Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A börtönélet tényleg olyan...

A börtönélet tényleg olyan lehet, mint a sztereotípiák?

Figyelt kérdés

A börtönélet tényleg olyan lehet, mint a sztereotípiák?

Gondolok itt felnőttek börtönére, nem fiatalkorúakéra.

Verekedés, nemi erőszak, pengével vagdosás? Vagy inkább csak halálos unalom?


Van valakinek tapasztalata, vagy másodkézből információja?



2021. márc. 2. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Ha eladod magad nyugis. Csak egy ember vegzál. A popsiluk is hamar hozzáidumul. Nincs az hogy állandóan új lyukat döfnek be
2021. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább úgy hallottam, hogy a fiatalkorúak börtöne durvább.
2021. márc. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Én is azt hallottam, bőrtönőröktől, rendőröktől, hogy teljesen más világ a kettő. A fiatalok nincsenek tisztában a tetteikkel, jobban megy az erőszak (minden téren).

A felnőtt börtönök csendesebbek, mert tisztában vannak azzal, hogy mit jelent plusz 1-2 év egy hülyeségért, meg mi az, hogy visszaeső stb.

Persze ott is meg vannak a sztereotípiák, csak másabb. Pl a pedofilokat ott ugyan úgy nem nézik semmibe. Azoknak mindenhol sanyarú sorsuk lesz.

2021. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Vajon az itt válaszolók hasraütésszerűen válaszolnak?
2021. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

#3 vagyok

Én rendészeti iskolába jártam. Ott ugye óra keretében vettünk is ezt azt. Meg ismerek volt börtönőrt is baráti szinten. Valamint több börtönből jöttek hozzánk prezentációt tartani. Meg voltunk börtön látogatáson is.

Én csak azt írom amit hallottam, de mondtam is, hogy "én is azt hallottam"

2021. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Az jó, ha már a rendészeti iskolában is beismerik, hogy nem tudnak rendet tartani a börtönökben.
2021. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

#6

Hát az is úgy ment, hogy jegyzeteljünk, de ha szólnak a tollat rakjuk le, mert ez nem hivatalos, csak hogy halljuk azt is hogy mi a szabály, meg mi a valóság.

Mindent elmondtak nekünk feketén fehéren, nem csak a börtönös dolgokat. De ott döbbentem le legjobban. Pl ugye hogy van egy szabályzat, hogy x percenként körbe kell járni és minden cellába benézni. Csak ugye ott is a valóság, hogy nincs elég ember erre a feladatra és így csúszik az idő is, nem is kicsit. Ezt pedig a rabok is esetleg bármire használhatják.

Meg hogy emberenként x m²-nek meg kell lenni, a valóság meg az hogy túlzsúfoltak a börtönök. Ahol voltunk ott volt 12-16 fős cella is (legalábbis annyi volt ráírva) és az se valami bántóan nagy volt, hanem a szabvány.

Tehát tényleg borzalmas állapotok voltak. Ez így nagyon megmaradt bennem. Meg pl ismerősöm mesélt olyat is, hogy az egyik ember pengét nyelt, csak az tünt fel neki, hogy mintha pár szivárgó vércsepp lenne a nyakánál. A penge ott pont kivágta a nyakát, de nem vérzett nagyon, csak feltünt. Mondta ő is hogy nagyon embertelen ott a helyzet. Ő utána mondott fel.

Tényleg sok rossz dolgot tanítottak a rendszerrel kapcsolatban. Én utána pályát is váltottam, mert számomra elképzelhetetlen volt, hogy így én rendőr legyek, hogy tudom mi van a háttérben.

2021. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Azert nagyon nem mindegy hogy milyen fokozat. Foghaz börtön vagy fegyhaz.
2021. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, bocsi, hogy "késve" írok, most láttam csak a kérdést.


2004-től 2009-ig a sopronkőhidai börtönben voltam, kábítószerterjesztésért ítéltek 6 év 8 hónap szabadságvesztésre, de ebből csak 5 évet kellett leülnöm. 23 évesen mentem be, 28 évesen szabadultam.


Az igazság az, hogy a filmek nagy részének sok köze nincs a börtönélethez, főleg nem a magyarhoz. Ha egy szóval össze kéne foglalnom, hogy milyen börtönben lenni, akkor azt mondanám, hogy unalmas.


A bandásodás nem nagyon volt jellemző (legalábbis akkoriban, azóta változhatott a helyzet). Persze volt egy-két "klikk", akik összetartottak, de a tapasztalatom szerint a börtönben tartózkodók 80%-a szart az egészre, csak próbálták valahogy túlélni a mindennapokat. A börtönőrök nagyrésze teljesen rendes volt, a szabályokat betartották illetve betartatták. Volt egy-két delikvens, akik az elején nehezen illeszkedtek be, nagyon nagy arcnak gondolták magukat, de ez általában pár hét után elmúlt.


Nemi erőszakról én sosem hallottam, a csempészés is nagyon ritka volt, általában cigarettát csempésztek be, drogok nem voltak. Persze volt egy-két legenda, hogy ez meg az a tag tud szerezni ezt meg azt, de én ezzel nem nagyon foglalkoztam.


Az első pár hónapban nem dolgoztam, mert megalázónak éreztem. Aztán amikor már annyira untam a fejem, hogy szinte megőrültem, akkor jelentkeztem a börtön melletti szövőgyárba. Szar meló volt, de legalább addig is elfoglaltam magam valamivel, illetve a pénz is jól jött, bár nevetségesen alacsony fizetésünk volt (mármint a börtönön kívüli fizetésekhez mérve, persze). Emelett megszereztem az érettségit, aminek köszönhetően a szabadulás után tudtam egyetemre menni.


Szar volt a börtön, mit ne mondjak, de közel sem annyira, mint ahogy a filmek azt beállítják. Volt egy-két bunyó, de ezeket általában a börtönőrök hamar felszámolták. Egy-két tagról tudni lehetett, hogy velük nem érdemes kötekedni, ameddig ezt a szabályt betartottad, addig ők is békén hagytak.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban :)

2021. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!