Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Büntetendő a hamis WhatsApp...

Büntetendő a hamis WhatsApp profil?

Figyelt kérdés

Egy külföldi emberrel beszéltem. Szimplán beszélgetés céljából. Mivel nagyon nincs önbizalmam és nem merem felvállalni magam, hamis képet küldtem neki. (Teljesen megbántam, nagyon hülye ötlet volt) Rájött egyébként egy idő után és ijedtemben töröltem a profilom. Nem akartam semmi rosszat, szimplán beszélgetni és ígyis-úgyis töröltem volna,mert hát nyilván nem lehet ezt sokáig játszani.


Nem tudom mit fog tenni( lehet semmit) de ha feljelent, milyen következményei lehetnek? Nagyon félek emiatt. Plusz az is rossz érzés, hogy becsaptam, soha többé nem csinálok ilyet!

Ha nem történt semmi büntetendő a chaten belül pl. Fenyegetés,ilyesmik. Akkor foglalkoznak az üggyel? Vagy mi történhet?



2021. máj. 12. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hamis profil készítése önmagában nem bűncselekmény. A rendőrség kiröhögné, ha ezzel menne hozzájuk.
2021. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem, mert nagyon megbántam az egészet!
2021. máj. 12. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindaddig nem követtél el ezzel bűncselekményt, míg abból valakinek kára nem keletkezett. Mivel gondolom nem a nigériai hercegnek adtad ki magad, így nincs mitől tartanod. A legtöbb amit tehetett volna, hogy jelenti a profilod a WhatsApp felé, ők pedig törlik azt a szabályzat megszegése miatt.


Egyébként én is szenvedtem azzal amivel most te, szóval egy tanácsot tudok adni: Egyik napról a másikra dönts úgy, hogy mától bizony közvetlen leszel, lesz ami lesz. Nem fognak érte megenni, ha pedig bármi miatt kinevetnének, csak vond meg a vállad. Senki nem született tökéletesnek. Ha pedig kétségeid vannak, tedd fel magadnak a kérdést: Meg akarsz változni, vagy rettegésben szeretnéd leélni az egész életed?

2021. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!