Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Civil diplomával is lehet...

Civil diplomával is lehet jelentkezni ezekre az állásokra?

Figyelt kérdés

Adott két álláshirdetés, ahol a feltételeknél mindkét álláshirdetésnél az van megadva, hogy elég egy bármilyen alapdiploma (ha jól értelmeztem), és mellé egy adott szakképesítés. (Lent bemásolom ezeket a részeket, úgy érthetőbb.)

Emellet viszont elvárás az is, hogy tiszt legyen az, aki jelentkezik.

Úgy tudom, hogy tiszt csak az lehet, akinek tiszti diplomája van. Az nem lehet tiszt, aki civil diplomával és valamilyen rendészeti szakképesítéssel rendelkezik.

Akkor ez mégis hogy van? Ha valaki civil diplomával letesz egy ilyen szakképesítést, akkor betöltheti ezt a munkahelyet? Dehát attól nem lesz tiszt. Nem teljesen értem, valaki légyszi segítsen:D


[link]


,,Az állás betöltéséhez szükséges feltételek:

* rendészeti felsőoktatásban szerzett szakképesítés (Rendőrtiszti Főiskola, vagy NKE rendészeti felsőfokú végzettségként elismerhető szak) vagy állami felsőfokú végzettség és rendészeti szervező szakképesítés megléte;

* tiszti rendfokozatban és beosztásban fennálló hivatásos jogviszony”



[link]


,,Az állás betöltéséhez szükséges feltételek:

* rendészeti felsőoktatásban szerzett szakképesítés (Rendőrtiszti Főiskola, vagy NKE rendészeti felsőfokú végzettségként elismerhető szak) vagy állami felsőfokú végzettség és rendészeti szervező szakképesítés megléte;

* tiszti rendfokozatban és beosztásban fennálló hivatásos jogviszony”


(Egyszer már kiírtam, de sajnos széttrollkodták a kérdést, kérem, hogy csak az írjon kommentet, aki tudja a választ és a választ írja, mert nem vagyok otthon a témában, és a válasz érdekel, nem a poénkodások. Nagyon köszönöm.)



2021. ápr. 23. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ott van, hogy rendészeti szakképesítés kell hozzá.

Akinek van diplomája minimum tudja már értelmezni...

2021. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs diplomám, de nem gondolom magam butábbnak, mintha lenne diplomám. De ez nem tartozik senkire itt.

De köszönöm, ezek szerint akkor civil diploma is jó:)

2021. ápr. 23. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Csak civil diploma nem elég, mellé meg kell szerezni a rendészeti szakképesítést. Az utóbbi nélkül nem tölthetők be a hirdetett beosztások.
2021. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
2: Még érthetőbben, meglévő civil diplomával senki nem lehet hivatásos állományú, a minimum rendészeti szakképesítéssel szerzi meg az illető az első tiszti kinevezését és hivatásos állományba vételét.
2021. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, az világos, hogy kell mellé rendészeti szakképzés is, csak tudomásom szerint tiszti rendfokozatot csak rendészeti diplomával rendelkező ember kaphat, az megszűnt, hogy pl civil diploma+tiszthelyettesi=tiszti rendfokozat.
2021. ápr. 23. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi nem érthető? Rendészeti felsőfokú végzettség kell a tiszti rendfokozathoz.
2021. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

,, Úgy tudom, hogy tiszt csak az lehet, akinek tiszti diplomája van. Az nem lehet tiszt, aki civil diplomával és valamilyen rendészeti szakképesítéssel rendelkezik.

Akkor ez mégis hogy van? Ha valaki civil diplomával letesz egy ilyen szakképesítést, akkor betöltheti ezt a munkahelyet? Dehát attól nem lesz tiszt.”


Pont ezt kérdeztem. Az említett állásokhoz elvárás az, hogy tiszt legyél. Ugyanakkor az nem, hogy rendészeti felsőfokú végzettséged legyen, hanem elég civil diploma+külön nem felsőfokú rendészeti végzettség. Ez a kettő kicsit kiüti egymást, pont ezért tettem fel ezt a kérdést.

2021. ápr. 23. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
A civil diploma mellé megszerzett rendészeti szervező szakképesítéssel az első tiszti kinevezés rendőr hadnagy.
2021. ápr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oh értem. De ez a képzés még mindig létezik, és lehet vele tiszt egy civil diplomás, vagy ez már megszűnt, hogy lehet?
2021. ápr. 25. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!