Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akik a kiskorúak elzárásának...

Akik a kiskorúak elzárásának lehetősége ellen tiltakoznak, azoknak mi az érve?

Figyelt kérdés

Van aki tényleg nem látja, hogy merre halad a világ ettől a nagy engedékenységtől? Kiskorúaknak simán kiadják az alkoholt, cigit; a szüzességet gáz 14 felett elveszteni és a tanárnak nem szabad verni a gyereket, de a gyereknek szabad verni a tanárt. 13-14 éves kislányok úgy öltöznek, ahogy 10 éve csak a prostik.

És a legrosszabb az egészben, hogy a kiskorúak nincsenek is tisztában azzal, hogy mi a rossz, mi a jó, mert ha rosszat tesznek, akkor senki nem bünteti meg őket.


Az elzárással legalább azok a gyerekek is megértik, hogy mit szabad és mit nem, akiknek a szülei nem mondták el.


Most is volt egy ilyen hír, hogy szegény 15 éves kislánykákat 72 órára elzártak, mert ékszert loptak. El tudom képzelni a szituációt: néhány lakk nadrágos, miniszoknyás agyon sminkelt gazdag tini lány megunta a piálást a diszkóban és röhögcsélve elmentek ékszert lopni, mert az olyan menő dolog.


2010. szept. 2. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Mert te ugye sose csentél el semmit gyerekkorodban?Nyomod itt a mantrát mint egy konzervatív vén hülye.Miféle ékszerekről beszélsz?Bizsuról volt szó és nem disco hanem suli után.Ne regélj itt az erkölcsről mert az már a csuti gnómtól is unalmas.
2010. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért ha ahhoz volt eszük, hogy lopjanak megérdemelik, hogy megijesszék őket. A 3 napot soknak tartom ilyen címen, de egy estét nagyon megérdemeltek a sitten.

És igen, én is csórtam kiskoromban, talán oviban, de biztosan kijelentem, hogy 14 évesen nem loptam. L/19

2010. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én egyetlen egyszer loptam: 4-5 évesen egy túrórudit a Coopban, de akkor megkaptam a magamét és azóta tudom, hogy a lopás bűn.

És itt most nem csak a lopásról van szó, hanem pl. a rongálásról is. Rongálni is nagyon cool.

2010. szept. 2. 23:58
 4/14 A kérdező kommentje:
"Konzervatív duma": hát igen, minden konzervatív, amiben szabályok, vagy büntetés van. Hagyni kell a gyereket, hadd csináljon amit akar, ha droggal akarja lőni magát, akkor tegye nyugodtan.
2010. szept. 3. 00:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Akik a kiskorúak elzárásának lehetősége ellen tiltakoznak, azoknak mi az érve?"


Nincs semmiféle értelmes érvük,mert agysérülésben szenvednek,amit úgy hívnak liberalizmus.Tünetei a kozmopolitizmus,nihilizmus,hedonizmus.


Én is csórtam régen egy csokit a boltból (de nem ékszereket basszus),de aztán meg is mosták érte a fejemet,úgyhogy azóta egy tollat sem akarok elemelni másokkal ellentétben.


amúgy lesz@rom őket,gazdag köcsögök,akik jódolgukban nem tudjanak már mit csináljanak.Aztán ha felelni kell érte akkor jön a bőgés...majd most megtanulják egy életre.

2010. szept. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Nézd meg Amerikát ott külön bíroság van a kiskorúaknak, évekre lesitelik öket és nem mennek vele semmire.

Ha lecsuknak mert brahiból loptál úgy jösz ki a börtönből hogy tudod hogy kell kocsit lopni, fűvet termeszteni.

2010. szept. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 14 éves kor alatt senki nem büntethető. Se bűncselekmény, se szabálysértés miatt. 14 felett meg már igen.

Nincs ebben az elzárásban semmi különleges, emiatt se fognak 14 év alattit elzárni. De ha már elmúlt 14 éves, akkor feleljen a cselekedeteiért.

Úgy is mondhatnám, hogy ha ezt az utat választja, akkor szokja a sittet. Heh.

2010. szept. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Jó, hogy végre szakciója van a 20,000 forint alatti eltulajdonításnak is, de egy baj van ezzel az egésszel: hogy semmi értelme.

Nem egyszer, és nem egy szociál-pszihológus kimutatta, hogy az elzárás az esetek elenyésző hányadában éri el célját. Az ok: elzárják 3 napra, és ki lesz a rossz csúnya bácsi: az állam. Ezzel szemben a közmunka, illetve a lopott érték többszörösének megtérítése, már járható út. Másrészt az országnak se kapacitása, de pénze hogy ekkora tolvaj csürhét etessen ami lesz itt hónapokon belül...

2010. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva rohadtul nem sajnálom ezt a három 15 éves ki bolti tolvaj bandát.

tízezrekért van esze lopdosni, de nem bírja és beviszik a pszichiátriára. Gondolkodott volna akkor mikor a tetves kezével eltette azt ami nem az övé.

Igen is kell ez, legalább legközelebb kétszer is meggondolja megteszi-e.

A másik meg, hogy ha ezt egy cigány 15 éves banda tette volna, akkor azoknak mindjárt kötelet adnátok, mivel ők nem voltak azok így még sajnáljuk is őket mi?

Más is meg fogja ezek után gondolni mit lopjon el.

Azonkívűl csatlakozom ahhoz, hogy a mai fiatalság iszonyatosan elcseszett egy generáció, a szülők egyszerűen nem nevelik őket, nem foglalkoznak velük, semmi.

Ja és igenén is csentem el egy-egy gumicukrot vagy valamit, nem gondolnám, hogy ez öszehasonlítható lenne hogy ékszert lopnak.

2010. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megérdemelték!!A szülők meg szégyelhetik magukat,hogy a biróságon siránkoznak,hogy nem kellett volna igy bánni a rendőröknek a tini lányokkal...,talán meg kellett volna nevelni azt a fruskát,és nem lopna,még heccből sem!!!

Preferálom ezt a törvényt,hogy meghozta a Fidesz és nincs kibúvó senkinek..,egyformán vonatkozik minden emberre!!

2010. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!