Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt már olyan, hogy kamu...

Volt már olyan, hogy kamu Facebook profilt nyomozott ki a rendőrség?

Figyelt kérdés
A profilhoz tartozó IP címre gondolok. Ha igen, meddig tartott?

2021. febr. 14. 15:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
20%
Volt bizony.Pár napig tartott csak,és az illetők a börtönben rohadnak a mai napig.Ha egyszer ráállnak az ügyre akkor nincs kibúvó semmenekvés.Csak a sírás, hosszú évekig.Már ha kiengedik őket mert ez sem biztos..
2021. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Mi volt a bűncselekmény? Becsüeltsértésért kinyomozzák az adott prfoilhoz tartozó IP címet?
2021. febr. 14. 15:53
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
Valami rágalmazás az egyik esetben,IP cím alapján lett lenyomozva az illető.De emberrablást is derítettek fel már így.
2021. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt?
2021. febr. 14. 16:06
 5/35 anonim ***** válasza:
4%

A kamu profilt is kell valamilyen számítógépről használni, azt is megtalálják IP cím alapján.


Persze az IP cím csak a lakásig vezet. Ha laknak ott négyen, és mindegyik azt mondja, hogy nem ő volt, akkor nem sokat tehetnek.

2021. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem nagy dolog egy IP címet lenyomozni,1-2 nap csupán,ha nem próbálja elrejteni magát az illető.Ez utóbbi esetben teljesen el lehet tűnni visszakövethetetlenül,csak érteni kell hozzá.
2021. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
De volt ilyen, hogy a magyar hatóság lenyomozták a facebook prfil IP címét? Úgy tudom kikérik a Facebooktól a adatokat. Ez mennyi idő általában?
2021. febr. 14. 16:14
 8/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem megy gyorsan, mert a Facebooknak hivatalos kérelmet kell küldeni, és akkor ők majd eldöntik, hogy kiadják-e. Volt cikk arról, hogy az ilyen kérések 50%-át visszadobja a FB. Komoly ügy kell, hogy kiadják, nem sértegetés vagy hasonló.
2021. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Azt én is láttam, hogy a Legal Process-ek 50%-át teljesítették. De ha kitetttek rólam sértő képeket amihez nem járultam hozzá az nem elég indok, hogy kiadják?
2021. febr. 14. 16:23
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

Ez a személyiségi jogaidat sérti, ezért ezt jelzed a FB-nak, és ők leszedik:


[link]

2021. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!