbítja.

11. § Az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről (III.) szóló 46/2020. (III. 16.) Korm. rendelet 1. §-a nem alkalmazható.


.

2020. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor mint hozzáértő:


Az egész napod rá fog menni.

Kötelező elmenned, mert elővezetnek, az utazást nem csak a bíróság, hanem a RENDŐRSÉG is megtéríti, ehhez a közlekedési eszköz menetjegy, vagy gépjármű esetén a forgalmi bemutatása szükséges. Mondjuk gyanú, hogy telefonon idéz, ilyen nagy távolságra, álltalápan papíron postai úton szoktak, melyben le van irva az is, hogy tanúként a nyomozóhatóság az utiköltséget megállapítja és megtéríti. Most nem szedek egy idézésem elő, sem a be-be nem keresem ki, mert készülök elmenni, de törvény rögzíti és mondjad a nyomozónak.


Furcsa, mert én mikor a városi kapitányságon tanúként voltam, előtte 6-12 nappal levélben idéztek mindig.


El kell menned, lehet hogy te csináltál ott valamit és mégis jártál ott, esetleg nem ütöttél meg senkit csak nincs bizonyíték és nem vagy őszinte?


Vigyázz!

Amikor bemész, be kell jelentkezni , aztán közlik veled, hogy foglaljon helyet. A nyomozónak felszólnak. Bizonytalan ideig megváratnak, hogy feszült legyél, egyszer lemegy érted a nyomozó és hív. Nagyon barátságos lesz, ha nem vagy résen, beforgat. De lehet csak egy sima tanúkihallgatást akar, nem akar meggyanusítani.


Aztán én felhívnám a rendőrséget, visszaellenőrízném, hogy tényleg rendőr hívott, mert ez nem olyan, hogy felhív valaki ,rendőrnek adja ki magát és oké, vissza krll hívni, hogy rendőr-e.

Ha ez megvan és ténylegesen rendőr, és igaz a szitu, akkor azt kell megbeszélni, hogy hallgassansk ki a Győri Rendőrkapitányságon, mert tuti van megkeresési alosztály győrben, ahol direkt azokat hallgatják ki akik máshol, messze kellene menni és a nyomozó onnan leküldi az iratot, mikor kihallgattak, visszaküldi. Ha gonfolod, megnézem neked, hogy Győrben ez milyen alosztály de biztos van. Ha ebbe nem megy bele a nyomozó, akkor személyesen kíváncsi rád. De nyugodt lehetsz, ha elmész , hazamehetsz utána, mert ha nem mehetnél, nem idéznének, hanem értedmentek volna.

2020. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha telefonon idézetek be nem vagy köteles elmenned. Mert bárki kiadhatja magát rendőrnek viccből is. Ezt hivatalos, postai úton teszik meg. Úgyhogy erről ennyit.
2020. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#6 Nagy mókamester vagy, de erősen félreértelmezed ezt a törvényt. A hatósággal való együttműködés járványidőszakban is kötelező. Ne bátorítsd a hülyeségeddel nyomozás akadályozására, mert nem téged szívatnak meg miatta, hanem őt.
2020. ápr. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Levike attól hogy párszor meszeltek be lopás miatt még nem vagy hozzáértő, úgyhogy te csak ne nézegess meg semmit.

A Be. szerint a telefonos idézés is ugyanolyan idézésnek számít, úgyhogy aki nem ismeri a törvényt ne ugasson lehetőleg bele.

2020. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!