Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi az oka, hogy előkészítő...

Mi az oka, hogy előkészítő űlést követően is fenttartják az előzetes letartóztatást?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a rendőrség, ügyészség, bíróság honlapját, bulvár lapokat és olyat is ír, hogy azok az emberek, akik letartóztatásban vannak, előkészítő űlést tartott a bíróság és, ha a vádlott beismert és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról előkészítő űlésen ítélet született, a vádlott fellebbezett az ítélet ellen, a letartóztatást ügyészi indítványra (vagy anélkűl) a bíróság továbbra is fenttartotta.


Arra értem, hogy általában nem szokták kiengedni letartóztatásból a vádlottakat, hanem fenttartják másodfokig is a letartóztatást.


Pl.egy ember előkészítő űlésen terrorcselekmény ügy miatt kapott 3 év 8 hónapot, fellebbezett mindenki, az ügyész, a vádlott, a védő, az ügy másodfokra került, de nem engedték ki a férfit letartóztatásból.-olvasható az egyik bulvár lapban.


Mi az oka, hogy az esetek 90%-ban nem engedik ki előzetes letartóztatásból a vádlottat?


Én vtam letartóztatásba 8 és fél hót. A vádirat beismerés, tárgyalásról lemondás esetén 1 év 6 hót kért rám. Megvolt az előkészítő űlés és beismertem, lemondtam a tárgyalásról, amit a bíró végzéssel elfogadott, majd ítéletet mondott a vádirattal egyezően 1 év 6 hót, ezzel életbe lépett a súlyosítási tilalom, és a már előzetben 8 és fél hó előzetes beszámítva rendeltetett. Fellebbeztem enyhítésért, megy az ügy másodfokra ekkor az ügyész is mondta a bírónak, hogy Tisztelt bíróság, nem szükséges továbbra a letartóztatás fennállása, a vádlott szabadlábon védekezzen a továbbiakban. A bíró ekkor meghozta a következő 3.számú végzést, miszerint elrendelte azonnali szabadlábra helyezésemet, amit az ügyész is tudomásul vett. Du.3 kor már képtem a bv ajtaján.


Más vádlottat miért tartanak bent letartóztatásban még abban az esetben is, ha beismer, lemond a tárgyalásról és 1.fokú ítélet születik?



2022. márc. 5. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Miert nem kapsz mar egy tudoemboliat Levike?


Szanalmas bohoc vagy, van neked egyaltalan eleted?

2022. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na na na!

Normálisan viselkedj!


Én normális válaszokat várok.

2022. márc. 5. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Például azért hogy ne kövessen el több hülyeséget.

Neked is előzetes kellene Levike.

2022. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Levi, így is, úgy is ülni fogsz.
2022. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ne keverjük a dolgokat. Engem Isten hozott ki az előzetből🙏
2022. márc. 5. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ha Isten jót akarna neked akkor újra nyittatná a Viktorral Lipótmezőt.
2022. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Levikétől legalább 4 évre fogunk elbúcsúzni. És nincs kedvezmény, sőt, fegyház fokozat
2022. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Viszont ajánlatos neki előtte venni egy kígyóuborkát és kicsit kitágítani ott hátul, akkor bent kevésbé fog fájni.
2022. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg e-mailben és vagy telefonon a nyomozó bácsikat és ügyész nénit?


Ők jobban tudnának neked válaszolni, nem gondolod?

2022. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!