Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségen mit tudok...

A rendőrségen mit tudok tenni, hogy tudom csinálni, hogy befejeződjön az eljárás?

Figyelt kérdés

Adott egy buszsofőr a multkor megharagudott rám és életveszélyesen megfenyegetett telefonba.


Tekintettel arra, hogy a nyomozóhatóság le tudja kérdezni a beszélgetést a központtól hangfálj formájában, így ismert személy ellen megtettem feljelentésem zaklatás miatt még okt 15-én este. Mivel nekem nem volt bizonyítékom, affelől megtettem feljelentésem, mert a nyomozóhatóság be tudja szerezni a hívás hangfájlt és lesz bizonyíték. Amúgy nekik a dolguk beszerezni a bizonyítékot. E-mailen plusz még irtam is az előadónak, hogy szerezze be a hangfáljlt.


Ma jött egy idézés "tanú részére" nekem, hogy 20-án pénteken kihallgatásom céljából jelenjek meg a városi kapitányságon. Ezt még nov.11-én írta a vizsgáló. Ugyanis ez a vizsgálati osztályon van.


Egyébként ügyszámot nem írok, nem is írhatok, mert nem nyilvános, de az idézésem után az ügyszám után -3 van írva és, hogy bü. Azaz az idézésem a 3. irat az ügybe. Nem tudom, hogy az első két irat mi volt, de nem nagyon nyomoztak az ügyben ezekszerint, ha szinte nincs ügyirat. De egy sima feljegyzés is iratszámnak számít vagyis az is kap egy alszámot.


A lényeg, hogy a sofőr (volt barátom), tudja, hogy egy hónapja feljelentettem, azóta személyesen is beszéltünk többször is, mert ő jött a busszal. Nincs mostmár vele gond, semmi, tisztességesen viselkedik velem.


Azon gondolkodtam, hogy ugyan ez zaklatás, azaz nem visszavonható a feljelentés, mert közvádas, de pénteken, ha bemegyek, akkor kihallgatásom alkalmával elmondom, hogy ugyan nem tudom visdzavonni, de megbeszéltem az elkövetővel.a dolgokat és szeretném, ha nem kapna büntetést, nem vonnák felelőségre, hanem rendőrségi szakban fejeződjön be a nyomozás és ne nyomozzanak, ügyészségig se jusson el. De természetesen még egyszer felhívom és beszélek a sofőrrel, hogy ez a tervem és mi legyen.


Az érdekelne, hogy ugyan mint írtam, visdzavonni nem tudom, mert nem magánvádas, de valamit csak lehet tenni, mit tudok tenni, hogy ne kapjon büntetést, felelőségrevonást és ne jusson ügyészig sem el, hanem pénteki kihallgatásomkor vagy azután szüntessék meg az ügyet?


Büntetlen, de 1x bilincsbe vitték el kábítószer fogyasztásért és nem lett felelőségre vonva, mert elterelésre járt. Ezt hallottam.

Én értek a büntetőjoghoz, de van azért amit nem tudok, pl ezt. Ezért kérdezem.



2020. nov. 17. 18:50
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát, ha visszavonni nem tudod a feljelentést, akkor semmit szerintem. Max. a tárgyaláson elmondod, hogy mi a helyzet, és az alapján ítélnek.
2022. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!