Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valakit bűncselekményre...

Valakit bűncselekményre rávenni nem bűn?

Figyelt kérdés
Mondjuk azt mondja, hívjad, aztán feljelent zaklatásért. Vagy írj neki, aztán feljelent. Utólag meg tagad mindent, aztán rájössz, direkt csinálta ezeket.
2021. jan. 18. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mivel ő kérte ezeket, így ezek nem bűncselekmények.

az viszont, hogy ő feljelenet, az. úgy hívják, hamis vád.

2021. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felbújtás, dehogynem bűn.
2021. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, szerintem nem felbujtás, inkább ebben az esetben hamis vád. Felbujtás akkor lenne, ha egy harmadik fél sérelmére történne a dolog.
2021. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából bizonyítani meg nem tudom, én maradtam szarban, mert átcseszett és feljelentett.
2021. jan. 19. 08:47
 5/8 A kérdező kommentje:

Milyen kamuláda? Tetü kis zaklató?


Azért, mert azt mondogatta nekem, így szeret, meg úgy szeret, meg hívjam fel..... Csak nem esett le, ezt nyilván nem mondhatom el senkinek....

2021. jan. 19. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ország tele van ilyen férgekkel mint az 5. válaszoló...


Nyilván a kérdezőt csőbe húzták, ezért most mászkálhat a rendőrségre meg majd bíróságra és örülhet ha elég ,,csak" fizetnie és nem kap társadalmi megbélyegzést...

2021. jan. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#7 Sajnos ez van....
2021. jan. 21. 08:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a kérdésre a választ, de bűntettnek számít az is, ha vkit bűncselekményre ,,kényszerítenek", rávesznek, stb.


De ebben az esetben nem arról van szó, inkább arról, hogy egyáltalán megvalósult e a bűncselekmény...

A klasszik zaklatás az amikor közlik Veled, hogy hagyd békén, de Te nem teszed, pl. sokszor hívogatod, keresed neten vagy eljárkálsz hozzá, munkahelyére, stb.

Ha Ő ezt a tényt nem közöl.te Veled, hogy hagyd békén, akkor lényegiben nem valósult meg a bűncselekmény...


Sztem így az eddig itt leírtak alapján ez támadható, de kell ehhez egy ügyvéd...

2021. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!