Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen érzést vált ki benned...

Milyen érzést vált ki benned a rendőr látványa?

Figyelt kérdés

Sziasztok, rendvédelmi pályán dolgozok és vegyes tapasztalataim vannak az emberekkel szemben. Általában ha megjelenünk akkor mindenki a rosszra gondol. Mondhatni közepes lélekszámú városban szolgálok (kb. 15ezer fős), de így is rengetegen ismernek és polgári ruhában felismernek. Vannak akik szúrós szemmel néznek, de vannak akik lehajtják a fejüket és olyan mintha megalázkodna vagy csak ne vegyem észre és hagyjam.


Természetesen mióta szolgálok épp az aktuális rendszer kutyája vagyok, de miért utálnak vagy épp rettegnek a jelenléttől? Ha ennyien rendszer kutyáznak, akkor hogy tudták ennyien megszavazni az épp aktuális rendszert?


Te utálod, tiszteled vagy épp megalázkodsz a rendőr előtt? Szívesen várom élményeiteket, hátha még tanulok is belőle.



2021. máj. 25. 17:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%
A rendőrség itthon egy erőszakszervezet. Ezért rettegnek sokan. Nem védenek minket, nem ez a célja, hanem a megfélemlítés meg a pénzbehajtás.
2021. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
10%
Nem csípom őket.
2021. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Maga az egyenruha miatt néha kicsit feszültebb leszek, de ugyan ezt érzem mondjuk egy orvosi köpeny láttán.

Meg igazából rendőrök nélkül elég gáz lenne, 20éves nő vagyok, örülök, hogy viszonylag biztonságban tudok sötétben is sétálni, max nagyon béna próbálkozásoknál rosszabb szerencsére sosem történt.

Amúgy nem értem, hogy mit panaszkodnak a zsarukra, egy bolti biztonságiőr sokkal "rosszabb", folyton az ember nyomában vannak amikor meg a népes kiscsalád úgy vonul, hogy a gyerek fizetés nélkül iszik/eszik rájuk se néznek.

2021. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Leginkább feszült leszek, ha rendőr van a közelemben. Nem egyszer tapasztaltam, hogy borzasztó lekezelően beszélt, visszaélt a hatalmával.
2021. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%

Belőlem semmilyet általában.


Kivéve ha messziről kiszúrom, hogy trafipaxozik, vagy ilyesmi, akkor talán valahol felmerül bennem, hogy unatkozásból, vagy kvótából akar-e valamit, de nem szoktak.


Egyébként utcán nem bánom, örülök is ha vannak itt-ott, jelenlétük kissé visszább foghatja a problémás alakokat.

2021. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem vált ki érzést, ahogy más ember se. A cselekményei kiváltanak. Ha szakszerűen és empatikusan teszi, elégedett vagyok, ha nem, elégedetlen.
2021. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

Akartam írni majd kitöröltem, de most hogy láttam mit írt az 1.-es mégis leírom:


Én tisztelem a rendőröket, tűzoltókat és a mentősöket és szerintem a normális állampolgárok 99%-ka ugyan így van velük.

Én szintén rendőr akartam volna lenni, pontosabban nyomozó, végül az utolsó pillanatban rájöttem hogy nem nekem való, túl nagy stresszel jár, így Geográfusnak kezdtem tanulni.


Szerintem nem a kormánnyal kell összemosni az emberek viselkedését, elvégre attól hogy rendőr vagy nem leszel egyből kormánypárti.

Inkább az lehet hogy a tiszteletet nem tudják kifejezni az emberek és inkább kerülnek, "meghunyászkodnak". Rendőrnek lenni nagy dolog, itt Magyarországon pedig hál Isten még létezik a kölcsönös tisztelet és bizalom a lakosság és a rendőrség között.


Ha olyan lenne a rendőrség mint az Egyesült Államokban, akkor megérteném miért kerülnek téged az emberek, elvégre ott bárki bármikor fegyvert ránthat, egy igazoltatás is teljesen máshogy néz ki...


Szóval bennem az a kép van a rendőrökről ami kiskorom óta megmaradt róluk:

Igazoltatásnál (nem tudom hogy szokás-e még a rendőrök felől), de amikor Nyírség környékén egyszer igazoltattak minket a rendőrök éppen hazafelé tartva és szalutálva Jó Napot Kívánok-kal köszönt a rendőr bennem maradandó tekintélyt hagyott. Voltam vagy 4 éves, de akkor először láttam rendőrt és egyből az jött át hogy pontosan olyan egy rendőr mint minden mesében, egy olyan ember akire fel lehet nézni, olyan aki mindig a jó oldalon áll, aki minden gondot megold, egyszóval: menő.

Pláne miután elköszönt még integetett is nekem, szerintem pont ilyen egy rendőr akit tisztelni lehet aki már a mozdulataiból is barátságos, türelmes és tisztelettudó. Kajak olyan volt így visszaemlékezve mint valami szuperhős.


Most 22 éves vagyok, de bármikor látok rendőrt, mentőst vagy tűzoltót szirénázva mindig kedvem lenne szalutálni nekik.

2021. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
20%
Többségük kisebbségi komplexusos lelki sérült, aki csak hatalmat akar, hogy visszaadhassa azt hogy egész életében szekálták. Meg persze a sem segít a megítélésükön, hogy nem a bűnözőket üldözik hanem a közutakon vegzálják a becsületes állampolgárokat, mert x összeget ki kell osztani büntetésekre.
2021. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%

Ha trafipaxozik, akkor a "nincs jobb dolguk?" érzésem van. Ha a városban jön velem szemben az utcán, akkor viszont helyeslem a jelenlétüket. Az idegesítő brazilok olyankor vagy eltűnnek, vagy meghúzzák magukat.

Szóval semmi bajom nincs velük, ha olyan tevékenységet végeznek, ami az én szememben is közhasznú.

Életemben csak párszor volt, hogy Magyarországon megállított a rendőr akár kocsival, akár este az utcán igazoltatni, eddig mindegyik alkalommal mintaszerűen és kedvesen zajlott minden. Nincs okom panaszra, azt az 1-2 drága fényképet leszámítva, amit aljas helyeken lőttek. Ez utóbbinál csak arra tud gondolni az ember, hogy kvótát kell teljesíteniük, de az meg a mindenkori kormány sara.

2021. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Válaszolnék erre a trafipaxozásra, hogy 'nincs jobb dolguk'. A sebességmérést a közlekedésiek csinálják (nevéből értetődően). Nem is tudjuk megszámolni, hogy az ilyen akciók mennyi embert kivontak a forgalomból még akár a helyszínen is, de olyanokról van szó akik életeket kockáztattak a mutatványaikkal. Lehet 2 utcával odébb lehet belerongyolt volna egy buszmegállóba ahol gyerekek vártak buszra. Mindenki csak a csekket látja, de a megelőzést ebben már nem. Persze, megértem hogy lehetne gyorsabban haladni, de az átlag állampolgárok nem biztos hogy találkoznak azzal a réteggel aki csúnyán mondva szarik az egészbe és nem érdekli őt más testi épsége.


Közrendvédelmisek ugyanúgy a városban lesznek, van nekik 'jobb dolguk'.

2021. máj. 25. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!