Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ápolónõnek joga van egy...

Ápolónõnek joga van egy személy egészségügyi orvosi nyilvántartásába belépni, onnan adatokat kiszedni és felhasználni jogtalanúl és kiforgatva kirugatni egy hivatásost?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
igen
2022. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen.

Azt,hogy az illető rendőr alkalmatlan egészségügyi okokból a munkavégzésre, azt csak orvos mondhatja ki, csak ő készíthet szakvéleményt.


Ráadásul,ezután sem rúghatják ki az illetőt csak úgy.

2022. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem volt szakvelemény. Ez büntetésvégrehajtásnál történt. M8nden vizsgálaton átmentem. Pszichikai orvosi, egészségügyi kifogástalan életvitel stb. Felszereltek. 3 hét után hivattak hogy mert egy tulbuzgó ápolónõcske jogatalanúl belépett az orvosi adatbázisomba indokolatlanul onnan olyan információkat szedett le amik már nem valósak és más kontextusba tartoznak. Konkrétan 3 éve volt addiktológiai kezelésem mert sokáig erõs fájdalomcsillapítót kellett szednem ezért ezt csak orvosi addiktológiai segitséggel tudtam megoldani. De ez nem volt kizáró ok. Namármost az ápolónõ mivel totál nem érti a zárójelentést szerepelt benne olyan is hogy a beteg az elvonás hatása alatt bipoláris tüneteket mutatott mutatott. Ezt ugy mondta el a felletsesemnek hogy jelenleg én bipoláris zavarral küzdök és pszichiátriai kezelt vagyok. Holott 2 éve tiszta vagyok mentális problémám sosem volt, ráadásul pesten a rendvédelmi központba az egésznapos pszichiátriai vizsgán kiválóan teljesítettem. Ez az ápoló ezeket a kivonatokat elmondta az intézmény parancsnoknak és azonnal kirugtak. Szemét módra semmit sem vettek jegyzõkönyvbe mert akkor az egészet 1 napon belūl megtudtam volna cáfolni. Azt ajánlották hogy jelentsem föl az ápolonõt jogtalan információ kezeléssel és visszaéléssel. Ŕaadásul a szerencsétlen egy zárójelentést sem tudott értelmezni.
2022. febr. 23. 16:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg akkor attól, aki azt tanácsolta, hogy jelentsd fel jogtalan információkezelés és visszaélés miatt. Ha van hozzáértő ismerősöd, akitől már tanácsot is kaptál, nem is értem, miért egy ilyen weboldalon kérdezősködsz.
2022. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen a kérdésedben benne van a válasz.

"Joga van......jogtalanul..:"

Nincs joga. GDPR alapján csak akkor kérhet le egy információt, ha konkrét célja van vele. Azaz valaki, akinek ez a dolga, lekérte, hogy átnézhesse, stb.

2022. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem azt mondták véletlenūl bukkant rá ezekre az adatokra 😁😁
2022. febr. 23. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát véletlenül nem igazán szabad nézegetni mások adatait:D

Pláne egészségügyi adatokat. A vallással és a szexuális beállítottsággal együtt ezek fokozottan érzékeny személyes adatoknak minősülnek.

Csak azt az információt kérhetik le, amire szükségük van a munkájukhoz és csak addig tárolhatják, amíg szükségük van rá. Nyilván,a kórház tárolja az adataidat nem kevés ideig, de egy orvos vagy ápoló csak akkor kérheti le, ha dolga van veled.


Ráadásul egy ápolónak nincs olyan jogköre ami bármilyen döntésre felhatalmazná ezügyben. Az "üzemorvos" vagy nemtom mi van ott, az ő dolga megítélni az alkalmasságodat és miután egyszer megítélte, a fenti adatvédelem alapján elő se kéne tudnia venni, nemhogy csakúgy átgondolni a dolgot.

Ha esetleg egy felettesednek felmerül, hgoy orvosilag mégsem vagy alkalmas, akkor kérheti a felülvizsgálatot, de szerintem akkor is inkább új vizsgálatokat rendelnek el, semmint átnézik a régieket. Ez inkább ilyen áskálódásnak tűnik, mint amit a politikusok csinálnak egymással:D

2022. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pontosan. Sajnos szembesítettek vele hogy a büntetésvégrehajtásban külön állatfaj dolgozik. A munkájuk 50% át az teszi hogy tudnak a kollégájukkal kiszúrni. Van aki azt mondta hogy örüljnek neki mert félév után már menekülnék. Értem én de egy ilyen hivatásos szervnél minden orvosi papírt lekértek tõlem frisset mindért fizettem, 1 napos pszichológiai teszten is voltam ahol kiváló eredményt értem . Mire felszereltek kb 100ezer forintomba kerūlt minden. 5 hétre suliba küldtek pestre persze saját költségen... majd most 3 hét után egy lejárt érvényét vesztette zárójelentésembõl kiragadva 1-2 tõmondtot fejemhez vágva azonnali hatállyal felmondtak. Olyan értelmesen mesét kerek sztorit faragtak 2 kiragadott szóból hogy néztem. Elgondondolkodtam hogy az én felettesem aki ezredes ilyen értelmi szinten van akkor mi lesz késõbb....

Már leszarom , de az ápoló hölgyet feljelentem

2022. febr. 24. 02:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!