Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi idő alatt nyomozza ki...

Mennyi idő alatt nyomozza ki az IP címét egy profilnak ismeretlen tettes ellen a rendőrség becsületsértésért?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 11:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"Rágalmazás és becsületsértés miatt csak magánindítvány alapján indulhat büntetőeljárás, és a vádat a sértett, mint magánvádló képviseli."
2021. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, feljelentem és a bíróság kikéri a Facebooktól az adatait. Nem így megy ez?
2021. febr. 12. 16:57
 13/20 anonim ***** válasza:
A bíróság a nyomozást fogja elrendelni.
2021. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó ezzel semmi újat nem mondtál. Az érdekel meddig tart kinyomozni az IP címet.
2021. febr. 12. 17:43
 15/20 A kérdező kommentje:
Egy Facebook profil ip címét.
2021. febr. 12. 17:43
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve volt egy rágalmazási ügyem, egy cigány gyerek azt állította a Bíróságon, hogy én küldtem a sógorának egy üzenetet fals profilról, amihez az ő képét használták fel és ,,Kábszeres Norbi"-ként futott... volt benne egy békítő eljárás, fél év múlva tárgyalás, nem jött el, ejtette az ügyet a bíró, megfellebezte, fél év múlva megint egy tárgyalás, persze tagadtam, elrendelte a bíró a nyomozást a rendőrségen, -ezt már 1 évvel a feljelentése után-, a rendőrök fél év múlva vissza küldték a Bíróságra, hogy ilyen piti ügyben nem kérhető a Facebooktól adatszolgáltatás, 1,5 évvel az ügy indulása után felmentett a Bíróság, amibe szerencsére már beletörődött, ha nem teszi, még 1 fél évig el húzodott volna, de akkor is felmentettek volna.


Másik, Facebook profilt csak akkor lehet kinyomozni, ha meg van az url címe vagy vmi más egyedi azonosító is, de ezt a sok jogi doktor meg infós zseni sokszor elfelejti vagy nem is tudnak róla, legtöbb feljelentésben csak a messenger üzeneteket csatolják amit telefonról készítettek, néha facebook profilt, szintén telós alkalmazásból melyen nem látszik az url cím, anélkül meg nem nagyon lehet kinyomozni semmit.

2021. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A hatóságoknak külön platformuk van a facebookon, van "sürgősségi" opció, amikor a jogi procedúrákat mellőzve azonnal kiadják az ip címet. A hagyományos ügyintézés 1-2 hétig tarthat.
2021. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szóval tegyük fel. Én teszek feljelentést a bíró elrendeli az adatokat a Facebook-tól. Akkor 2 hét és megvan a rendőrségnek az IP címe?

Kedves 16: nem értem. Szóval az volt a bűncselekmény személyazanosságot loptak és rágalmaztak? És erre mondta a rendőrség, hogy a Facebook emiatt nema d ki adatot? Nagyon hálás lennék, ha mondanátok hasonló eseteket.

2021. febr. 12. 18:29
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező. Miért erőlteted annyira ezt a két hetet? Egy IP címet 2 perc alatt meg lehet szerezni, ez attól függ, hogy a rendőrségnek erre mennyi ideje van, plusz, hogy mennyire foglalkoznak az ügyeddel.
2021. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kedves utolsó: Azért mert semmi konkrét esetről nem olvasni. Annyi ellentmondás van ebben a témában. Eddig néhány embertől olvastam az oldalon, hogy hónapokig tart emellett a Facebook tényleg komoly bűncselekményekkel foglalkozik, emiatt csak komoly ügyekben intézkednek a Facebook-al a hatóságok és nem a becsületétsértéssel vagy zsarolással kapcsolatban (konkrét esetek voltak). Érdekel még más emberek tapasztalata és nem az a süket duma, hogy a Facebook-nak együtt kell működnie mert ez egyszerűen nem igaz. Nem tudom elhinni, hogy tényleg ilyen szintű bűncselekményekben komoly nyomozás folyik.
2021. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!