Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehetek rendőrségi besúgó? Ne...

Lehetek rendőrségi besúgó? Nem várok érte pénzt, csupán hobbiból. Nem lehettem rendőr sose, de imádom a bűnt felderíteni. Pl drogosok, agresszív garázda elemek stb...

Figyelt kérdés

#becsület, tisztesség
2020. máj. 24. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ha vállalod, hogy perverznek fognak tartani a jobb érzésűek.

(besúgó annyi mint csaló rabló hatalomnak elárulni, honnan lehet lopni).

2020. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen pitiáner emberekkel nem foglalkoznak.
2020. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Spiclinek lenni a legaljasabb dolog a vilagon ... aki ilyen, annak nincs gerince. Valoszinu nem veletlenul nem lehettel zsernyak ...
2020. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Elég a fideszhez/fidelitashoz csatlakoznod és már csinálhatod is gond nélkül.
2020. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem vagy tisztában a besúgó szó jelentésével.

Ha tapasztalsz egy törvénysértést, és ezt be akarod jelenteni, simán jogod van, nem kell ehhez besúgónak, "III/III-as ügynöknek" lenni. Mész az utcán, telefon nálad, és kész.


Én még csak nem is vetnélek nagyon meg, csak azt mondanám, hogy jobb dolgom is lenne ennél, nekem más szerez örömet. De szoktam közösségi munkában szemetet szedni, szóval...


Azokról, akik meg azt mondják, hogy a bejelentés, tanúskodás a legalja, csak addig mondják, amíg nem az ő autójukat törik fel fényes nappal úgy, hogy mindenki látja, de le se szarja. Akkor nyárvikolnak, hogy milyen közömbösek az emberek. Vagy ha valaki kirabolja, és még meg is lenne a tetted, se de senki nem megy el tanúskodni, mert kényelmetlen, szóval mindenki letagadja, hogy emlékezne, látott bármit is, mert ő bizony nem lesz spicli... háááát... Na én az ilyesmiknél nyilván tanúskodok, sőt, az áfacsalást, stb. én is bejelentem... persze nem a petrezselyemárús nénikénél, vagy a szerencsétlen vak masszőrt, hanem a 100.000< napi forgalmat bonyolító vendéglőket, lángosost, stb. főleg, ha nekik áll feljebb, ha kérem a nyugtát.

2020. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azokról, akik meg azt mondják, hogy a bejelentés, tanúskodás a legalja, csak addig mondják, amíg nem az ő autójukat törik fel fényes nappal úgy, hogy mindenki látja, de le se szarja."


A besúgó az az ember akinek többszörös visszaeső bűnözőként eltusolják egy felfüggesztettel hogy feltörte az autódat, mert néha mond egy két nevet a rendőröknek. Jó ha tudod :)

2020. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem nagyon vannak rendőrségi spiclik. Túl sok filmet néztél. Nálunk ez nagyjából úgy működhet, hogy egy nyomozás során a zsaruk meglátogatják a rovott múltú Józsit, és akkor kérdeznek tőle pár dolgot:


"- Na Józsi, mit tud erről a rablásról?"


Józsi mond valamit, de pénzt/jutalmat nem kap érte, vállon sem nagyon veregetik, ha nem együttműködő, azt viszont megjegyzik. Mindezeket persze nem hivatalosan.


Viszont néhány éve működik nálunk is a vádalku intézménye, vagyis ha segíted a felderítését egy ügynek, amiben érintett vagy, akkor a saját büntetésed korlátlanul enyhíthető. De ehhez neked is terheltnek kell lenned. Hogy jelentkezik valaki, csak úgy, az utcáról, hogy ő segíteni akarja a rendőrség munkáját, szinte kizártnak tarom, hogy nálunk van ilyen.

2020. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
A kérdező nem haszonszerzésből, akarja, hanem "hobbi", vagyis ezért feltételezem, hogy nem a bűnözése büntetlensége a cél, és ezért írtam, hogy nem a besúgásra gondolt.
2020. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Mo.-n mindegy...
2020. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!