Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha van munkáltatótól papírom...

Ha van munkáltatótól papírom kijárási korlátozás idejére papírom, de szabad napomon használom, megtudják, h épp nem munkahelyről tartok haza?

Figyelt kérdés

Munkaerő kölcsönzőtől, így nincs a telephely a papíron.

Megkérdezik honnan jövök?


2020. nov. 17. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Én még szemelyit se hordok, nem hogy ilyet.
2020. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Rajta van a munkahelyed címe gondolom, a lakcímkártyán rajta van a te címed. Ez elég világos. Tehát csak a munkahelyedre mehetsz otthonról, és haza a munkahelyről a legrövidebb úton, nem mehetsz akárhova. Ha kiderülne valahogy a hatóság számára, hogy szabadságon vagy, akkor az már bűncselekmény is, nem szimpla szabálysértés.
2020. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Na szerintem a munkahelykölcsönzős pont nem jó, nem érvényes, ennél fogva nem is fogják elfogadni.

A telephelynek rajta kell lennie.

2020. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Ezeket honnan szalasztották? :D
2020. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 peca1000 ***** válasza:
100%

Na ès honnan tudná a rendőr, hogy szabin vagy?


Gondolod, hogy felhívja a munkahelyedet , hogy ott dolgozol?


Elolvassa a munkáltatói igazolást és továbbenged.


Nyilván nem fogod elmondani neki, hogy most szabin vagy.

2020. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja ott a telephely. Kapkodtam, akkor tárgytalan, de köszi.
2020. nov. 17. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy szabadságon van-e, nem fogja lecsekkolni alapból, de eléggé szabálytalan az igazolás, így elképzelhető, hogy nem fogadja el, vagy mégis felhívja a munkáltatót.
2020. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aaaajjj nyilván, ha a munkahelyed és az otthonod közötti útvonalon vagy, akkor nem szólnak semmit. Ahhoz meg mi köztük, hogy milyen munkarendben vagy? Elvi kérdés, hogy közokirat-hamisítást követsz el, de a valóságban nem lesz baj.


Amúgy annyira komoly ez az egész, hogy én konkrétan csak múlt szombaton értesültem erről az egészről. Szabin voltam múlthéten és a telket és az azon lévő kis házat rendeztem (szigetelés, festés, tető megjavítás, villanyszerelési munkák, kert téliesítése, felásása, tüzifa-apriítás, stb). Már megcsömörlöttem a hírektől, így minden hírforrást kiiktattam, telefonomat is offoltam egy hétig. (ezért jó 35 éves egyedülálló férfinak lenni) Minden nap 21-22 órakor autóztam haza, és sétáltam a garázstól kb. 300 métert a lakásomig (lakótelep) és egyszer sem állítottak meg, egyszer sem igazoltattak. Pedig futottam össze rendőrrel gyalog is, gondoltam készülnek az éjfél utánra. Fel sem tűnt, hogy üresebb a város, Dunaújváros alapból kihalt este 6 után télen. Jött szemben autózás közben rendőrautó is, meg sem állított.


Megjegyzem, a lépcsőházunkban még mindig az a plakát van kint, ami szerint 0 órától 5-ig tart a tilalom. Bezzeg két hónapja képesek voltak igazoltatni, amikor házibuliból mentem haza a Vasmű úton.

2020. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!