Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ismeretlen tettes ellen mikor...

Ismeretlen tettes ellen mikor zárul le a nyomozás ha nincs meg?

Figyelt kérdés
Facebbok fényképposztok miatt akarok feljelenteni egy kamu profilt becsületsértésért. Érdekel, hogy mennyi idő az a ahtóságnak kideriteni ki volt a porifl használója illetve ha nem találják meg mikor lehetek benne biztos( például 3 hónapon belűl)

2021. febr. 18. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kb 1 hónap.
2021. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szóval ha egyértelmű, hogy valaki sértette a becsületemet de kamuprofilt használt és a Facebook nem adja ki a ahtóságoknak az adatait, akkor is ismeretlen tettesként zárul a nyomozás?
2021. febr. 18. 17:49
 3/11 Fsms ***** válasza:
92%

Alapeset 60 nap, de hosszabbítja a rendőrség, megfellebbezheti a feljelentő és az ügyészség utasíthatja a rendőrséget a nyomozás folytatására .

Persze ha nagyobb súlyú akkor automatikusan hosszabbítják.

Tudom sérelem ért, de ahogy leírod ez ügyben teljesen felesleges bármit is tenned. Sokan kérdezték ezt már korábban , nem lesz eredménye. Még ha esetleg kapsz is ip címet az Fb től, aminek valószínűsége szinte nulla, akkor ha VPN t használt akkor sem fogja tudni le nyomozni a rendőrség.

Sajnos ez a Valóvilág. Jobban jársz ha törlöd magad.

2021. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én tettem fel mindet. Nagyon bizonytalan vagyok a témában. Akik hosszadalmasan leírták hogy megy ez mind azt írták a rendőrség komoly ügyekben kap adatot a Facebook-tól (zsarolás miatt sem, ileltve azért sem adtak adatot mert valakinek a fényképével csináltak egy lejárató profilt és azzal üzentek hazugságokat a feleségének). Akkor tényleg ez van? Voltaképp a rendőröket nem is érdekli ez? Tényleg csak súlyos bűncselekményekben fordulnak a Facebook-hoz?
2021. febr. 18. 17:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Mint már írtam, a becsületsértés bírósági hatáskör, ezért a rendőrség nem fog semmit csinálni csak abban az esetben, ha a bíróság utasítja erre őket.


A rágalmazásos ügyemben, ahol a felhelentő pontosan megjelölt engem, felmentettek, mert a rendőrség szerint nem lehet ilyen csekély mértékű ügyben adatkérést lekérni a Facebooktól... no, meg nem is én követtem el...


Ez meg a másik, ezzel vigyázz, könnyen lehet Hamis vád a vége, ellened...

2021. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen még egyszer. Milyen jelentőségű ügyekben kérhetnek a hatóságok adatot a Facebook-tól akkor?
2021. febr. 18. 18:48
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Kamuprofilból annyi van, mint a tenger. Inkább linkeld be az ismerőseidnek, hogy jelentsék a profilt, így hamarabb el fog tűnni.
2021. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fsms ***** válasza:
#7 jogos ez a leghatékonyabb.
2021. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyáltlaán volt ilyen eset amikor így kapott el a rendőrség emiatt?
2021. febr. 18. 19:22
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Senkit nem fog ilyen miatt a rendőrség elkapni. Egyáltalán kitől kérdezed ezt?


Ez egy olyan piti ügy, hogyha nincs komoly ismerettséged a rendőrségen vagy afelett, akkor senki nem fog vele érdemben foglalkozni. X hónap után jön majd, hogy valami indokkal megszakítják a nyomozást, aztán ennyi. Felesleges vele vesződni, tedd azt, amit a 7esben javasoltam.

2021. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!