Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Előre utalásos csalás gyanúja...

Előre utalásos csalás gyanúja esetén a rendőrségnek jogában van megnézni a gyanúsított bankfiókját?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket Vateràrol egy hete. Előre utaltam 26 ezer Forintot. Azóta nem érem el emailben az eladót,nem ír vissza. Szóval kb már 100szazalek hogy nem jön meg a csomag és átvert .


Rendőrségen feljelentést tenni megerne ebben az esetben? A pénzem az már valószínűleg bukta azt tudom, engem csak a bosszú vezérel most. Kitudná nyomozni a rendőrség egy számlaszám alapján ki az illető?


Egyik ismerősöm azt mondta hogy 50 ezer forint alatti összeggel nem foglalkoznak, és hogy a rendőrség amúgy se nézheti meg egy magánszemély bankfiókjat csak így egy random bejelentés alapján.


Tapasztalatok?



2021. júl. 22. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jelentsd csak fel. Minden magyarországi bankszámlának ismert a tulajdonosa, a banknak be kell azonosítania.
2021. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt értem,csak elvileg úgy van hogy a bank nem adja ki a rendőrségnek az adatokat ilyen 'kis' összeg esetén...

..Ha egyáltalán eljutna idáig a dolog.. mivel legtöbb ilyen helyzetben azt hallani,hogy a rendőrség nem is foglalkozik ilyesmivel (en voltam a hülye hogy előre utaltam,nem tudom bizonyítani hogy nem kaptam meg a csomagot,nem tudom az eladonak se a nevét, címét, telefonszámát..)

2021. júl. 22. 11:53
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A bankfiókjába bármikor bemehet a rendőrség... Gondolom a bankszámlájára gondolsz. Azt nem megnézheti, hanem a banktól kérhet ki adatokat bűncselekmény esetén. A 26000Ft nem az, de nem lehetlen, hogy másokat is átvert, ez esetben összeadódik, tehát érdemes feljelentést tenni. Ugyanakkor ezzel inkább a további áldozatok menthetőek meg, nagy eséllyel a pénzednek már búcsút inthetsz. Sajnos sokan ebből a megfontolásból nem is tesznek feljelentést.
2021. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát ha én most feljelentem akkor amire lezarul az ügy fixen kitudjak nekem deriteni hogy ki az illető? A Bank köteles kiadni a számlatulajdonos nevét,ha a rendőrség mondja a banknak hogy 26 ezres szabálysértést követett el?

Válaszod előre is köszönöm

2021. júl. 22. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Tegyél feljenetést.

Az eseteket összevonják és komolyan eljárnak, van esély, hogy visszakapd a pénzed (láttam már ilyen esetet).

A banknak ki kell adnia a tulajdonos adatait a rendőröknek, még akkor is, ha pl. egy ilyen csalónak valaki utalt, azaz valószínűleg egy másik áldozata.

2021. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem neked derítik ki, hanem a bíróságnak.

Én 500 forintos csalás is miatt voltam tanúskodni a rendőrségen, úgy, hogy nem is tettem feljelentést. Harmincöt károsult volt összesen, és mindenkitől 500 forintot csalt ki. Tehát az összes pénz sem volt jelentős.

A Bank nem adhat ki adatokat akárkinek, de ügyészségi határozat alapján a rendőrségnek igen.

A pap az, aki a gyónási titkot nem sértheti meg, és nem kötelezhető olyan vallomás megtételére, amelyben ilyen titkot kellene elárulnia.

A bankban vizsgálódhat rendőrség, adóhatóság.

Persze nem úgy, hogy hátha találunk valamit.

2021. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én még nem jártam így, de szerintem első körben a Vaterának jelentsd az illetőt, ha tudod és utána menj a rendőrségre.
2021. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!