Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök mikor és hogy...

Ninaaa26 kérdése:

A rendőrök mikor és hogy ellenőrzik a házi karantént?

Figyelt kérdés

Budapesten vagyok, családot látogattam Bécsben karanténba kerültem. Van 2 negatív PCR tesztem,de a népegészségügy még nem adott engedélyt a karantén elhagyására.

Eddig minden nap jöttek 8 és 11 között. Este vagy alvásidőben is jöhetnek?

Nevetségesnek tartom ezt, hogy fizettem 40 ezret a tesztekért és még a Tescoba sem mehetek le negatívan.

Megbirságolhatnak?



2020. szept. 23. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen, megbírságolhatnak. Naponta ellenőrzik.
2020. szept. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A határozat a lényeg nem a negatív teszt.
2020. szept. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Mikor johetnek? Ha nem veletlenszeruen jonnenek mk ertelme lenne?
2020. szept. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
89%

Valóban a Népegészségügy határozata szükséges. Gyakori, hogy a rendőrség nem rögtön értesül erről, és egy ellenőrzésnél csak ezzel a határozattal lehet igazolni a karantén végét.

Mi egyébként egyátalán nem kaptunk semmi határozatot a népegészségügytől, pedig már a 2 hetünk is letelt (csak a reülőtéren kapott ideiglenes elrendelésünk van). Az ellenőrző rendőrök mondták, hogy az ő tudomásuk szerint meddig tart a karantén, úgyhogy mi már eljárunk otthonról. (Nem valószínű ezután egy rendőrségi ellenőrzés, de ha lenne, elvileg megbüntethetnének a határozat hiánya miatt.)

A rendőrök véletlenszerűen jöttek a karantén alatt, de hozzánk nem jöttek este 8 és reggel 8 között. Hallottam viszont olyanról, akit este 11-kor és reggel 1/2 6-kor is meglátogattak. Szóval kockázatos lenne most a Tescóba elmenni (de ha mégis, legalább ne kártyával fizess).

2020. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat! Rendkivul idegesito, hogy nem gondolom, hogy nagyobb veszelyt jelentenek masokra mint barmelyik masik ember. 2 negativ tesztem van amire 40 ezer Ft-ot koltottem... es draga penzert rendelgetem a kajat meg a takaritoszert, mert tulterhelt a rendszer. Azert varok meg, hatha.
2020. szept. 24. 13:04
 6/7 anonim válasza:
100%

Amíg nincs határozatod a karantén feloldásáról, addig bármikor jöhet a rendőrség a karantén ideje alatt. De ez teljesen random, hogy mikor látogatnak. Valakit heti egyszer látogatnak, valaki meg napi látogatásról számol be.


Bosszantó tud lenni, sajna nem tudsz mit tenni, csak kiböjtölni. Legyél türelemmel a karantén visszavonásával kapcs, jó eséllyel nem te vagy az egyetlen ember, aki kérelmezi a feloldást. 1 napos csúszás minimum van, ha nem több.

2020. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amikor a korona tesztet akartam kerelmezni, marmint a lakas elhagyasat.. 5 napot vartam az emailre. Ha ez lesz a helyzet a karanten feloldasaval is feleslegesen fizettem ki a penzt mert addigra lejar a karanten. :(


nah, mindegy... kosz a valaszokat!

2020. szept. 24. 17:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!