Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrség hozzáállása a...

Rendőrség hozzáállása a kijárási tilalomhoz vidéken, ha nyomós indokkal vagyok úton?

Figyelt kérdés

Trollok kíméljetek, csak személyes tapasztalatokat, rendőrök véleményét várom. Hétfőn el kell utaznom az ország másik felére, egy idős rokonnak segíteni. Notebookot (kijelző csere) javítani, fát vágni, tetőt megjavítani (elvitt a szél 3 cserepet és beázik).


Eredetileg január közepén mentem volna, de akkor úgy látszott, hogy február elsejével feloldják a kijárási tilalmat. Azért február 1-re tettük át az időpontot. Szabit is kivettem arra a napra (hétvége nem jó, az a családomé)


Biztos nem érnék haza 8-ra, inkább olyan 10 óra körül.


Ez az út Székesfehérvár és Kondoros között lenne.

Érdekelne, hogy a GYAKORLATBAN (nem a tv. szövege szerint) ha megállít a rendőr elfogadja-e, hogy idős rokonnak segítettem az ország másik felén? Elmondanám, hogy honnan-hova.


A főnököm mondta, használjam nyugodtan az igazolást, amit adott. IT szolgáltató cég vagyunk, és van mikor 8 után érek haza (eddig nem igazoltattak) és akkor a bácsi hivatalosan a cég ügyfele lenne, és meló ügyben lennék ott. De nem akarok ezzel visszaélni.


Gyakorlati tapasztalatokat, nem kioktatást és nem trollkodást várok. Van még pozitív covid antigén tesztem is (novemberben estem át), szóval tuti nem fertőzök, de erről ugye még nem született szabály annak ellenére, hogy Gulyásék belengették.



2021. jan. 29. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Ha a rendőr háborút folytat össze kell fogni azt meg kell keseríteni az életét.
2021. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha megállítanak, megmondod, hogy helyszíni munkából tartasz hazafelé. Odaadod a papírod, majd pár perc múlva jó estét kívánva elköszöntök egymástól.

Az meg amúgy nem nyomós indok, hogy fát kellett vágni meg kijelzőt cserélni. Az a nyomós indok, hogy hívott az egyedül élő anyám, hogy elesett és nem tud felállni, csak nálam van kulcs hozzá, mentőt se tud hívni.

2021. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmes rendőr állít meg (A többség tapasztalataim szerint az) akkor további jó utat fog kívánni, mindenféle igazolás nélkül. Ha kötözködik, akkor meg az van, amit 2-es írt.
2021. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddig legalább 10x voltam az utcán 8 után, elég nagy a forgalom.

Egyszer baleset miatt, aztán munka miatt, amiről van igazolásom.

Egyszer sem állítottak meg, pedig elment mellettem rendőrautó.

Valószínüleg ők is kicsit beleuntak, eleinte biztos szarrá büntettek mindenkit.

2021. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na megérkeztem, nem volt semmi gond. A 20 óra olyan Dunaföldvár magasságában ért, találkoztam 3x rendőrrel, de nem állítottak meg.


4: ha megnézed, az operatív törzs szerint a tilalom kezdete óta kb konstans átlagban 330 intézkedés van naponta.


Tény, az elején kb mindenkit megállítottak, de nagy részt figyelmeztetés volt csak. Ezt több ismerős is mesélte.

2021. febr. 1. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!